Терасна дошка – надійне покриття садової доріжки

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Терасна дошка - надійне покриття садової доріжки

Неодмінний атрибут дачної ділянки – садові доріжки. Для їх настилу в саду можна використовувати терасові дошки з природних матеріалів і деревинно-полімерних композитів.

Деревину, використовувану під відкритим небом, обробляють за особливою технологією. В результаті садові доріжки, в основу яких покладено терасна дошка, володіють такими перевагами, як:

 • стійкість до механічних навантажень;
 • здатність протистояти коливанням температури і вологості;
 • стійкість до гниття і нападів комах;
 • довговічність.

Планування і розмітка доріжок

Для комфортного пересування доріжки повинні займати не менше 15% ділянки. Намітити розташування майбутніх стежок можна традиційним способом – за допомогою кілочків і мотузки. Бажано зупинитися на зігнутій формі доріжок – вони візуально збільшують територію. Намалювавши план на папері або створивши його в 3d програмі, приступають до розмітки. Вбивають підготовлені кілочки, натягують між ними мотузку. Доріжки повинні мати підхід до всіх об’єктів ділянки.

Терасна дошка - надійне покриття садової доріжки

Монтаж доріжки

Терасну дошку, практичну і міцну, можна укладати двома способами – відкритим і закритим. При першому методі кріпильні елементи видно, а при закритому варіанті використовують невидиме кріплення. Укладання здійснюють у кілька етапів:

 • Спочатку готують рівну основу – поверхню заливають бетоном і вирівнюють стяжкою. Необхідно передбачити невеликий ухил доріжки від будинку, що забезпечує стік води. Підставою можуть стати бетонні квадратні плити, укладені на рівну поверхню.
 • Укладають лаги, прикріплюючи їх до плит куточками. Між ними необхідно витримувати відстань 40-50 див.
 • Закріплюють терасну дошку на лагах за допомогою саморізів. Їх верхню частина потім маскують затіркою.
 • При палубному методі настил укладають перпендикулярно, при діагональному способі – під кутом 45 градусів.

При прихованому монтажі кріплення конструкцій здійснюють за допомогою спеціальних кліпс. По боках дощок прорізають поздовжні пази. До них пригвинчують кліпси, що прикріплюються до лагам, після цього встик за допомогою молотка приєднують наступну дошку. Потім остаточно пригвинчують монтажні кліпси до лагів. Терасні дошки з невидимим кріпленням, утворюють суцільний настил, надійні, довговічні і привабливі зовні.

Облаштовуючи якісну садову доріжку, важливо при укладанні залишати зазор (близько 6-7 мм, не більш 10 мм). Він потрібний для стоку води та забезпечення вентиляції. Компенсаційний зазор допоможе уникнути деформації конструкції у разі можливого лінійного розширення.

Закріпивши останню дошку, можна використовувати накладну планку, надає доріжці закінчений вигляд. Світлодіодні світильники в обрамленні з нержавіючої сталі додадуть настилу декоративність і освітять його в темний час.

Терасна дошка - надійне покриття садової доріжки

Важливі нюанси

Облаштовуючи садові доріжки необхідно підібрати настил, який прослужить довго і буде не надто вимогливим в експлуатації. Для виготовлення практичною терасної дошки використовують різні матеріали, серед них:

 • декінг дошка (деревно-полімерні профілі);
 • термодерево;
 • деревина вітчизняних порід;
 • імпрегновані дошки;
 • деревина екзотичних сортів.

Настил з натурального дерева слід покривати спеціальними маслами, які дозволяють деревині “дихати”.

Фахівці радять покрити дошки масляним складом до процедури монтажу і після закінчення робіт. Допустимо використовувати еластичні фарби та спеціальні лаки, оберігають від перепадів температури.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *