Бузок. Символ травня, весни та кохання

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Бузок. Види бузку

Бузок – це рід чагарникових рослин, які належать до сімейства Маслинових. Сюди входить близько 10 видів, які в дикому вигляді можна зустріти в Китаї, Азії та Південно-Східній Європі.

Всі різновиди бузку відмінні красивими квітками, з-за чого часто їх розводять у садах. Особливо широко поширилася бузок звичайна, яка являє собою розкішний, витривалий чагарник, що росте на відкритих грунтах, як на півночі, так і на півдні Європи. Навесні ця квітка відмінно прикрашає сади своїми великими суцвіттями запашних квіток.

Крім звичайної форми з квітками лілового забарвлення, в культурі вирощують різновиди з квітами рожевого і білого кольору. Часто їх використовують в оранжереях для вигонки, завдяки чому можна протягом майже всієї зими мати свіжі квітки бузку. Зростає цей вид на Балканах. Крім звичайного бузку, можна ще згадати про бузок перський іноді з перисто-роздільним, більш вузьким листям. У Китаї в дикому вигляді можна зустріти бузок декількох видів. На території Російської Федерації на Амурі часто можна зустріти бузок амурський.

Бузок звичайний

Дерево або чагарник великих розмірів висотою до 6 метрів, з щільним, серцеподібним, темно-зеленим, голим листям довжиною до 12 сантиметрів, а на черешках близько 3 сантиметрів. Запашні квітки зібрані в пірамідальні, великі суцвіття довжиною близько 20 сантиметрів. Квітки лілові, прості, різних відтінків. Цвітіння починається через 4 роки після висадки.

Сорт досить посухостійкий, морозостійкий, до грунтів невибаглива, добре росте і розвивається на глибоких, родючих, суглинних грунтах. Витривалий, в умовах міста здатний виносити невеликі затінення. Культивується з 1583 року.

По своїй декоративності дикий бузок часто виглядає одноманітно, але є велика кількість сортів вітчизняної та зарубіжної селекції, які роблять даний вид самою улюбленою рослиною серед декоративних. Сорти різні виглядом і висотою кущів, строками зацвітання, розташуванням суцвіть, проте найголовніший ознака відмінності – це суцвіття і квітки. Квітки густомахрові, а не тільки прості, часто дуже великих розмірів, близько 4 сантиметрів у діаметрі. За величиною і щільності суцвіття теж різні, але головним є те, що у сортів бузку величезна різноманітність кольорів у забарвленні, яке завдяки селекції доповнилося не лише різними відтінками бузкового, але й чималою кількістю нових, рожевих, блакитних, пурпурових і навіть жовтих відтінків.

Існує велика кількість сортів вітчизняної та зарубіжної селекції, які описані в спеціальних, присвячених сиреням роботах і в різних довідниках про квітникарстві.

Бузок – сорти

«Аметист» – сріблясто-лілові бутони, синювато-лілові квітки з аметистовым відтінком, в діаметрі близько 2.5 сантиметрів, запашні, в суцвіттях великих розмірів довжиною до 30 сантиметрів. Відмінно піддається формуванню.

«Белисент» – цвіте запашними коралово-рожевими ажурними суцвіттями, чия довжина становить близько 30 сантиметрів. Листя трохи гофроване, овальне, велике, темно-зелене. Прямий, високий кущ (близько 5 метрів) з гладкими сірувато-коричневими довгими пагонами.

«Везувій» – світло-лілові бутони, фіолетово-пурпурні квітки, але з нижнього боку світліші, великі, близько 2-8 см у діаметрі, ароматні, прості. Овальні пелюстки з досить піднятими краями. Велике листя, кущ середньої висоти, цвітіння помірне, середні терміни.

«Віолетта» – Темно-фіолетові бутони, світло-фіолетові квітки, дуже великі, близько 3 сантиметрів в діаметрі, напівмахрові і махрові зі слабеньким запахом, широкі або вузькі пелюстки, круглої форми, загострені і з більш світлим забарвленням з нижньої сторони. Темно-зелене листя з коричневим нальотом в початковій стадії розвитку.

«Галина Уланова» – кремово-білі бутони, чисто білі квітки, прості, близько 3 сантиметрів в діаметрі, сорт виглядає дуже ефектно.

«Гая Вата» – сорт, квітучий малиново-рожевими яскравими щільними суцвіттями, величиною близько 30 сантиметрів. Листя жорстке, овальне. Цвіте рясно і щорічно. Кущ середньорослий (близько 2.5 метрів), розкидистий з пагонами темно-коричневого забарвлення.

«Жанна Д’арк» – листя яскраво-зеленого забарвлення, суцвіття дуже щільні, біля куща красива пірамідальна форма, розмірами до 20×10 сантиметрів. Кремово-жовті бутони, чисто білі квітки, великі (у діаметрі близько 2.5 сантиметрів), махрові, ароматні. Цвітіння відбувається протягом 13-18 днів. Цвіте рясно і в середні строки. Кущ середньорослий, заввишки до 2 метрів.

«Капітан Бальте» – квітки і бутони пофарбовані в рожево-пурпуровий колір. Квітки дуже великі (в діаметрі до 2.8 сантиметрів) прості, з помітними тичинками жовтого забарвлення, мають дуже сильний аромат. Дуже великі суцвіття (до 35 сантиметрів) з трьома-п’ятьма квітковими китицями. Цвітіння рясне, відбувається протягом 15-20 днів. Розгалужений, широкий і низький кущ (близько 1.5 метра у висоту).

«Красуня Москви» – великі бутони рожево-лілового забарвлення, квітки рожево-білого кольору з перламутровим відтінком, в діаметрі до 2.5 см, махрові, нагадують за формою квіти поліантових троянд. Цвітіння тривале. Сорт досить рідкісний за оригінальністю і красою.

«Мадам Абель Шантане» – молочно-білі квітки махрові, в діаметрі близько 2.2 сантиметрів. Великі компактні суцвіття, шириною до 20 сантиметрів і завдовжки до 24 сантиметрів. Цвітіння відбувається протягом 10-20 днів. Рясно квітучий, невисокий кущ. Термін цвітіння пізній. Сорт відрізняється високою декоративністю.

«Мадам Шарль Суші» – світло-лілові бутони, небесно-блакитні квітки великого розміру в діаметрі до 2.6 сантиметрів, запашні, прості, пелюстки овальної форми, загострені і з піднятими краями. Широкопірамідальне суцвіття, схожі на великі шапки.

«Мрія» – Сріблясто-лілові бутони, голубувато-лілові квітки з центром більш світлого забарвлення і рожевим відтінком з нижнього боку, великих розмірів діаметром близько 3 сантиметрів, запашні, прості. Пелюстки округлої форми, з високо піднятими краями. По висоті кущі середні. Цвітіння рясне, в середні строки і щорічне. Висока якість декоративності.

«Надія» – Лілові бутони, з блакиттю, переходять у світло-блакитний відтінок, великих розмірів, діаметром близько 3 см, махрові, запашні. Широкоовальні пелюстки, верхні вузенькі і трохи зігнуті. Великі суцвіття, часто з пари пірамідальних, міцних, дуже щільних і трохи ребристих мітелок. Витягнуті листя. Цвітіння помірне і в пізні терміни. Рекомендують використовувати для зрізання і оформлення. Сорт відрізняється хорошим вкорінюваністю живців і тривалої життєздатністю.

«Сенсація» – Пурпурні бутони, пурпурно-червоні квітки з чіткою, білою облямівкою по краях з верхньої сторони опукло-увігнутих широких пелюсток, великих за розмірами, в діаметрі до 2.2 сантиметрів, простих і слабодушистих. Листя типове, темно-зелене.

«Целия» – цвіте рожево-ліловими ніжними суцвіттями, в довжину близько 26 сантиметрів. Листя зморшкувате, темно-зелене, овальне і велике. Компактний кущ до 3 метрів.

«Шарль Жоли» – пурпурно-фіолетові бутони. Махрові, трирядні квітки великих розмірів, в діаметрі близько 2.5 сантиметрів. Квіти фіолетово-пурпурного забарвлення з вишневим відтінком. Щільні суцвіття завдовжки не більше 28 сантиметрів. Цвіте в пізні терміни, щорічно і рясно. Компактний, високорослий кущ.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *