Віола — буйство фарб

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Віола — буйство фарб

Розведення віоли – дуже приємне заняття. Квітка не вимагає великих турбот, морозостійка, невибаглива. Вирощування віоли легко можна почати з посіву насіння, уникаючи покупки готової розсади. Це дозволить і заощадити, і отримати задоволення від спостереження за розвитком і зростанням перших сходів.

Віола

Віола – наукова назва рослини. Кожен з нас колись бачив розсипи різнокольорових квіток, що прикрашають невеликі вазони або кошики на балконах. Квітка активно вирощується в Європі, але у нас вона так само завоювала любов багатьох селекціонерів і простих обивателів, які залюбки милуються чудовими квітками. При згадці назви «братки» кожному жителю стане зрозуміло, про яких кольорах йде мова. Існує кілька легенд, які пояснюють походження такої незвичайної назви, але головною залишається історія закоханої дівчини, яка померла, коли її покинув наречений. На могилі бідолахи зросли незвичайні квіти, яким люди дали назву по імені дівчини.

Розведення віоли в домашніх умовах

Розведення віоли в домашніх умовах

Початок вирощування з насіння віоли передбачає підготовку грунту і необхідних умов для росту рослини. Зазвичай розсаду розводять в домашніх умовах, а потім переносять у відкритий грунт, коли настає слушний час, встановлюється гарна погода. Після посадки квітів на постійне місце і їх звикання до нових умов віола починає розмножуватися самостійно шляхом самосіву.

Підготовка грунту і посів

Рослина відносяться до сімейства фіалкових, відповідно воліє ті ж ґрунти, що і фіалки: вологі, добре підгодовані, отримують достатньо сонячного світла і не схильні до застою вологи. Органічні добрива не є хорошим варіантом підгодівлі для віоли. При посадці, грунт краще попередньо обробити і додати суперфосфат. Ідеальним варіантом для посадки будуть суглинні грунту з додаванням перегною.

Найбільш оптимальним часом для початку дій по посадці насіння є кінець лютого. Зайнявшись посівом у цей час, можна отримати готову розсаду до квітня. Останні розробки селекціонерів містять рекомендації по вирощуванню віоли у торф’яних таблетках. Такий спосіб є дуже зручним і для людини, і для рослини. Розмочивши таблетку у воді, можна отримати ідеальні умови для пророщування насіння: торф дозволяє теплу затримуватися, а зайвої вологи йти.

На поверхню розмоклих таблеток розкладаються насіння, і зверху трохи присипаються землею. Поки буде проходити процес сходів, насіння потрібно обприскувати з пульверизатора. Серед маленьких хитрощів, якими діляться селекціонери, є рада залишити для пророщування насіння в темному місці: так «братки» швидше показуються на поверхні. При правильних діях чекати перших сходів має сенс через 9 днів після посіву.

Пікірування рослин

Пікірування рослин

Сигналом до рассаживанию рослин в окремі ємності послужить поява другого листочка на кожному з’явився стеблинці. Саме в цей час можна приступати до пікіровці віоли. Рослина добре переносить цю процедуру і успішно вкорінюється, навіть якщо коріння були трохи пошкоджені при пікіровці. Рекомендується садити молоду рослину в грунт дещо глибше, ніж воно вийшло при посіві. Стебло, можливо, сильно візьме вгору до появи листочків, тому варто поглибити його в грунт для подальшої компактності рослини. До того ж, корінці з’являться по всій довжині стебла, що зміцнить кореневу систему квітки. Після того, як на кожній рослині після пікіровки з’явиться ще по парі листя, їх необхідно прищипнути, щоб у майбутньому доросла рослина краще кустилась.

Висаджування у відкритий грунт

Висаджування у відкритий грунт

При настанні хорошою теплої погоди, вже не загрожує ніякими заморозками, розсаду можна відправляти на постійне місце проживання». Якщо вирощування квітів планується на балконі в ящиках або контейнерах, зробити це можна дещо раніше, ніж висаджування у відкритий грунт на ділянці. Садити рослини рекомендується не занадто часто, залишаючи між ними відстань в 10-15 см. Місце для посадки краще вибрати таке, щоб квіти отримували достатньо світла, але і не знаходилися постійно під палючим сонцем (в останньому випадку квіти будуть рости великі, але дуже недовговічні, півтінь продовжить термін цвітіння віоли).

Догляд за рослиною

Догляд за рослиною

Щоденний полив дасть гарантію хорошого розвитку і зростання «братків». Прополка також стане не зайвою у догляді за квітами. Підгодовувати квіти потрібно мінеральними добривами один-два рази на місяць. Для профілактики боротьби із захворюваннями віоли (борошнистою росою, чорною ніжкою, сірою гниллю) можна обприскувати квіти розчином кальцинованої соди і господарського мила. На зиму квіти бажано вкрити соломою, лапником або тирсою і присипати снігом.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *