Теплиця зі старих віконних рам

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 4,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Теплиця зі старих віконних рам

Зробити теплицю своїми руками з непотрібних віконних рам дуже просто і дешево. Однак варто знати кілька правил її зведення.

Правило 1

Якщо ви хочете, щоб теплиця прослужили довгий час, зробіть під неї хороший фундамент. Віконні рами досить важкі, тому робіть міцний фундамент. Найбільш практичними будуть фундаменти з бетону і цегли, хоча вартість цегли досить висока. Дерев’яний фундамент міцний, але від вологи і перепадів температури зажадає переробки через 5-7 років. Правда, враховуючи те, що дерев’яні рами також недовговічні, то варіант з дерев’яним фундаментом цілком підійде.

Правило 2

Самим міцним і надійним буде каркас, зібраний з металевих труб (наприклад тих, що служили для водопроводу в квартирі, будинку або на городі). Труби зварюють між собою, а вертикальні стійки, що формують каркас, обов’язково заливають цементом, щоб забезпечити надійність конструкції. Якщо труб немає, тоді можна зробити каркас з дерева. Дошки або лаги будуть не тільки міцно тримати рами, але і забезпечать зручність монтування рам до каркаса.

Правило 3

Перед спорудою стін теплиці необхідно привести старі віконні рами в порядок. Для цього слід очистити стару фарбу, добре закріпити кватирки та вікна, що відчиняються цвяхами. Для зручності монтування теплиці засувки, ручки, шпінгалети краще зняти. Якщо ви не впевнені у своїй майстерності, краще дістати скла з рам. Тому що при спорудженні теплиці їх можна ненароком пошкодити. Але якщо столярні роботи вам добре знайомі, скла можна залишити на місці.

Правило 4

Після установки віконних рам всі утворилися зазори між ними і каркасом слід залити монтажною піною або герметиком. Протяги в теплиці – вороги хорошого врожаю. Але кілька кватирок або вікон все-таки варто залишити у робочому стані для провітрювання.

Правило 5

Теплиці, як і будь-якій будові, необхідна дах. При наявності віконних рам дах роблять з них. Для цього рами закріплюють, передбачивши скат в одну або в дві протилежні сторони. Стики закривають дерев’яним, пластиковим або алюмінієвим коником. Зверніть увагу на обробку всіх стиків герметиком. Дах теплиці не повинна пропускати вологу. Якщо рам на дах не вистачило, можна використовувати поліетиленову плівку або інший матеріал (хоча міцність плівки поступається склу).

Правило 6

Після складання теплиці слід обробити всі її дерев’яні частини спеціальним антисептичним засобом, який захистить дерево від жуків-шкідників, грибка і цвілі. Прикладами таких розчинів можуть служити Еколан-41 або Оливеста-Олидекор.

Щоб теплиця радувала око, можна пофарбувати дерево фарбою для зовнішніх робіт або покрити лаком.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *