Вибираємо покриття для садової доріжки

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Вибираємо покриття для садової доріжки

Садова доріжка – незамінний атрибут дачної ділянки. Існує безліч оригінальних і простих покриттів для доріжки, вибір яких залежить від багатьох умов і факторів. Яка ж доріжка може стати гідною прикрасою вашого саду?

При виборі матеріалу для садової доріжки, в першу чергу, виходять з його міцності. Вона максимальна у жорстких покриттів: натурального і штучного каменю, монолітного бетону, бетонних тротуарних плиток і клінкерної цегли. Довговічний декоративний бетон, здатний імітувати кладку з натурального каменю, кругляка, цегли і навіть спилов.

Покриття для садових доріжок

М’які (насипні) покриття прослужать менше, зате вони недорогі, практично не травмують коріння і не порушують режим водного і газового обміну грунту. І навіть на каблуках по таким доріжках можна спокійно ходити, якщо верхній шар (5-6 см) засипати дрібним гранотсевом і добре утрамбувати. Правда, дренажні властивості при цьому дещо погіршаться.

В практичному і декоративному (щоб уникнути монотонності) плані відмінний результат дає комбінація матеріалів мощення. Скажімо, клінкерної цегли з бруківкою, бетону з гравієм, тротуарної плитки з галькою, каменів з посадженими між ними мохом або відносно легко переносять витоптування травами. Це можуть бути очитки, чебрець, живучка, костриця або червонолистий подорожник.

До речі, трав’яне покриття теж може бути міцним. Для цього на підготовлену основу встановлюють стільникові газонні решітки, засипають родючою землею і засівають травою. В результаті виростає газон, що витримує навантаження до 200 т/кв.м і здатний служити автостоянкою або пішохідною алеєю.

Що важливо врахувати при виборі матеріалу для доріжки?

Матеріал для мощення доріжок за кольором і фактурі повинен поєднуватися з облицюванням будинку та інших будівель. Істотну роль грає місце розташування доріжок і майданчиків. Там, де передбачається встановити садові меблі або контейнери з рослинами, що найкраще використовувати тверді покриття. При цьому вони повинні бути з гладкою поверхнею, а ось для покриття доріжок, що ведуть до відкритого басейну, – з шорсткою, щоб ноги не ковзали. На прогулянкових шляхах помітно виглядають тротуарні плитки з рельєфною і гладкою поверхнею, викладені поперемінно. Малюнок мощення може бути статичним або динамічним.

Перший утримує увагу в межах оформлюваної зони і підходить для обмеженого простору, наприклад, площадки зі лавкою. Динамічний візерунок створює відчуття руху, запрошує пройти стежку до кінця, обіцяючи щось цікаве за поворотом.

Розрізняють доріжки і по ширині. Пішохідні і під’їзні повинні бути як мінімум 1,2-1,5 м, прогулянкові – не більше метра, а між грядками доречні зовсім вузькі. Чим облямовувати стежки, залежить від матеріалів і вашого смаку. Для сипучих обов’язковий бордюр, для жорстких – за бажанням. Можете використовувати бруківку, дерев’яні кілочки, мульчу, висадити рослини або розставити по обидві сторони ліхтарі.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *