Вдалий старт – підживлення картоплі при посадці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Картопля росте швидко, на розвиток бульб витрачає масу живильних речовин, тому потребує обов’язкової підгодівлі. Існує кілька способів удобрити цю культуру.

Підгодовувати картоплю можна в будь-який термін. Деякі роблять це восени, під час перекопування, навесні при посадці, а також під час вегетації картоплі. Однак удобрювати одночасно з посадкою – це не тільки легко, але і практично. Літні підживлення досить трудомісткі – препарат потрібно закласти в грунт, а бадилля ускладнює роботу. Восени занадто велика витрата добрив, адже доводиться розсипати їх суцільно.

Підживлення при посадці в лунку – оптимальний варіант. Добриво потрапляє безпосередньо за адресою. Витрата, порівняно з осінньою підгодівлею, істотно менше. Бульби в самому початку зростання отримують таке необхідне харчування. В цілому у весняній підгодівлі практично немає недоліків.

Які добрива використовувати?

Картопля чудово відгукується і на органіку, і на мінеральні підгодівлі. Можна поєднувати ці два види добрив. З органіки навесні використовувати:

  • перепрілий гній;
  • компост;
  • солому і торішнє листя;
  • промислове добриво “Флорекс”.

Для забезпечення мінералами і мікроелементами застосовувати:

  • суперфосфат;
  • нітрофоску;
  • кісткове борошно;
  • добриво “Кеміра картопляна”.

Як підживлювати органічними добривами?

Органіка дуже важлива для успішного розвитку бульб. Найдоступніший вид таких добрив – компост і гній. Гній потрібен тільки добре перепрілий, розсипчастий. Це восени по ділянці можна розкидати напівперепрілий, до весни він дійде до кондиції. Навесні ж, при підгодівлі в лунку, ситуація інша, неперепрівша суміш може призвести до хвороб бульб. І перегній, компост обов’язково просівають. Справа в тому, що в компостних і гнойових купах часто зимують личинки хрущів, проволочники та інші шкідники. Пересіївши, їх механічно видаляють. На одну лунку потрібна повна пригорща добрива.

Також можна використовувати спосіб підживлення картоплі соломою і сухим листям. Лунки роблять трохи глибше звичайних, заповнюють листям садових дерев, а зверху розміщують бульби. Однак така підгодівля більше підходить для пізньої картоплі, адже листя розкладаються досить довго. Ефект вони дають менший, ніж гній. Тому такий спосіб придатний як запасний варіант, якщо ніякої органіки більше немає.

Посадка картоплі

Найзручніше удобрювати лунки “Флорексом”. Це підготовлений і гранульований пташиний послід. Неприємного запаху він практично не має, додаткової підготовки типу просіювання не вимагає. На лунку досить невеликої жменьки препарату (близько 1-2 ст. л). Результат від “Флорекса” такий же, як від гною – кущі стоять пишні, темно-зелені, бульби в’яжуться інтенсивно.

Тонкощі при підгодівлі мінеральними добривами

Мінеральні підгодівлі найбільш дієві вкупі з органічними. Для пізньої картоплі разом з органікою можна насипати близько 1 ст. л. суперфосфату. Він розчиняється дуже повільно, забезпечуючи бульби харчуванням на довгий час. Під ранню картоплю замість суперфосфату використовують нітрофоску. Вона розчиняється швидко, що й потрібно в цьому випадку.

А що, якщо удобрювати рання картопля однієї нітрофоскою? Результат порадує, але доведеться провести ще дві додаткові підгодівлі до цвітіння.

В якості джерела фосфору, як додаткове добриво, застосовують кісткове борошно. Його теж потрібно зовсім небагато – невеликої жменьки на лунку цілком достатньо. Кількість суперфосфату або нітрофоски в такому випадку кілька зменшую. Картопля, удобрена цим способом, завжди виходить великою.

З промислових добрив можна використовувати “Кемиру картопляну”. Препарат недешевий, але результат вражає. На лунку вносять по столовій ложці цього добрива. Картопля навіть бадиллям відрізняється від сусідніх грядок – потужна темно-зелена стіна, а бульб вполовину більше, ніж на грядках, удобрених звичайними добривами.

Найкраще поєднання добрив в плані ціна-результат − це внесення в лунку перегнійно-компостної суміші в поєднанні з суперфосфатом і нітрофоскою. Витрати в цьому випадку невеликі, а врожай виходить гідний.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *