Три кращих конструкції ловецького пояса своїми руками

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Три кращих конструкції ловецького пояса своїми руками

Квітучий і плодоносний сад – справжнє диво, але далеко не завжди вирощування дерев проходить гладко. Безліч комах-шкідників з настанням весни спрямовуються на культурні дерева, об’їдають молоді листочки, відкладають личинки в зав’язі і, тим самим, гублять майбутній урожай.

Впоратися з навалою многоногих паразитів можна кількома способами. Однак самий безпечний і, що найважливіше, недорогий метод – встановити ловчі пояси, зроблені руками садівника.

Що таке ловчий пояс і з чого його зробити

Що таке ловчий пояс

Класичний ловчий пояс – неширока смужка, оперізуюча стовбур дорослого або штамб молодого дерева. Конструкція його така, що комахи шкідники не можуть піднятися в крону садового рослини. Правильно виготовлений і закріплений ловчий пояс для дерев є захистом кращою, ніж хімікати. Він допомагає вирішити проблему навали наступних комах:

 • гусениць яблуневої, грушевої і сливової плодожерки;
 • казарок;
 • вишневих і сірих почковых плодожерок;
 • яблонных та інших цвітоїдів.

Виготовляють пояси з простих матеріалів, багато з яких відносять до побутових відходів. Підійдуть для цього шматки ганчір’я, мішковина, солома, обривки клоччя, скловата і гофрований картон. Останнім часом популярністю користуються гумові листи, поліетиленова світлонепроникна плівка, а також пластикова тара від газованих напоїв. Кріпляться ловчі пояси в 20-40 см. від поверхні грунту на штамбі дерева. По мірі заповнення комахами, вони очищаються вручну, або знімаються і знищуються повністю.

Види ловчих поясів

Найбільш популярні у садівників ловчі пояси належать до однієї з трьох різновидів:

 1. Сухі пояси у вигляді односторонньої або двосторонньої воронки.
 2. Пояси-пастки з клейкими елементами.
 3. Пояси з інсектицидною просоченням.

Найлегше спорудити ловчий пояс своїми руками у вигляді воронки. Клейкі та отруйні пояса зробити трохи складніше, а матеріали для них потрібно купувати. У кожній різновиди поясів є свої переваги і недоліки. Одні краще використовувати в садах, де шкідники з’являються рідко і в невеликій кількості, а інші здатні врятувати посадки від навали цілої армії комах і їх личинок.

Як зробити своїми руками сухий пояс

Як зробити своїми руками сухий пояс

Сухі ловчі пояси під силу змайструвати навіть дитині. Головне їх достоїнство – повна екологічна безпека. Матеріалом для них служить картон, листи тонкого пластика або ПЕТ-пляшки від газованих напоїв.

Для роботи буде потрібно картонний аркуш або щільний папір шириною не менше 20 см. Довжина його підбирається виходячи з окружності стовбура + 10-15 див. Верхня частина воронки повинна щільно прилягати до штамбу дерева, а нижня – відступати від нього мінімум на 5 см. по всій окружності. Кріплення для пояса виступає мотузка або ізолента.

Двостороння воронка робиться за такою ж технологією, з тією лише різницею, що смужка картону або паперу повинна бути удвічі ширше. Фіксувати такий пояс на стовбурі потрібно рівно посередині, використовуючи для цього гумовий джгут або тонку мотузку. Отвори між ловчим поясом і стовбуром потрібно ретельно промазати глиною, щоб шкідники не змогли проникнути за його межі.

РАДА! Для молодих саджанців з товщиною стовбура не більше 5-7 см роль воронки може виконувати верхня частина полімерної пляшки без шийки.

Односторонні або прості пояси-воронки ефективні в період активного виведення гусениць. Піднімаючись по стовбуру, вони потрапляють у пастку, вибратися з якої можна, тільки у зворотному напрямку, тобто впавши назад на землю. Найчастіше їх починають кріпити на дерева на початку весни. Двосторонні воронки перешкоджають просуванню шкідників в крону дерева, а також назад на поверхню ґрунту для подальшого окукливания. Такі ловчі пояси будуть ефективно боротися з гусеницями протягом усього літа аж до перших холодів.

Ловчий пояс-комір від комах

Ловчий пояс-комір від комах

Трохи нестандартний ловчий пояс для дерев у вигляді коміра, наповненого рідиною і маслом, відмінно справляється з покладеним на нього завданням. Конструкція такого поясу дуже проста, а технологія виготовлення полягає в наступному:

 • Вирізається шматок не сильно товстої гуми (4-5 мм. буде достатньо) шириною близько 30 см. Довжина майбутнього поясу повинна відповідати колу стовбура, на який він буде кріпитися + 3-4 див.
 • Смужку треба обернути навколо стовбура і склеїти її торці клеєм для гуми.
 • Верхня частина поясу фіксується стрічкою з гуми або мотузкою, а нижня підвертається догори на 7-10 см, щоб вийшов своєрідний комір.
 • В отриману кюветку потрібно залити води на 2-3 см, а потім влити трохи рослинного масла, щоб воно утворило на воді плівку.

Потрапляючи в масляну ванну, комахи втрачають здатність до пересування і гинуть. Садівникові залишається лише час від часу витягати загиблих шкідників з пастки і доливати туди рідина і масло.

Отруйні і липкі ловчі пояси

Отруйні і липкі ловчі пояси

Відмітна особливість отруйних і липких ловчих поясів – висока ефективність у роки з масовим вильотом комах шкідників. Для оснащення дерева отруйною ловчим поясом буде потрібно невеликий шматок дрантя і плівка. Тканина змочується розчином інсектициду, а потім намотується на стовбур дерева невисоко над землею. Зверху пояс прикривається широкої «спідничкою» з плівки. Недолік отруйних поясів – потенційна загроза здоров’ю садівника, яка, втім, зводиться до нуля при дотриманні заходів безпеки.

Отруйні і липкі ловчі пояси

Конструкція клейкого пояса являє собою смужку паперу, обгорнуту навколо стовбура, на зовнішню поверхню якої нанесений садовий клей або інша в’язка субстанція (дьоготь, смола тощо). Для ефективного відлову комах, у тому числі мурах і довгоносиків, досить зробити його 20 см. шириною.

РАДА! Липкі ловчі пояси можна використовувати в якості додаткової «лінії оборони» разом з лійками і комірами при масовому нашесті шкідників.

Зробити ловчий пояс своїми руками на будь-який з запропонованих схем не складе труднощів навіть для початківця садівника, а їх використання помітно збільшить урожайність і при цьому не відіб’ється на складі плодів.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *