Уход за помідорами

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Уход за помідорами

Через 10 днів після висадки розсади помідор на постійне місце її продовжують обприскувати проти вірусу тютюнової мозаїки обратом (знежиреним молоком), розведеним водою в пропорції 1 до 10 (витрата 1 літр розчину на 1 кв м).

Слабообліственним і відстаючим у зростанні помідорам треба зробити некореневі підгодівлі, тобто по листю обприскати наступним розчином: у 10 літрах води розводять 1 столову ложку сечовини, витрачаючи 10 літрів на 20 рослин, вдруге повторити через 12 днів.

Не можна робити позакореневе підживлення в сильно жарку погоду, оскільки вода швидко випаровується і зросла концентрація добрив на листках викликає їх опік. Тому всі подібні підгодівлі потрібно проводити після 16 годин в теплу похмуру погоду.

Від надлишку азотних добрив в рослинах накопичуються нітрати. При знижених температурах і недоліку світла вони можуть перетворюватися в небезпечні для здоров’я нітрати. Тому такими добривами, як сечовина, аміачна селітра, треба підгодовувати тільки в теплу сонячну погоду. Ні в якому разі не можна розсипати ці добрива по поверхні грунту в сухому вигляді.

Для поліпшення смаку помідорів повною стадії плодоношення рослини треба підгодовувати (в 10 літрах води розвести 1 столову ложку солі і 1 столову ложку хлористого калію), витрачаючи по 0,5 літра розчину під корінь.

Тим, хто додає в грунт під помідори велика кількість гною, слід бути дуже обережним: може статися отруєння рослин виділяється вуглекислим газом. Тому розпушування грунту необхідно протягом всієї вегетації (на глибину 4-5 см).

Найбільшу потребу в поживних речовинах помідори відчувають в перший місяць зростання.

Краща температура для нормального росту і плодоношення помідорів 20-25 градусів вдень і 18-20 градусів вночі.

Поливають рослини рясно. Після поливу грядку посипають просіяним торфом або компостом шаром 1-2 см. При цьому зверху не утворюється кірка, зберігається волога в грунті і не проводиться випаровування, яке шкідливо рослині, особливо у фазі цвітіння. Надлишок вологи при нестачі тепла призводить до відмирання кореневої системи.

Нерідко можна помітити осипання квіток. Це ознака нестачі вологи. При цьому рослини треба обприскувати розчином бору (1 чайна ложечка на 10 літрів води), витрачаючи 1 літр на 1 кв метр. Зміна сухого періоду різко вологим під час плодоношення призводить до розтріскування плодів.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *