Відсипка квітника – з чого почати?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Відсипка квітника - з чого почати?

Для того щоб бур’яни не турбували ваш квітник, пропонуємо замульчувати грунт навколо рослин камінням. Як це правильно зробити?

Перш ніж починати роботу, потрібно вирівняти рельєф місцевості та забезпечити швидкий стік води під час дощів, зробивши невеличкий поверхневий ухил. Це стосується, насамперед, підпірних стінок.

Укладання геотекстилю

Для того, щоб бур’яни не проростали крізь відсипання, спочатку стелять на грунт геотекстиль. Цей матеріал (нагадує тканину) не схильний до гниття, дії грибків, цвілі і різних хімічних сполук, що пропускає воду. Він запобігає механічне перемішування відсипання і грунту. Втім, геотекстиль можна замінити поліпропіленової тканиною, зробивши в ній садовими вилами проколи, щоб вода надходила до коренів рослин.

По всьому контуру композиції викопують нешироку канавку глибиною не більш 15 см, щоб напустити в неї краю тканини. Для того, щоб уникнути появи зайвих складок, починають укладання з більш рівного краю (наприклад, від паркану).

Для вже наявних на ділянці рослин роблять у геотекстиле хрестоподібні розрізи. Якщо ж примірник з великою кроною і висотою понад 1,5 м, легше зробити до нього коротку проріз з найближчого краю покриття, а приствольной зоні її розширити. Якщо викладати відсипання на рівній поверхні землі, скажімо, на газоні, потрібно обов’язково споруджувати бордюри, щоб галька “не розбігалася”.

Вони (кам’яні або цегляні), як і відбортовки (зазвичай з металу або пластику), потрібні ще й для того, щоб запобігти “наползание” грунту з навколишніх газонів і квітників на композицію.

Установлення бордюрів

Бордюри встановлюють на 1-2 см вище майбутньої відсипання, паралельно засинаючи канавку гравієм. Якщо тканини на всю ширину недостатньо, другий її відрізок на 10 см напускають на перший і через кожні 0,5 м прихоплюють П-образними скобами з дроту.

Коли геотекстиль покладений, для посадки рослин в намічених місцях роблять хрестоподібні розрізи величиною трохи більше кореневої грудки. Викопують посадкові лунки, укладають родючу суміш з рівних частин дернової землі, торфу і грубозернистого піску. При цьому краї покриття не обрізають, а підвертають всередину.

Які рослини висаджувати?

Висаджують на відведене місце декоративні рослини і трави, досить легко переносять нагрівання каменю і сухість. До них відносяться ацена, очитки (сорти, близькі до природних, – низькорослі, у яких листя не дуже соковиті), чебрець, живучка (особливо хороша для тінистих ділянок), костриця, декоративні види подорожника (наприклад, червонолистий), різні мохи, гвоздики. В ущелинах ближче до країв можна розмістити астильбу, дрібні види ломикамені, манжетку. З дерев і кущів висаджують ялівці, карликові сосни, спіреї, перстач, лаванду, кизильник і інші, переважно гірські і високогірні рослини.

Правила відсипання квітника

Потім приступають безпосередньо до відсипки. Робити це треба рівномірно, невеликим шаром, щоб приховати тканина. Особливо обережно слід підходити до створення композиції, де будуть використані кілька видів відсипань або малюнок. Для цього попередньо крейдою наносять контури на тканину і чітко по них роблять відсипання.

Надалі гравійне покриття не вимагає копіткого догляду. Бур’яни, вкорінені в ньому, доведеться виполювати вручну. Дрібний сміття можна прибирати за допомогою віялових граблів або пилососа. І раз в 2-3 року досипати новий шар гравію.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *