Способи боротьби з бур’янами на ділянці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Сьогоднішній матеріал статті буде присвячено доволі актуального питання для багатьох садівників і городників. А мова піде про боротьбу з бур’янами на городі. Кожен намагається боротися або ж бореться якими-то своїми методами, способами, засобами, витрачає на це мало чи навпаки багато зусиль. Я ж постараюся розповісти про різні способи боротьби з бур’янами на ділянці з яких ви зможете для себе вибрати найбільш оптимальний.

З настанням теплих весняних днів ледь тільки встигне зійти сніг ми спостерігаємо на своїх ділянках перші рослини і ними є не хто інші, як бур’яни. Їх різноманітність просто величезна. Багато залежить від занедбаності ділянки, а також від типу грунту. З найбільш, скажімо так популярних і, практично всюди сущих варто виділити пирій, кульбаба, осот, борщівник. Якщо просто не звертати на них жодної уваги, то вони будуть відбирати поживні речовини і вологу у городніх культур і все більше поширюватися по ділянці.

Способи боротьби з бур'янами на ділянці

Як боротися з бур’янами на городі?

Перш ніж вести мову про боротьбу з бур’янами слід сказати, що існує фізичний і хімічний спосіб. Спершу розповім про фізичних способах. Потрібно відзначити, що всі перераховані бур’яни і деякі інші, наприклад, той же молочай, мають вражаючу здатність до відновлення. Так, якщо ви, перекапывая ділянку, подрібніть корінь бур’яну на безліч частин, як це в багатьох випадках і відбувається, то зробите тільки гірше – ви збільшите його кількість. Якщо вже ви копаєте, то копайте вилами і видаляйте всі коріння бур’янів, хоча повністю зробити це швидше за все не вийде. Якщо ж вам до душі органічне землеробство, то процес перекопування не для вас. Але про це я скажу трохи нижче.

Які можна дати практичні поради по боротьбі з бур’янами на городі? Далі наведу перелік дій, які ви можете виконати на своїй ділянці:

 • як варіант можна розглянути виморожування коренів бур’янів. Для цього ділянку глибоко перекопується восени і коріння бур’янів, опинившись на поверхні землі, протягом зими гинуть;
 • боротися з бур’янами можна з допомогою плоскоріза Фокіна. Багато хто, напевно, чули про цьому інструменті, але далеко не кожен ним користується. З допомогу плоскоріза підрізають бур’яни на невеликій глибині, причому кілька разів. Така процедура послаблює рослину і з такою активністю як раніше воно вже не може розвиватися. Справа ще і в тому, що далеко не кожен бур’ян можна видалити з землі, адже вони мають досить довгий корінь;

 • на мій погляд, більш правильним діям можна віднести мульчування грунту гноєм, що перепрів. Матеріали для мульчування насправді можна використовувати різні, про що ви можете дізнатися з наведеної статті. Це може бути і солома і деревна кора, та навіть ті бур’яни, попередньо скошені. До речі про органічне землеробство – мульчування в даному випадку є почвопокровних шаром. Крім того що мульча дозволяє позбавлятися від бур’янів, хай не повністю, але в більшій мірі, так вона ще і зберігає вологу в ґрунті;
 • з допомогою укривного матеріалу можна стримувати ріст бур’янів, а також позбавлятися від них. Для городніх культур в матеріалі прорізаються отвори. Інші ділянки накриваються повністю. Як укривних матеріалів може використовуватися плівка, картон, газети або руберойд. Головна мета – запобігти доступ світла до стебел бур’янів. Щодо руберойду деякі городники мають таку думку, що з цього матеріалу в ґрунт потрапляють шкідливі речовини. Стверджувати не буду, не перевіряв. Але, тим не менш, матеріал є далеко не самим екологічним;
 • звичайно ж, я не міг сказати про сидератах. З допомогою цих рослин ви не тільки подавіть на ділянці бур’яни, але ще й збагатите грунт азотом. З найбільш поширених сидератів я можу виділити гірчицю, фацелію, овес, еспарцет та інші бобові;
 • як варіант можна ще запропонувати огородити ділянку, який ви очистили від бур’янів, наприклад залізом або шифером, щоб бур’яни на нього не поширювалися.

Боротьба з бур’янами на ділянці для більшості власників дачних ділянок, городів зводиться до прополки. Вважається, що незалежно від застосовуваних способів боротьби з бур’янами прополка є найбільш ефективною. Якщо ще з весни ви виконаєте прополку ділянки, коли коріння багаторічних бур’янів ще не набрали чинності, від більшої їх частини можна позбутися.

Що являє собою правильна прополка:

 • як вже говорилося, спочатку слід прополювати до того, як почнеться розвиватися коренева система бур’янів;
 • у випадку з перекопуванням краще використовуватися вила, а не лопату, тим самим ви не будете розмножувати бур’яни, розрубуючи їх коріння;
 • всі корені потрібно з грунту вибирати;
 • процедуру прополки легше виконувати після дощу – коріння будуть краще вилучатись з грунту;
 • видалятися бур’яни з ділянки потрібно до того моменту, як вони обсіменяться.

Боротьба з бур’янами хімічними засобами

Щоб стаття була, як можна більш повної розгляну також боротьбу з бур’янами на городі з допомогою “хімії”. Так чи інакше, але хімічними засобами також багато користуються. Хтось вважає їх більш ефективними і що тільки з ними можна позбутися від бур’янів в найкоротші терміни. У мене на цей рахунок свою думку – потрібно зводити використання хімічних препаратів до мінімуму, а краще і зовсім від них відмовлятися. Отже, всі ж про “хімії”. До спеціальних препаратів для боротьби з бур’янами відносяться: Раундап, Зерно, Ураган і їм подібні, які являють собою гербіциди. Час дії препаратів протягом 1-1,5 тижня. За цей час відбувається проникнення препарату практично у всі частини рослини. Через 10 днів можна спостерігати перші ознаки загибелі бур’янів, а через місяць рослини повністю гинуть. З допомогою Раундапу грунт може оброблятися при наявності бур’янів восени після збирання врожаю з ділянки.

Якщо обробка хімічними засобами проводиться влітку, то потрапляти вони повинні лише на бур’яни. В результаті застосування препаратів зводиться до обробки доріжок узбіч, міжрядь, а також вздовж парканів. Для боротьби з бур’янами безпосередньо на ділянці препарат потрібно наносити конкретно на бур’яни. Вважається, що навіть якщо виконати обробку одноразово, то багаторічні бур’яни практично повністю зникнуть. Кілька років тому заради експерименту я користувався одним з перерахованих вище препаратів. Однак того результату, на який я розраховував не отримав. Обробку проводив по пирію.

Мабуть, це і все, що я хотів вам розповісти про боротьбу з бур’янами на городі. Тепер ви будете знати, як і якими способами можна боротися з небажаною рослинністю на ділянці. Я сподіваюся, що ви виберете для себе оптимальний спосіб, який не тільки полегшить вашу працю, але і оздоровить грунт.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *