Використання каменю в дизайні ділянки

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Використання каменю в дизайні ділянки

Натуральний камінь в ландшафтному дизайні використовують дуже давно і в будь-яких кліматичних зонах. Великою перевагою є його невисока вартість і дивовижний ефект від застосування. Камінь довговічний і міцний, підходить абсолютно для всіх стилів ландшафтного дизайну, оскільки завжди виглядає природно.

Поєднання фактури каменю доріжок, огорожі, гірки та інших садових елементів додадуть ландшафту ділянки закінчений вигляд. Використовуючи камінь, створюють альпійські гірки, рокарії, підпірні стінки, водойми. Форма, фактура і колір каменю дозволяють застосовувати його для декорування ділянки та розташованих на ній об’єктів.

Використання каменю в дизайні ділянки

Садові доріжки

Садові доріжки, з’єднуючи між собою зони ділянки, відіграють особливу роль в дизайні, великою мірою визначаючи його стиль. Кам’яні доріжки довговічні, не вимагають спеціального догляду, чудово витримують перепади температури. Використовуючи різні відтінки каменю, можна викладати мозаїчні візерунки.

Спосіб укладання каменю залежить від призначення доріжки і від особистих уподобань. Це може бути вузька стежка в саду, що складається з окремих каменів, або широка під’їзна дорога до дому. Природно, що вимоги до таких доріжках будуть різні.

Найчастіше в ландшафтному дизайні використовують піщаник, граніт, кварцит, черепашник. Самим довговічним каменем вважається граніт. З нього роблять бруківку, яку можна викладати по колу, рядами або у вигляді певного малюнка.

Натуральний камінь можна комбінувати з іншими матеріалами – дрібними камінчиками, цеглою, шматками керамічної плитки і кольоровим склом. Між кам’яними плитами залишають невеликі зазори, заповнюють їх бетонним розчином, на який викладають кольорові вкраплення з перерахованих вище матеріалів.

Використання каменю в дизайні ділянки

Паркани

Не можна не згадати ще одне застосування каменю – спорудження парканів. Такі огорожі не тільки дуже міцні і надійні, вони виглядають респектабельно, а в комбінації з ковкою – і вельми елегантно.

Використання каменю в дизайні ділянки

Камінь гармонійно поєднується з деревом. Такі паркани чудово завершать архітектурний ансамбль в англійському стилі.

Переваги кам’яного паркану:

  • кам’яний паркан довговічний, стійкий до атмосферних впливів;
  • йому не потрібен постійний догляд;
  • на його фоні чудово виглядають будь-які дерева і чагарники, особливо хвойники;
  • малюнок кладки завжди унікальний.

Паркани будують з вапняку, піщанику, черепашнику, рідше граніту. Камінь використовують як ціла, так і колотий. Цікаво виглядають огорожі, викладені бутовим каменем неправильної форми. При будівництві забору часто комбінують камені різної фактури і кольору, доповнюють кладку цеглою.

Використання каменю в дизайні ділянки

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *