Вертикальна полуниця

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Вертикальна полуниця

Якщо площа дачної ділянки не дозволяє посадити багато рослин, можна задіяти ще один вимір – висоту. Це не тільки практично, але і оригінально: вирощування полуниці вертикально помітно покращить зовнішній вигляд саду. Цей метод можливий не тільки для полуниці, але для інших садових культур. Таким же способом можна розсаджувати квіти і зелень.

Параметри грядок по вертикалі не обмежені: конструкція може вміщати від двох до семи поверхів і більше. Спочатку вертикальна посадка практикувалася виключно для квітів і використовувалася міськими жителями на балконі або лоджії. Цю ідею швидко перейняли садівники, з’ясувавши, що на таких конструкціях можна вирощувати і плодовоовощные культури.

Вертикальні грядки для полуниці заощадять чимало місця і суттєво полегшать догляд і прополку кущів. Крім того, зібрані плоди залишаються чистими і не загнивають. Нічого складного в такому способі розсадження ні, він не передбачає якихось особливих грошових або тимчасових витрат. Можна навіть спорудити кілька грядок у себе на балконі.

Ще одна перевага вертикальної посадки полуниці полягає в тому, що вона оберігає розсаду від різного роду шкідників, так як коріння залишаються ізольованими. До плодів не піднімуться гризуни, непросто знайти місце і птахам.

Особливості вертикального вирощування полуниці

Особливості вертикального вирощування полуниці

При вирощуванні полуниці вертикально варто звернути увагу на сорти з довгими квітковими стеблами. Ягідки не сховаються за листям і будуть красиво спадати. Дана умова не є обов’язковою, на вертикальній грядці прекрасно росте і проста полуниця.

При вертикальному висаджуванні розсади потрібно враховувати деякі нюанси, переважно стосуються догляду.

Переваги вертикальних грядок:

  • на грядках не будуть рости бур’яни, тому не доведеться зайвий раз навантажувати спину і руки;
  • з-за відсутності контакту з відкритим грунтом розсада менше піддається грибковим захворюванням, отже, скоротиться частота обробок хімікатами;
  • під час холодів і ураганів конструкцію нескладно прибрати в приміщення, зберігши таким чином урожай.

Недоліки вертикальних грядок:

  • коріння в ємностях недостатньо харчування, так як рослина росте в обмеженій кількості ґрунту. З-за цього підгодівлю слід проводити частіше, ніж звичайно;
  • грунт сохне швидше, тому поливи повинні бути частими. Якщо на дачу приїжджають по вихідних, споруджують систему крапельного поливу;
  • землю потрібно змішувати з гідрогелем, довше зберігає воду;
  • багаторічні рослини можуть замерзнути в зимовий період. Щоб цього уникнути, створюють пересувні конструкції, які ховають взимку в хозблок.

Способи вертикального вирощування

Спосіб № 1: висадка полуниці в ємності

висадка полуниці в ємності

Найпростіше висадити полуницю в ємності. Це можуть бути квіткові горщики, пластикові ящики, автомобільні покришки і т. д. Для такого способу беруть ємності різного діаметру і встановлюють їх один на одного.

Підстава робиться з самої великої ємності, далі у вигляді піраміди встановлюються всі інші. Кущики висаджуються в ніші, утворені різницею в діаметрах. Якщо використовуються однакові за розміром покришки, потрібно вирізати заглиблення, в які буде висаджена розсада. Покришки добре захищають рослини і зберігають тепло в грунті. Ягоди в таких умовах спіють дуже швидко.

При даному способі важливо врахувати наступне: дистанція між рослинами полуниці повинна складати як мінімум 20 см. Якщо вертикальна грядка для полуниці споруджується своїми руками, отвори потрібно вирізати згідно з даними вимогою.

Для вертикального розсадження також використовують непотрібні бочки і різні ящики. Створені конструкції вимагають ретельно спланованої системи поливу. Деякі садівники перед наповненням ємностей землею поміщають всередину кілька полімерних труб з попередньо высверленными отворами. Нижні дірки закривають заглушками, а через верхні здійснюють полив.

Спосіб № 2: висаджування у циліндри

висаджування у циліндри

Вертикальне вирощування полуниці можливо в спеціальних системах, які можна придбати у відділі госптоварів або сконструювати самостійно. Конструкція має циліндричну форму, на поверхні висвердлені отвори. Всередину закладається земля, перемішана з торфом і піском, кущі садять в самі отвори. Конструкції бувають різної довжини і висоти.

Перед посадкою коріння кущів витримують в рожевому розчині марганцю. Через кілька годин розсаду можна висаджувати. Подальший догляд за полуницею полягає в регулярному зволоженні ґрунту та підрізання вусиків. Вертикальну полуницю рекомендується підживлювати рідкими добривами.

Для підготовки розсади до зими конструкції знімають і накривають шаром листя або агроволокном. Вертикальну тубу можна цілком укутати утеплювачем. Полуниця у вертикальних тубах відмінно переносить морози і добре плодоносить на наступний рік.

Спосіб № 3: вирощування у пластиковій трубі

Для даного способу знадобиться широка і вузька водостічна труба (для поливу). Вузька повинна бути на 10 см довше широкою. На дві третини довжини вузької труби робляться невеликі отвори. Кінець без дір розташовується внизу – це запобіжить перезволоження грунту. Вузька труба обмотується мішковиною, щоб коренева система не зацеплялась за діри.

В широкій трубі проробляються отвори близько 20 см в діаметрі. Низ також залишається цілим. Далі вузька труба вставляється в широку, засипається гравій, щоб конструкція стояла вертикально. Засипається земля, широкі отвори висаджуються кущі. Тепер рослини потрібно полити. У міру зволоження ґрунту рівень води буде зменшуватися.

Спосіб № 4: грядки з мішків

грядки з мішків

Грядками з мішків можна декорувати паркан, непривабливу стіну будинку чи сараю, альтанки та інші об’єкти. Для цього знадобиться мішок з натуральної мішковини. Штучний матеріал брати не варто, так як під сонцем він швидко псується. Мішковина добре пропускає вологу і повітря. Дно і бокові сторони прострочіть кілька разів – для міцності. Зверху робиться петля, за яку мішок підвішуватися. В мішку роблять отвори для кущиків, порожнина заповнюється землею. Висадивши рослини, їх потрібно полити.

Спосіб № 5: етажерка з горщиків

Для такої конструкції потрібно підготувати як мінімум три глиняних або пластикових горщика. Число рівнів грядки не обмежена. Необхідно, щоб один з горщиків був в діаметрі більше за інших. Найбільший стане основою конструкції. В основу вставляють дерев’яну палицю або міцний металевий прут. По товщині прут повинен бути трохи менше діаметра отвору на дні ємності. Горщик наповнюється землею, на прут надіваються менше за розміром горщики і також наповнюються грунтом. Тепер можна приступити до посадки кущиків.

Спосіб № 6: грядки з сітки

грядки з сітки

Такі грядки дуже підходять для вирощування полуниці. Для цих цілей знадобиться будівельна сітка, земля і солома. Сітку складають у вигляді труби близько 90 см в діаметрі і закріплюють. По стінках викладають солому. Далі трубу заповнюють компостом і землею. Між кущиками витримують відстань 16-18 см.

Спосіб № 7: грядки з ящиків

Конструкція схожа на комод і добре вписується в будь-яку ділянку. Для її створення потрібні дерев’яні ящики. Розмір ящика, розташованого вище, повинен бути менше попереднього. Можна навіть використовувати готовий старий комод.

Спосіб № 8: «кишенькові» грядки

кишенькові грядки

«Кишенькові» грядки – це власне вертикальні ряди у вигляді шматка полотна з безліччю кишень. Для виготовлення таких грядок використовується фольгизирований утеплювач. Блискуча поверхня відбиває сонце і не перегріває грунт, а в холод шар з полістиролу утримує тепло.

Для грядки в 2 м. заввишки знадобиться 4 м. матеріалу. Лист складається навпіл і прострачивается горизонтальним швом на відстані в 6 см від верху. Потім прострачиваються всі краї і низ. На поверхні розчерчиваються прямокутники, з яких будуть сформовані кишені. На один метр має припадати не більше трьох кишень. У кожному квадраті зверху прорізається отвір-кишеня на відстані 3-4 см від шва. Готова грядка прикріплюється до опори. Кишені наповнюються землею, після чого висаджуються кущики.

Садівники, які освоїли вертикальний спосіб вирощування полуниці, визнали, що це один із самих зручних і практичних варіантів. Крім основного призначення такі грядки виконують естетичну функцію.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *