Технологія монтажу стелі з гіпсокартону

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Гіпсокартон є екологічно чистим, нетоксичним матеріалом ідеально відповідним для виконання оздоблювальних робіт. Технологія його виробництва дозволяє отримати вироби, які забезпечують наступні технічні характеристики:

Поєднання натяжної і підвісної стелі

Поєднання натяжної і підвісної стелі

 • Прекрасну звукоізоляцію;
 • Невелика вага;
 • Пластичність і довговічність;
 • Не підтримка процесів горіння;
 • Простота монтажу і висока ремонтопридатність.

Саме тому дуже часто даний будівельний матеріал застосовується для виробництва підвісних стель. Адже за допомогою гіпсокартону можна приховати будь-які дефекти поверхні, створити унікальну конструкцію стелі, розташувати під його площиною всілякі інженерні комунікації.

При цьому технологія монтажу підвісних стель передбачає наявність мінімуму інструментів і дозволяє зробити дані роботи в досить короткий термін. Безумовно, виконуючи монтаж підвісних стель з гіпсокартону необхідно знати і про деякі недоліки представленого матеріалу.

По-перше, гіпсокартон має невисоку механічну міцність, тому може використовуватися виключно в несучих конструкціях, а при необхідності навішування важких предметів на поверхні стелі, покриті гіпсокартоном, потрібна установка додаткових внутрішніх кріплень.

По-друге, з огляду на те що гіпсокартон на 93% складається з гіпсової основи, він здатний поглинати вологу. Тобто недопустима установка гіпсокартону в приміщеннях з особливо підвищеною вологістю або прямим потрапляємо води на його поверхню.

По-третє, монтаж підвісних гіпсокартонних конструкцій проводиться за заздалегідь встановленим профілів, що незначно зменшує корисний обєм приміщення. Але навіть незважаючи на зазначені недоліки, популярність гіпсокартону як будівельного матеріалу важко переоцінити.

З чого починати?

Каркас під стелю

Каркас під стелю

Запланувавши виконати монтаж підвісних стель з гіпсокартону своїми руками насамперед, потрібно підрахувати необхідну кількість матеріалів для виготовлення каркаса і безпосередній конструкції і придбати всі представлені елементи:

 • Профіль настінний направляючий (UD), розмірами 27х28мм;
 • Профіль (CD), розміром 27х60мм;
 • Кріплення для стельового профілю (дістанцери);
 • Саморізи по металу, дюбеля, шурупи;
 • Подовжувачі і зєднувачі для профілів (хрестовини);
 • Шурупи регіпсовие для кріплення гіпсокартону;
 • Панелі гіпсокартону.

Виконуючи розрахунок необхідної кількості матеріалів необхідно врахувати невеликий запас, який іде на відходи і підрізування при монтажі стель.

Коли всі комплектуючі придбані, а приміщення підготовлено до будівельних заходам можна приступати до виготовлення підвісних стель.

Виготовлення каркаса

Для того щоб поверхня стелі з гіпсокартону могла фіксуватися, потрібне виготовлення несучого каркаса. Для цього, спочатку по всьому периметру приміщення відбивається лінія монтажу стінових профілів.

З тією метою, щоб конструкція мала ідеально рівну поверхню базові лінії необхідно відбивати з максимальною точністю. Для цього можна скористатися шнуром і рівнем.

Далі, по намічених точках до стіни кріпиться металевий UD профіль. Для його фіксації до основи можна застосовувати дюбелі і шурупи, що розташовуються з кроком 50 см.

Розмітка стель

Після того, як стіновий профіль закріплений по всьому периметру, проводять розмітку місць установки CD елементів. Важливо простежити за тим, щоб стельові профілю розташовувалися з кроком 0,4 метра. Це в майбутньому дозволить розташовувати стики гіпсокартонних листів точно на конструкціях.

За відбитим лініях місць установки стельових профілів, закріплюють дістанцери з кроком 100 см, для збільшення жорсткості конструкції рекомендується дістанцери сусідніх стельових профілів розташовувати відносно один одного в шаховому порядку. Фіксація самих дістанцеров до основи стелі проводиться також за допомогою дюбелів і шурупів.

Етапи монтажу профілів

Коли все кріпильні елементи встановлені можна монтувати конструкції для установки стелі. Для цього між протилежно розташованими стіновими профілями натягуються капронові шнури і по ним вистанавліваются рівні всіх елементів стелі.

Кріпляться CD профілю до дістанцерам на необхідному рівні за допомогою саморізів, а зайві частини кріплення відгинаються вгору, щоб не заважати кріпленню гіпсокартону до основи.

Якщо при виконанні даної операції потрібно зрощування профілів, то можна використовувати спеціальні зєднувачі, які також кріпляться за допомогою шурупів. У місцях стикування стельових профілів з конструкцією периметра використовують стандартні хрестовини.

Після того, як всі поздовжні профілю встановлені, приступають до установки поперечних перемичок. Вони вирізаються з стандартного стельового профілю і кріпляться до поверхні конструкції за допомогою «крабів» з кроком 0,6 метра. Ця операція дозволяє надати підвісний основі остаточну жорсткість і тим самим її посилити.

Заключна частина

Коли вся конструкція зібрана, перевіряється її горизонтальність за допомогою рівня і виконуються роботи по монтажу кабелів освітлення, встановлення додаткових каркасів для кріплення люстр, світильників. Виходячи з правил техніки безпеки, прокладку електричних проводів під конструкцією стель необхідно виконувати в пластикових трубках або спеціальних гофрорукаві. А для можливості полегшення заміни освітлювальної арматури рекомендується відрізати дроти з невеликим запасом 0,3-0,5метра.

Кріплення гіпсокартону

Попередньо на торцях гіпсокартонних листів знімається фаска, і при необхідності панелі вирізаються по заданих розмірах. Відрізка гіпсокартону виконується за допомогою монтажного ножа, шляхом прорізання гіпсокартону, отламиванія і відсікання матеріалу з протилежного боку.

Панелі гіпсокартону фіксуються до базового металевої підстави стелі за допомогою саморізів або шурупів довжиною не менше 25 мм. Крок розташування кріпильних елементів повинен бути в межах 20 см.

Для того, щоб прискорити процес кріплення листів, рекомендується для цих цілей застосовувати шуруповерт з обмеженням затиснення. Головка самореза повинна на 1 мм утапливаться в порожнину листа.

Починати установку гіпсокартонних листів на металевий профіль необхідно з цілої панелі, а закінчувати – відрізаними в заданий розмір. При цьому, перед тим як кріпити подальшу панель, необхідно повністю зафіксувати попередню.

Дуже важливо виконувати фіксацію таким чином, щоб всі торці гіпсокартону лягали на поверхню профілів. Зазори між торцями сусідніх плит можуть досягати 1-2мм.

Мінімальна відстань розташування саморезов від торця ГКЛ, обклеєного картоном повинно бути близько 10 мм, а від відрізаного ділянки – 15мм. Якщо потрібне укладання листа гіпсокартону в місці розташування освітлювального приладу, то спочатку рекомендується зробити отвір під вихід кабелів, витягнути їх назовні, а вже після цього фіксувати лист підвісної стелі.

Кольорове підсвічування стелі

Кольорове підсвічування стелі

Дана технологія монтажу стелі з гіпсокартону описує процес зведення одноуровневого підвісної стелі. Але з огляду на те, що гіпсокартон є дуже практичним матеріалом для виконання конструкцій практично будь-якої форми, дуже часто елементи підвісних стель мають в кілька рівнів. Технологія їх виготовлення полягає в наступному.

Спочатку виконують вищеописані заходи. Після цього на стіні відбивається рівень другий площині, а на встановленому гіпсокартоні, розмічається місце розташування чергового рівня. Якщо виникає необхідність виготовлення стель нестандартних, вигнутих, діаметральні форм можна скористатися олівцем і ниткою, імітуючи циркуль.

Коли конструкція розмічена необхідно кріпити стельовий профіль до першого рівня. Бажано цю процедуру виконувати таким чином, щоб конструктивні елементи кріпилися до первинних профілів.

Коли ж на ділянках стелі, потрібно виконувати вигин профілю рекомендується надрізати його через 20 см і зігнути, надавши необхідну форму, а вже після кріпити до поверхні стелі.

Листи гіпсокартону кріпляться до профілів саморізами, попередньо панелі повинні вирізатися в необхідний розмір. Вигнуті форми рекомендується вирізати з використанням ножівки.

Так як при монтажі багаторівневих стель застосовуються найчастіше декоративні форми конструкцій, то може виникнути необхідність вигину ГКЛ. Для цих цілей можуть використовуватися два основні методи:

 • Сухий метод. Передбачає пророблення канавок з боку вигину і механічне згинання матеріалу;
 • Мокрий метод. Дозволяє отримати конструкцію заданої форми, шляхом проколювання внутрішньої поверхні згинаного листа з використанням спеціального валика і змочування водою. Розташувавши такий лист в заздалегідь підготовлену форму після висихання, він набуває необхідні геометричні обриси.

Якщо в багаторівневих конструкціях стель планується використання своєрідних сходинок з гіпсокартону, то місця примикання аркушів необхідно сточувати під кутом 45 градусів.

Для кріплення точкових світильників, в місцях їх установки попередньо вирізаються відповідні отвори за допомогою будівельних коронок.

Фіналом виготовлення підвісної стелі з гіпсокартону є шпаклювання всіх стикувальних швів з використанням армуючої стрічки і універсальної шпаклівки. Надалі можуть виконуватися різні чистові роботи:

 • Шпаклювання стелі: поверхня очищається від пилу, будівельного сміття, бруду і піддається грунтуванню. Щоб запобігти розтріскування площини стель на швах рекомендується застосовувати спеціальну малярську стрічку. При шпаклюванні зовнішніх кутів необхідно використовувати спеціальні перфоровані куточки;
 • Фарбування стелі може виконуватися будь-якими складами (акрилова, водоемульсійна, латексна фарба). Однак при реалізації зазначених заходів потрібна ретельна підготовка поверхонь;
 • Обклеювання стель шпалерами здійснюється після обробки поверхонь складами глибокого проникнення на основі акрилової.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *