Технологія монтажу гіпсокартону

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Використання гіпсокартонних матеріалів для виконання ремонтних робіт в приватному житловому будинку стало досить поширеним ділом. Все більше людей звертаються до цього будівельного матеріалу, який заповнив будівельний ринок всього близько 6 років тому. Технологія монтажу гіпсокартону залежить від багатьох факторів, які будуть описані нижче.

Позитивні якості гіпсокартонних листів

монтаж каркаса

монтаж каркаса

Гіпсокартонні матеріали володіють великим рядом позитивних характеристик, які безпосередньо впливають на залучення все більших майстрів до використання даного будівельного матеріалу.

Перераховувати всі існуючі плюси гіпсокартонного матеріалу досить довго. Тому можна обмежитися лише найважливішими плюсами цього популярного будівельного матеріалу:

  • Вартість гіпсокартонних листів вважається досить низькою, враховуючи її співвідношення з іншими, більш дорогими оздоблювальними матеріалами. Це дозволяє використовувати даний матеріал практично всім верствам населення;
  • Даний будівельний матеріал прекрасно піддається обробці і досить простий в монтажі. Для того, щоб зробити якісний монтаж даного матеріалу не потрібна наявність спеціального інструменту і величезних знань в будівельній справі;
  • Гіпсокартонні листи є повністю екологічно чистими. Складається такий лист з гіпсового сердечника і двох шарів міцного картону. Обидва ці матеріали не мають хімічних домішок, які можуть перевести гіпсокартонний лист в розряд забруднених матеріалів. З цієї причини застосовувати такий будівельний матеріал можна в будь-якому приміщенні житлового типу, навіть в дитячих кімнатах, які вимагають підвищеної уваги до дотримання екологічної чистоти.

Типи технологій монтажу

профіль під каркас

профіль під каркас

Існує три основних типи технології монтажу гіпсокартонних листів на стіни або стелю. Першим, і найпоширенішим типом монтажу вважається монтаж гіпсокартонних листів на металевий каркас.

Друга технологія має на увазі спорудження деревяного каркаса, на який будуть монтуватися гіпсокартонні листи. третій тип монтажу вважається найшвидшим і економним, і має на увазі кріплення гіпсокартонних матеріалів до чорновим поверхонь за допомогою спеціального клею, на гіпсовій основі.

Вибір необхідної технології залежить від того, які саме ремонтні роботи будуть проводитися. Розглянемо кожен з перелічених способів монтажу більш детально.

Використовуємо каркас

Для застосування даної технології монтажу гіпсокартонних листів потрібно спорудження каркасної основи, виготовленої з металевого профілю. Профілі бувають різного типу і класифікації, але для даного типу робіт буде потрібно всього два види профілю.

Для того, щоб організувати контур майбутньої конструкції і забезпечити монтаж всіх елементів каркасу потрібно використання направляючого профілю. Інший тип профілю, це стієчний профіль.

Даний тип профілю монтується в напрямні елементи і є основною частиною всього каркаса, на яку будуть здійснювати свій упор гіпсокартонні листи.

Між собою такі профілю кріпляться за допомогою спеціального шурупа, який досвідчені майстри називають клопом. Такий шуруп має на своєму кінці невеликий бур, здатний досить легко просвердлити отвір в металевому профілі.

З металевого профілю можна виготовляти каркаси для облицювання стін і стелі, для виготовлення складний гіпсокартонних конструкцій та міжкімнатних перегородок.

Металевий профіль не боїться підвищеної вологості, що дозволяє його використовувати у ванних кімнатах і кухнях. Основним мінусом гіпсокартонної конструкції з металевим каркасом вважається слабка звукова ізоляція. Для забезпечення якісної ізоляції від шуму необхідно застосовувати спеціальні ізоляційні матеріали.

Застосування деревяного каркаса

Використання пиломатеріалів для виготовлення несучого каркаса для гіпсокартонної конструкції вважається більш економним варіантом, в порівнянні з методом, в якому застосовується металевий профіль.

Для цього використовують деревяні бруски з розміром не менш 50х50 міліметрів. Використовувати такий каркас можна для організації гіпсокартонної стельової конструкції одноуровневого типу, облицювання стін і створення міжкімнатних перегородок. Головним мінусом деревяного каркаса вважається його слабка стійкість перед впливом вологи.

Дерево вбирає вологу, що призводить до утворення цвілі і гниття за досить короткий термін. Крім того, в деревині заводяться комахи, які досить швидко виводять деревяну конструкцію з ладу.

Деревяний каркас не рекомендується використовувати для облицювання стелі та стін у ванних кімнатах і на кухні. Для того, щоб захистити деревяний каркас від згубного впливу вологи, пиломатеріали необхідно обробляти спеціальними антисептичними розчинами.

Вартість антисептиків можна назвати дешевою, тому вартість такого каркаса перевищить вартість каркаса з металевого профілю.

Перед початком монтажних робіт необхідно переконатися в тому, що дерево досить сухе. В іншому випадку в процесі висихання деревяний брус буде піддаватися деформації, яка негативно позначиться на всій гіпсокартонної конструкції.

Монтаж гіпсокартонних листів на клейовий розчин

Заключна технологія монтажу гіпсокартонних листів на чорнову поверхню за допомогою клейового розчину вважається найдешевшим і швидким варіантом. Але даний спосіб монтажу підходить не для кожного ремонту.

По-перше, чорнова поверхня повинна бути ідеально рівною, якщо ви хочете, щоб стіни вийшли красивими, для чого, власне, і робиться ремонт.

Крім того, даний спосіб монтажу має на увазі повну очистку чорновий поверхні стіни від всіх старих облицювальних матеріалів і обробку такої стіни антисептиками і ґрунтовкою.

Використовувати даний метод для облицювання стелі не рекомендується. Відповідно до різних факторів клейовий склад може втратити міцність, що призведе до обвалу гіпсокартонного матеріалу під впливом власної ваги.

При наявності тільки рівною та очищеної поверхні стіни можна сказати, що даний спосіб монтажу гіпсокартонних листів вважається найпростішим і швидким. В іншому випадку можна з упевненістю сказати, що такий спосіб вважається найбільш трудомістким і тривалим.

Прокладка електричної проводки

Після того, як каркасна конструкція буде виготовлена і змонтована на своє законне місце, можна приступати до прокладки нових комунікаційних мереж, до яких відносяться різні мережеві і телевізійні кабелі та електрична проводка, яка буде підводитися до нових освітлювальних приладів і розеток з вимикачами.

Прокладаючи електричну проводку необхідно дотримуватися всіх запобіжних заходів. Щоб уникнути ризику пожежі необхідно прокладати всі електричні кабелі в спеціальних гофрованих трубах, які добре чинять опір високій температурі.

Для того, щоб правильно і якісно прокласти електричну проводку під виготовленим каркасом, необхідно відштовхуватися від наступних рекомендацій.

Для початку необхідно зробити всі розрахунки і виміри. Робиться це для того, щоб визначити той факт, чи вистачає електричного кабелю для всіх передбачених електричних приладів і приладів освітлення.

Особливу увагу необхідно приділити розеток, адже недостатнє їх кількість призводить до деяких ускладнень. Наприклад, для того, щоб подивитися телевізор, доведеться вимкнути компютер.

Крім того, заздалегідь необхідно розрахувати висоту розташування розеток і вимикачів і визначити, чи вистачає довжини кабелю до всіх цих приладів. Висота вимикачів повинна бути такою, щоб забезпечити максимальну зручність поводження з ними. Розташування розеток повинно бути таким, щоб убезпечити маленьких дітей від електричного струму.

Після цього слід зазначити все місця прокладання електричного кабелю під каркасом. При цьому варто дотримуватися одне просте правило, яке свідчить, що електричні кабелі повинні прокладатися до вимикачів тільки вертикально. Всі горизонтальні місця прокладки повинні знаходитися на рівні сполучних коробок.

Це допоможе визначити в майбутньому місце розташування електричного кабелю і не пошкодити його при проведенні ремонтних робіт. Після цього необхідно надійно закріпити всі кабелі до чорнової поверхні стіни або стелі.

При цьому варто уникати кріплення електричного кабелю до елементів каркаса. Ні в якому разі не можна укладати електричний провід всередину металевого профілю. У таких місцях будуть закручуватися шурупи, які неодмінно зашкодять електричну проводку.

монтаж гіпсокартону

монтаж гіпсокартону

При прокладанні електричного кабелю необхідно робити запас в 10-15 сантиметрів в місцях підключення розеток і вимикачів. Це допоможе зручно і якісно підключити всі електричні прилади.

Після цього можна переходити до підготовки гіпсокартонних листів. Така підготовка полягає в проробляє всіх необхідних отворів до того, як гіпсокартонний лист буде змонтований на каркас. Зробити всі необхідні отвори можна за допомогою найпростіших інструментів.

Для отворів під коробки вимикачів, розеток і розподільних коробок можна скористатися спеціальною насадкою (коронкою) для електричної дрилі. Отвори квадратної або прямокутної форми можна зробити за допомогою пилочки для гіпсокартонних матеріалів.

Освітлення гіпсокартонних конструкцій

Використання гіпсокартонних матеріалів для виготовлення підвісних каркасних стель дає можливість організувати якісне і привабливе освітлення.

Для цього використовують спеціальні освітлювальні прилади вбудованого і зовнішнього типу. За допомогою таких світильників можна зробити освітлення в кімнаті таким, яке буде робити дизайн певної кімнати загадковим і неповторним.

Як правило, такі освітлювальні прилади розташовуються на стелі, але в деяких варіантах освітлення можна розмістити світильники на стінах або висвітлити певні елементи меблів.

Різка гіпсокартонного матеріалу

Кімната з гіпсокартону

Кімната з гіпсокартону

Для того, щоб якісно провести відріз гіпсокартонного листа не потрібно застосування спеціального електричного інструменту. Для цього необхідно мати в наявності олівець, рулетку, металеве правило і звичайний будівельний ніж. Гіпсокартонний лист необхідно укласти на рівну, рівну поверхню. Найкраще використовувати рівний стіл великого розміру.

Після цього необхідно накреслити рівну лінію відрізу. Для цього необхідно скористатися рулеткою і довгим металевим правилом. Далі до прокресленою лінії прикладається металеве правило і за допомогою будівельного ножа робиться надріз. Ніж повинен прорізати картонний шар і заглибитися в гіпсовий сердечник.

Після цього лист зсувається на край столу і з невеликим зусиллям лінія відрізу надламується. Тим самим будівельним ножем розрізається нижній картонний шар. Все, відріз успішно проведений.

Всі сторони відрізу необхідно вирівняти, адже гіпсовий сердечник може зламатися не особливо рівно. Для цього використовують спеціальний рубанок для гіпсокартонних матеріалів. У тому випадку, якщо такого інструменту в наявності немає, можна скористатися простою наждачного паперу з великим зерном.

Кріплення гіпсокартонних листів

Гіпсокартонні листи кріпляться до деревяного або металевого каркаса за допомогою шурупів відповідного призначення. Закручувати шуруп в гіпсокартонний лист потрібно так, щоб його капелюшок трохи втопилася в поверхню листа. При цьому потрібно стежити за тим, щоб картонний шар не порвався.

У тому випадку, якщо картон порветься, місце кріплення буде ненадійним, що призведе до повторного кріпленню. Крок між шурупами не повинен перевищувати 250 міліметрів.

В іншому випадку кріплення листа буде слабким, а сам гіпсокартонний лист буде відходити від каркаса. Не варто кріпити гіпсокартонний лист занадто часто. Поруч розташовані шурупи можуть зламати гіпсовий сердечник, що призведе до заміни всього листа. Гіпсокартонний лист кріпиться не тільки по периметру, але і по центру. Потрібно це для максимальної міцності конструкції.

Після того, як всі гіпсокартонні листи будуть змонтовані на каркас можна приступати до закладення швів і капелюшків шурупів. Для цього використовують гіпсову шпаклівку, яка наноситься на місця кріплення дрібними мазками. На місця стиків гіпсокартонних листів необхідно нанести шар шпаклівки, після чого приклеїти до неї стрічку серпянку, яка потрібна для того, щоб стики не тріскалися.

Після висихання шпаклівки необхідно нанести ще один шар, який вирівняє западину на стиках. Після висихання шпаклівки її необхідно зачистити наждачним папером або спеціальною затирочной сіткою. Потім все шпаклёванние місця обробляються ґрунтовкою глибокого проникнення. На цьому монтаж гіпсокартонної конструкції можна вважати закінченим і переходити до декоративних робіт.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *