Спаржева квасоля та її вирощування

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 4, Рейтинг: 4,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Спаржева квасоля та її вирощування. Фото

Південна і Центральна Америка – це батьківщина стручкової квасолі, а її культивація в нашій країні почалася приблизно в кінці 16-го століття. Крім того що стручкова квасоля смачна, вона ще й досить корисна. У ній містяться легко засвоювані білки, які за своїм складом дуже близькі до білків м’яса, тому вегетаріанці успішним чином замінюють квасолею м’ясо. До того ж, до складу квасолі стручкової входять солі кальцію, заліза, фосфору, провітамін А, вітаміни B1, B2, C. Квасоля стручкова є прекрасним джерелом енергії для організму людини.
В нашій країні здійснюють вирощування плентаються і кущових видів квасолі стручкової. Для культивування квасолі кращими грунтами є супіски або середні і легкі суглинки. Грунт повинна бути з помірною вологістю. На важких холодних ґрунтах, в яких грунтові води залягають дуже високо, дана культура росте несприятливо. Для вирощування спаржевої квасолі необхідно підібрати ділянку, який захищений від вітру і очищений від різних бур’янів.
Спаржева квасоля та її вирощування. Фото
Оскільки квасоля стручкова – це теплолюбива культура, то ділянка обов’язково повинен добре прогріватися і висвітлюватися, однак допускається трохи тіні. Для проростання насіння оптимальною температурою є 20-25 градусів тепла. При такій же температурі вона буде добре рости і розвиватися. Стручкова квасоля до того ж потребує хороших поливах. У культури при якісних поливах будуть м’ясисті стручки і рясне плодоношення.

Кращий час висіву для квасолі – це червень, коли вже почалася постійна тепла погода, але висівати квасолю можна відразу після того, як закінчаться останні весняні заморозки. Оптимальна температура для проростання насіння стручкової квасолі темного забарвлення трохи менше, ніж для білих насіння (на 2-3 градуси). В ході проростання насіння їх необхідно рясно поливати. Безпосередньо перед посівом насіння треба замочити. Сіяти їх треба на відстані близько 10 сантиметрів між ямками і 30-40 сантиметрів між рядками на глибину 3-5 сантиметрів. У кожну ямку треба класти не менше двох насінин. Норма висіву насіння квасолі стручкової – 90-120 грам на метр квадратний.

Спаржева квасоля та її вирощування. Фото

В залежності від сорту сходи квасолі стручкової з’являються через 20-25 днів після висіву. Після сходів необхідно залишити в ямці по одному паростку, який найкращий. Рослини треба злегка підгортати, коли вони досягають висоти 8-10 сантиметрів.

Здійснюючи вирощування квасолі стручкової в догляд за нею входить наступне: розпушування міжрядь, рясні поливи, підтримання вологості грунту, прополка бур’янів. До того ж, щоб збільшити вміст білків в бобах і поліпшити врожайність необхідно підгодовувати рослини фосфорними і калійними добривами. А якщо Ви вирощуєте сорт в’юнкої квасолі, то Вам треба спорудити опори і підв’язувати до них рослини. Вибираючи сорти в’ється стручкової квасолі треба її зростання обмежувати, тобто, як тільки рослина досягне двох метрів завдовжки, його потрібно прищипнути верхівку. Інакше про урожай можете забути.

Плодоношення у квасолі стручкової починається по-різному. Все вирішує сорт, який Ви обрали. Адже ранньостиглі сорти спаржевої квасолі принесуть урожай після сходів через 50-60 днів, середні та середньоранні сорти починають давати плоди через 70-80 і 60-70 днів відповідно. А ось сорти середньостиглої та пізньої квасолі – тільки через 90-100 і 110-130 днів.

Початок плодоношення приходить на липень місяць, а воно закінчується у вересні. Збирати плоди необхідно багато разів. Як правило, стручкову квасолю за сезон збирають п’ять разів і більше. Здійснювати збір врожаю треба тоді, коли плоди ще не зовсім дозріли.

Популярні сорти квасолі

Квасоля «Бемоль»
Середньоранній сорт спаржевої квасолі, 50-53 дня від сходів до початку плодоношення. Рослина кущова, висота 35-40 см, листя світло-зелені, фіолетові квіти. Боби злегка зігнуті, без пергаментного шару і волокна, світло-фіолетові. Врожайність 4,0-5,0 кг/м2.
Квасоля «Герда»
Скоростиглий сорт спаржевої квасолі, 50 днів від сходів до плодоношення, кучерява. Довжина пагонів 3 м. Боби прямі, довжиною від 20 до 30 см, округлі. Волокна і пергаментний шар відсутні. Урожайність 3,5-4,0 кг/м2.
Квасоля «Журавушка»
Ранньостиглий сорт спаржевої квасолі, 48-50 днів від сходів до плодоношення. Рослина кущова, висотою 40-50 см, листки зелені, квіти великі, білі. Боби злегка зігнуті, без пергаментного шару і волокна, зелені, довжиною 12-13 див. Врожайність-1, 3 кг/м2.
Квасоля «Мавританку»
Середньостиглий в’юнкий сорт спаржевої квасолі,55 днів від сходів до початку плодоношення. Рослина среднеоблиственное, довжина пагонів до 3 метрів. Боби зелені прямі, завдовжки близько 12 см, округлі, без волокон в структурі. Врожайність 2,3-2,5 до 3,5 кг/м2.
Квасоля «Нота»
Середньостиглий спаржевый кущовий сорт, 56-59 днів від повних сходів до стиглості. Висота рослини 35-40 див. Боби злегка вигнуті, довжиною 12-15 див. Забарвлення бобів світло-зелена, пергаментний шар не розвинений. Врожайність 3,3 – 3,4 кг/м2.
Квасоля «Сакса»
Скоростиглий сорт спаржевої квасолі, 45-50 днів від сходів до стиглості. Рослина кущова, висотою 35-40 див. Боби світло-зелені, трохи вигнуті, округлі, без пергаментного шару і волокна, довжиною 9-12 див. Врожайність 1,2-1,6 кг/м2.
Квасоля «Тріумф цукровий 764»
Урожайний сорт спаржевої квасолі, від сходів до стиглості 50-65 днів. Рослина кущова, висотою 30-40 см, Листя світло-зелені, квітки середньої величини, рожеві. Боби великі, прямі, довжиною 12-16 см, цукрові, без волокна. Врожайність-1, 7 кг/м2.

Спаржева квасоля та її вирощування. Фото

Стручкову квасолю дуже широко застосовують в кулінарії. М’ясисту кущову квасоля використовують для консервації. Тоненьку плентається квасолю стручкову застосовують у розрізаному вигляді для супів і різних рагу. Воскову (масляну) квасолю стручкову використовують для салатів. Остання отримала свою назву із-за свого кольору, який нагадує бджолиний віск.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *