Технологія вирощування картоплі з паростків

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Технологія вирощування картоплі з паростків відома дуже давно. Їй вже сто років, а може бути навіть більше. Цим способам користувалися тоді, коли хотіли швидко розмножити новий цінний сорт. Для цього відокремлювали від бульби паростки, саджали їх у утеплений грунт – вирощували як розсаду овочів, наприклад, капусти, помідорів і ін

Починаючи з минулого століття проводилися подібні досліди, які показали, що врожаї виходять не нижче, ніж при посадці бульбами. Новий урожай картоплі, вирощеної з паростків анітрохи не менше, ніж при посадці звичайним бульбових способом.

Давайте розглянемо особливості такого способу вирощування картоплі. Чим же він відрізняється від іншого методу – рощення з вічок?

Картопля з паростків – це безбульбовий спосіб розведення.

Вони бувають двох видів: тіньові і світлові. Тіньові – це паростки, які виросли при його зберіганні в темному, але теплому картоплесховище, наприклад, в підвалі. Світлові отримують, витримуючи бульби на світлі, але не відкритому сонці. Світлові паростки зазвичай вирощують як розсаду в особливих грядках.

Розмноження тіньовими росточками – це найпростіший і дешевий метод. Його можна успішно використовувати, коли у вас немає садивного матеріалу. Як правило, тіньові паростки дуже ніжні. Вони дуже швидко псуються під дією світла і високої температури.

Якщо ви використовуєте їх, як посадковий матеріал, то найкраще їх висаджувати відразу ж після відділення від материнських бульб. Раджу використовувати тіньові паростки картоплі довжиною 5-8 см, так як ними легше маніпулювати під час посадки.

А ось випадку поломки світлових паростків під час посадки майже виключені. Вони більш міцні. Тому спосіб вирощування картоплі з світлових росточков більш продуктивний. Взагалі, який би метод ви з цих двох не вибрали: насіннєвого матеріалу для цього потрібно мало.

Підготовка картоплі до посадки цим способом починається за місяць-півтора до моменту висадки розсади в грунт на постійне місце. Почати слід з відбору насіннєвих бульб. Для цієї мети раджу відбирати маткові бульби з середньостиглих сортів картоплі. Ранньостиглі сорти не так годяться для цих цілей, так як вони з-за своїх властивостей ранньостиглості менш урожайні.

Звичайно, трудових витрат при вирощуванні картоплі з паростків потрібно більше, ніж при ращении бульбами. Але ви швидко окупите всі свої старання і витрати великою економією насіннєвого матеріалу.

Технологія вирощування картоплі з паростків

Раджу вам приблизно за місяць до посадки змайструвати ящик рівний довжині вашого підвіконня. Найкраще встановити його на південній стороні. Але якщо це неможливо, то доведеться вдатися до додаткового висвітлення. Багато дотепні городники використовують дзеркало для вирощування розсади. Для цих цілей годиться будь-світловідбиваючий матеріал, наприклад, фольга. Розміри скриньки, звичайно приблизні, все залежить від ваших конкретних умов: висота – 14-15 см, ширина – на 20-25 см ширше, ніж підвіконня. Дно ящика укрийте шаром піску: товщина шару – 2,5-3 див.

На пісок поставте паперові або торф’яні стаканчики щільно один до одного. Заповніть їх на 90% поживним ґрунтом: 1 частина землі (можна кротової), 0,5 – перегною, 3 частини піску. Решта 10% обсягу стаканчика заповніть піском. Пісок захистить грунт від висихання, утворення кірки.

Використовуйте розчин марганцю, розчин борної кислоти або розчином мідного купоросу (1/5 частина розчину на 10 літрів води) для поливу грунту в стаканчиках. Грунт в стаканчиках добре полийте. Який розчин вибрати-вирішуйте самі: що вам більш доступно. Перший час у вас зайняті посівним матеріалом будуть тільки стаканчики, в яких будуть висаджені бульби. Не забувайте поливати тимчасово порожні стаканчики. Можете чергувати розчини для поливу.

Перший ряд стаканчиків в ящику, який ближче до вікна, використовуйте для посадки насіннєвих бульб. У цих стаканчиках зробіть невеликі ямки, посадіть картоплини, поглибивши їх у грунт на ¾ довжини. А от коли паростки на цих бульбах досягнуть довжини 5-7 см, обламують їх і садіть на ¾ їх довжини в стаканчики інших рядів: другого і третього. Ямки в цих стаканчиках можна зробити олівцем. Поливати раджу рази два на тиждень, але стежте, що б грунт в стаканчиках не пересихала. Вона повинна бути весь час вологим.

Обламувати паростки для вкорінення можна 2-3 рази, а може бути і більше, все буде залежати від стану їх зростання.

Коли вони укорінятимуться, їх можна висаджувати в грунт на постійне місце. Перед цим укорінені паростки картоплі рясно поливають. Зазвичай паростки утворюють щільну мочковатую кореневу систему. Раджу їх коріння вмочити в густу грунтову суміш з 3 частин глини, 1 частини коров’ячого або іншого посліду. Зверніть увагу на густину суміші: коріння паростка повинні бути смочены сумішшю, а не обмиті нею. Отриману розсаду садять частіше та густіше ніж, при посадці бульбами насіннєвої картоплі. Між рядами залишають 65 див. Відстань в рядочке повинна становити 20-30 див. Але це вже буде залежати , по-перше, від сорту картоплі, по-друге, від кількості паростків в одній лунці.

Картопляну розсаду, отриману з росточков, слід регулярно підживлювати. Це дуже важливо, тому що вона не отримує додаткових поживних речовин від материнського бульби. Коли паростки картоплі досягнуть висоти 10-18 см, їх треба підгодувати розчином золи (1 склянка золи на 10 літрів води). Раджу не поливати зверху, а тільки під коріння. Після дощу картоплю слід підгорнути. Значення підгортання в суху погоду знижується. У цьому випадку можна обмежитися тільки розпушуванням. Більш ретельно спробуйте видалити всі бур’яни, щоб вони не позбавляли ваш картопля вологи. Через 2-3 тижні знову підгодуйте картопляні кущі, окучите їх вдруге.

При технології вирощування картоплі з паростків – розсадою – вже до початку липня можна отримати хороший урожай. Зелену гичку середньостиглих сортів, наприклад, Дитта, Лорх, та ін. можна використовувати для отримання другого врожаю. Для цих цілей прибирання картоплі найкраще провести після дощу у другій половині дня. Бадилля з корінням посадіть назад в добре пролиті, унавоженные лунки. Природно, для цієї мети потрібно відібрати тільки здорову зелену гичку з непорушеною кореневою системою.

Технологія вирощування картоплі з паростків прискорює розмноження будь-якого сорту. Цей метод значно омолоджує будь-який сорт. Терміни посадки можна порекомендувати такі: на півдні Кубані – з 3 травня, на півночі краю – з 10 травня, але, самі знаєте: рік на рік не доводиться, тому виходьте від конкретних погодних умов.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *