Вибираємо сорти жимолості їстівної

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Вибираємо сорти жимолості їстівної

З кожним роком стає популярнішою сама рання ягода — жимолость їстівна, сорти якої селекціонери роблять все більш привабливими для садівників. Робляться акценти на важливі споживчі властивості: розмір плодів, їх смак, збільшення врожайності і зниження осипаємості.

Коротка характеристика культури

Жимолость прибула у наші сади з Далекого Сходу. Тут вона росте в заплавних лісах, на околицях боліт, в річкових долинах. Ягоди дикої жимолості трохи гірчать. Але кращі культурні сорти жимолості їстівної можуть похвалитися не тільки солодощами і різноманітністю смаків, але і різними ароматами. Можна виростити плоди, що мають легку кислинку або гірчинку, зупинити свій вибір на абсолютно солодких ягодах. Є навіть сорти з ароматом суниці.

Смак і зовнішній вигляд ягід часто порівнюють з лохиною. Але плоди жимолості не тільки смачні, вони дуже корисні. Вітаміни і флавоноїди, антиоксиданти і антибактеріальні речовини роблять ягоди смачною і корисною профілактикою хвороб.

Кущі жимолості рано навесні починають вегетацію. Вона зацвітає в перші дні травня, а в перші дні літа вже пригощає нас плодами, випереджаючи найбільш ранні сорти садової суниці. Серед описів сортів жимолості їстівної можна знайти і більш пізні сорти, що дозволяють продовжити терміни споживання.

Попелюшка

Попелюшка

Темні, майже чорні ягоди цього раннього сорту, вкриті сивим нальотом, дивують м’яким запахом суниці. Працьовита жимолость Попелюшка рано вступає в плодоношення. Урожай ягід можливо отримати вже на другий рік після посадки.

Відрізняється Попелюшка і значною врожайністю, даючи 3 кг з невисокого куща (0,7-1,2 м). Ягоди мало обсипаються. Рослина майже ніколи не хворіє, добре переносить морози. Більшість сортів жимолості краще запилюється і зав’язує більше плодів, сусідячи з іншими сортами. Для Попелюшки бажаними сусідами будуть Ленінградський велетень, Синичка, Амфора, Роксана.

Морена

Морена

Дуже рано дозріває. Можливо, ця жимолость — найкраща серед ранніх сортів: дозрівання плодів наступає на тиждень раніше більшості інших скоростиглих різновидів; ягоди здатні довгий час знаходитись на кущі не осипаючись.

Великі довгі (до 3 см) ягоди легко і приємно обривати. Їх смак — терпко-солодкий, гіркота відсутня. Ароматні й соковиті ягоди з тонкою шкіркою так смачні, що можна пробачити навіть невисоку врожайність цього сорту. Для кращого запилення жимолості Морена бажано її сусідство з Віолою, Німфою, Амфорою, Блакитним веретеном.

Камчадалка

Камчадалка

Красива і урожайна. Холодостійкий представник сибірської селекції відноситься до середніх за термінами дозрівання сортів. На високому півтораметровому кущі виростають великі ягоди слабо загостреної форми. Довжина ніжних плодів з тоненькою шкіркою — до 2,7 см. Ягоди не обсипаються.

Сорт прекрасно росте в умовах помірного клімату, добре переносить перепади температур. Радує він і своєю врожайністю, досягає 3,5 кг. Для запилення рекомендують Попелюшку, Парабельскую, Томичку, Блакитне веретено. Витончена конічна форма крони і подовжені листя з чіткими обрисами роблять його також вдалим прикрасою ландшафту саду.

Ленінградський велетень

Ленінградський велетень

Високі кущі цього сорту (понад 1,5 м.) починають радувати стиглими плодами з кінця червня. Плодоношення розтягнуто в часі, збирати ягоди можна весь липень. Вони здатні довго висіти не осипаючись. З куща знімають більше 3 кг. масивних плодів. Збирати врожай легко, так як ягоди розташовуються великими гронами.

Щоб сорт зміг проявити себе в повній мірі, до нього треба підсадити Синю птицю, Блакитне веретено, Морену або Гжелку. Ленінградський велетень вважається одним з кращих сортів для лікувальних цілей, приготування варення і компотів. Також він рекордсмен по зимостійкості. Красива овальна крона куща з яскравою листям дозволяє його використовувати і для прикраси ділянки.

Амфора

Амфора

На середньорослих кущах (1,2-1,5 м) ростуть лілові з білястим нальотом плоди. Вони мають характерну кувшиноподібну форму і великий розмір, досягаючи 2,5 см. у довжину. Вкриті щільною шкіркою ягоди гарні лежачи, чудово транспортуються. Так як плодам зовсім невластива осипаємість, їх прибирають за один прийом. Всі ці якості дозволяють віднести Амфору до кращих сортів жимолості для товарного використання. Добре транспортується.

Регулярне плодоношення Амфори починається з третього року вирощування. Вона добре запилюється жимолостю Бажовской, Мореною, Альтаиром. Морози Амфора відмінно переносить і рекомендована для північних областей Росії.

Блакитне веретено

Блакитне веретено

Невибагливий сорт. Цей класичний сорт жимолості їстівної відмінно переносить морози, в тому числі і сибірські, не страждає від весняних повернень холодів, високостійкий до хвороб. Стабільне плодоношення сорту Блакитне веретено починається з 4-го року культивування. Щорічно врожайність наростає, досягаючи 3 кг. Але для її збільшення необхідно наявність в саду Морени, Камчадалки, Томички або Синього птаха.

Привертає Блакитне веретено великими запашними ягодами. Їх легка гірчинка нагадує таку у лісової суниці. Дуже смачний сорт в переробленому вигляді. З недоліків зазначається осипаємість плодів, тому при настанні періоду дозрівання під кущами бажано розстелити тканина, папір або будь-який укривний матеріал.

Павловська

Павловська

Ще один класичний сорт. Він був одним з перших, що характеризуються мінімальною осыпаемостью ягід. Хоча сорт має середні значення врожайності (1,5-2 кг з куща), але плодоносить регулярно і ягоди дозрівають дружно. Смак їх солодкий десертний, кислинка майже непомітна. Розмір ягоди — до 1,6-1,8 см.

Сорт зимостійкий і самобезпліден. Для нормального плодоношення необхідні спільні посадки з Томичкою, Васюганскою, Блакитним веретеном, Синім птахом.

Черничка

Черничка

Про те, яка смакова нота переважає у цього сорту легко здогадатися з назви. Чудовий кисло-солодкий смак ароматних ягід хороший і у свіжих ягід, і у перероблених. Подовжені ягоди покриті тонкою шкіркою. Вони не дуже великі, рідко досягають 1,7 см.

Кущі середньорослі мають розкидисту крону. Їх період плодоношення починається з 4-річного віку. Можливо, ця жимолость краща за врожайністю: з дорослого куща можна зібрати до 5 кг. Сорт відносять до середньо-пізній, холодостійким, невибагливим. Осипаємість плодів незначна.

Особливості вирощування жимолості

Її дикі предки ростуть на вологих лісових ділянках. Звідси можна зробити висновок, що жимолость найбільш комфортно буде себе почувати в умовах достатнього зволоження. Висаджуючи її на своїй ділянці, передбачте можливість регулярного поливу.

Хоча рослині потрібна досить хороша освітленість, постійне перебування на сонці пригнічує кущі жимолості. Найкращим місцем для посадки плантації буде ділянку, де в полуденні години вона буде трохи затінювати кронами дерев.

Щоб запилення квіток проходило максимально ефективно необхідно посадити в саду кілька сортів. Чим більше буде сортове розмаїття — тим краще. Залучення корисних комах сприяють також посадки запашних квітів.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *