Технологічний процес влаштування покрівель з рулонних матеріалів

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

В даний час рулонні матеріали часто використовуються при влаштуванні дахів, і не тільки тому, що даний вид матеріалів відповідає всім нормам і вимогам сучасності, а й за їх дизайнерські якості. З цієї причини знати пристрій рулонної покрівлі обовязково.

Організація рулонної покрівлі

рулонний матеріал

Залежно від ухилу скатів даху, змінюється кількість шарів мякої рулонної покрівлі:

 • Ухил більше 15% – 2 шари;
 • Ухил 2-15% – 3 шари;
 • Ухил 0-5% – 4 шари.

Звертаємо вашу увагу, що при схилі ската даху більше 25%, мяка рулонна покрівля не застосовується. Як правило, такий вид покрівельного матеріалу використовується на плоских або пологих схилах, якщо застосування інших покрівельних матеріалів неможливо.

Перш, ніж приступити до покрівлі даху рулонними матеріалами, необхідно підготувати всі необхідні клею, мастики та інші підготовчі суміші. В першу чергу, необхідно почати з підготовки поверхні для укладання пароізоляції, а також влаштовують опори під воронки внутрішнього водостічної системи. У випадках, коли в якості пароізоляції використовується пергамін, даний матеріал клеять по мастиці.

При наклеюванні рулонних покрівельних матеріалів до основи використовують два основних способи:

 • Гарячий. При такому методі тверду бітумну мастику нагрівають до температури 150-160 градусів за Цельсієм;
 • Холодний. У такому способі розігрів твердої бітумної мастики відбувається до температури 220 градусів Цельсія. Після цього в утворену масу додають різного роду порошкоподібні мінеральні наповнювачі, в якості яких може бути використаний тальк, діатоміт або трепел.
 • Зверніть увагу, перед тим, як застосовувати покрівельний матеріал, його необхідно попередньо підготувати. Така підготовка включає в себе розкочування рулону на всю довжину, очищення його від різного роду присипок. В такому стані рулонна покрівля повинна пробути на протязі 24 годин.

  Якщо в якості покрівельних матеріалів використовуються такі, які не мають покривного шару, то їх підготовка відрізняється. Вона полягає в тому, щоб перемотати рулон на зворотну сторону. Крім того, якщо ви плануєте укладати покрівлю на холодну мастику, то попередньо очищати матеріал від присипок не треба, оскільки остання стане відмінним наповнювачем для холодної мастики.

  Щоб зробити склеювання полотнищ рулонних покрівельних матеріалів, необхідно використовувати виключно родинні мастики. Так, для склеювання рулонів на бітумної основі застосовують бітумну мастику. Якщо це толь, то тільки дьогтьових складами.

  Необхідно при наклейці полотнищ враховувати наступні показники:

  • Ухил даху;
  • Напрямок стоку води;
  • З якого боку дах, в основному, обдувають вітру;
  • Температура навколишнього середовища.

   Один із способів укладання матеріалу

  Зверніть увагу, якщо ухил даху перевищує 15%, то покрівельний матеріал приклеюють від самого нижнього місця даху до самого верхнього, перпендикулярно стоку води. Якщо ж ухил даху більше 15%, то в такому випадку укладання виробляють від самої верхньої точки даху до найнижчої, по ходу стоку води. Така технологія дозволить уникнути сповзання рулонного покрівельного матеріалу.

  Якщо ви вирішили робити покрівельні роботи вручну, то вам знадобиться помічник. Так, один з вас буде виконувати роль укладальника, а інший – щёточніка. Варто відзначити, що головним завданням щёточніка буде нанесення мастики на підставу, а також на внутрішню частину покрівельного матеріалу. Укладальник при цьому повинен виробляти підгонку полотнищ до прогрунтовать поверхню. Процес роботи має певну послідовність.

  На початку, укладальник виміряли певну ділянку території. Після цього щёточнік в залежності від способу приготування мастики завдає або щіткою, або гребком мастику на дах. Також мастика наноситься на відрізаний за розмірами шматок покрівельного матеріалу. Наносити необхідно мастику суцільним шаром по краях рулону, а також на середину рулону не більше 1-2 мм. Після цього укладальник зміцнює покрівельний матеріал на підставу, розгладжуючи його від середини до країв. Зверніть увагу, що укладальник повинен обовязково працювати в брезентових спецівках. Після цього приклеюється наступна латка покрівельного матеріалу. Після того, як вся дах обклеєна покрівельним матеріалом, проводиться її розкочування катком.

  Бувають такі випадки, коли полотнище лягає криво на основу. В такому випадку необхідно спробувати поправити його, чи не відклеюючи при цьому. Якщо такий варіант не пройшов, то необхідно відрізати бракований ділянку і приклеювати на його місце новий. При цьому потрібно, щоб новий шматок лягав внахлест зі старою покрівлею не менше, ніж на 100 мм.

  Укладання рулонного полотна

  Якщо під час покрівельних робіт на поверхні матеріалу утворилися здуття, їх необхідно проколоти шилом або зробити невеликий розріз ножем. Після цього потрібно притиснути надрізаний ділянку до основи доти, поки звідти не потече мастика.

  Наостанок, хотілося б звернути вашу увагу на той факт, що рулонні полотнища необхідно укладати в декілька шарів. Перш, ніж робити укладання чергового шару, необхідно почекати мінімум 12 годин.

  Ремонт рулонної покрівлі

  Але час невблаганно, і як будь-який будівельний матеріал рулонна покрівля приходить в непридатність. І тут доводиться дбати про неї, роблячи її ремонт.

  Технологічний процес влаштування покрівель з рулонних матеріалів неодмінно призведе до протікання в майбутньому. Тому від ступеня даного показника буде залежати і категорія ремонту, який необхідний покрівлі. Фахівці ділять ремонт рулонної покрівлі на дві категорії:

  • Поточний;
  • Капітальний.

  Все, що повязано з ремонтом мякої покрівлі без демонтажу її старого шару, буде ставитися до категорії поточного ремонту. Відповідно капітальний ремонт – це в першу чергу повний демонтаж старого шару.

  Поточний ремонт мякої рулонної покрівлі включає в себе кілька операцій, повязаних в основному з ремонтом деяких ділянок покрівлі. конкретніше:

  • Розтин утворилися на поверхні рулонної покрівлі бульбашок;
  • Повна ревізія покрівлі;
  • Ремонт стиків;
  • Укладання кількох нових шарів на тих ділянках, де частковий ремонт неможливий;
  • Ревізія або заміна воронок для збору дощової води;
  • Покриття парапетів;
  • Ремонт карнизних звисів;
  • Проведення грунтувальних робіт старої рулонної покрівлі.

   Спосіб укладання очерету

  Основними місцями, де часто відбувається витік, є місця стиків, як між самими полотнами рулонного матеріалу, так і між полотном і елементами покрівлі, до яких відносяться:

  • Збірні воронки для води;
  • парапети;
  • Всілякі труби;
  • Сама стіна будівлі.

  До цих місць необхідно особливу увагу при проведенні ремонту рулонної покрівлі.

  Варіанти поточного ремонту

  Проводячи ремонт мякої покрівлі, фахівці використовують два варіанти. Перший полягає в накладенні латочок на пошкоджені ділянки. Даний спосіб недостатньо ефективний, тому що вода все одно знаходить щілину, щоб просочитися. І як би якісно ви не намагалися робити цей вид ремонту, з часом рулонна покрівля все одно буде протікати.

  Другий варіант фахівці називають «ремонт по-старому». Суть його полягає в тому, що старий шар не прибирається, а на нього укладається нова рулонна покрівля. Її можна укласти як в один шар, так і в два. Все залежить від стану старої покрівлі і від виділених коштів на ремонт.

  Але необхідно враховувати один момент, який буде впливати в майбутньому на безпеку. З укладанням нових шарів покрівлі зростає навантаження на конструктивні елементи будівлі, які воно може і не витримати.

  Капітальний ремонт

  Капітальний ремонт мякої покрівлі, як було сказано вище, – це повна заміна старих шарів покрівлі. І тут необхідно відзначити два моменти, які будуть впливати на вартість ремонту.

  Перше, це дешевий ремонт, де проводиться заміна тільки рулонного матеріалу і часткова заміна теплоізоляційного матеріалу.

  Друге, це більш дорогий варіант, де додається капітальний ремонт стяжки, парапетів, зливів і повна заміна утеплювача.

  Хотілося б відзначити, що повний контроль якості робіт при влаштуванні рулонної покрівлі дозволить в рази збільшити експлуатаційне час до наступного ремонту.

  Покрівля з фальцевих матеріалів

  Сьогодні все більшою популярністю серед забудовників заміських ділянок користуються фальцеві покрівлі з рулонного матеріалу. Цей вид покрівлі отримав свою назву від зєднання між листами, яке носить назву фальц.

  Фальцева покрівля з рулонного матеріалу має кілька видів зєднання, але самим застосовуваним вважається стоячий подвійний фальц. Сьогодні даний вид матеріалів включає в себе і рулони оцинкованої сталі, і рулони з кольорових металів.

  очеретяна покрівля

  очеретяна покрівля

  За своєю текстурі стебла очерету дуже гнучкі, а це в свою чергу дає безмежні можливості дизайнерам в розробці очеретяної покрівлі різних форм і конструкцій. Це першими зрозуміли сучасні європейці, які так ласі на все натуральне і екологічно чисте.

  Тому сьогодні в Європі очеретяна покрівля все частіше зустрічається в будівництві заміських будинків. Але поступово і росіяни стали розуміти все чудові якості очеретяних покрівель, тому сучасний ринок будівельних матеріалів в Росії став пропонувати цей вид покриття дахів.

  До речі, не будь-який очерет може бути використаний при зведенні покрівлі. Це спеціально вирощений очерет, який має певну назву Phiragmites australis, і що володіє наступними показниками:

  • Висока міцність;
  • вологостійкість;
  • Довговічність.

  Необхідно відзначити, що всі операції, повязані з вирощуванням, збиранням і сушінням очерету відбуваються під суворим контролем. Особливо тут враховується час збирання, після якої весь очерет сортується за наступними показниками:

  • Густина;
  • гнучкість;
  • Пустотілості;
  • міцність;
  • І, звичайно, розмір.

  До проведення сушки, очерет обробляється всілякими складами, які будуть охороняти його від появи цвілі і різних шкідників, а також від впливу перепаду температур, природних опадів і сонячних променів.

  Останній склад, яким обробляють майбутню очеретяну покрівлю – це вогнезахисний розчин, спеціально розроблений для обробки очеретяної покрівлі.

  Для її правильного укладання необхідно витримувати деякі умови.

  По-перше, товщина покрівельного покриву повинна становити не менше 30 сантиметрів. Тільки такий шар може спокійно витримати не тільки зливові дощі, але і прекрасно справлятися з сильними морозами, які є невідємною частиною російського клімату.

  По-друге, необхідна наявність спеціальних інструментів, які допоможуть звязати очеретяні стебла в пучки. Для цього використовується сталевий дріт.

  По-третє, очеретяну покрівлю необхідно укладати на обрешітку, це може бути суцільна або не суцільний решетування, можна і на кроквяну систему.

  По-четверте, щоб очеретяна покрівля служила довго, її монтаж повинен проходити ретельно і протягом одного місяця, якщо заміський будинок не дуже великий. По-пяте, очеретяна покрівля повинна укладатися на дах, ухил якої становить не менше 30 градусів.

  етапи укладання

  Порядок укладання очеретяної покрівлі включає в себе чотири основні етапи:

  Тимчасове укладання. Виконується з використанням спеціальних затискачів, тут же роблять і вирівнювання пучків;

  Кріплення. Для кріплення пучків використовують різні кріпильні матеріали, а відповідно і різні технології. Наприклад, обвязують дріт кріпиться до обрешітки за допомогою цвяхів або саморізами. До речі, відстань між кріпильними дротами становить 22 сантиметри;

  Остаточне вирівнювання. Для цієї операції спеціально призначена лопатка-біта, вага і розмір якої визначається майстром. Але точно можна сказати, що без важкої лопатки вирівняти покрівлю буде проблематично;

  Додання остаточної форми. Тут проводять очищення і підрізування очерету. Хоча багатьом замовникам подобаються даху, якщо так можна сказати, «непричесані».

  В даний час цей вид покрівлі, зроблений під сільські мотиви, стає модним. І багато власників заміських будинків не проти отримати хоча б альтанку з дахом з очерету.

  Соціальні мережі

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *