Вирощування бройлерів по кроках: догляд, годування, фото, відео

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Досить часто, на присадибних ділянках у сільській місцевості, люди вирощують для себе чи на продаж бройлерів. Хто б що не говорив, вирощування бройлерів – це дуже вигідна справа, так як при правильному догляді вже через два місяці бройлер досягає 2.5 кг.

Для того, що б повноцінно зайнятися вирощуванням бройлерів, необхідно створити певні умови, завдяки яким ви отримаєте максимальний приріст маси.

Вирощування курчат-бройлерів

Якщо ви хочете завести у себе 10-15 курей, вам не потрібно особливо морочитися з інкубаторами і т. п. Вам буде простіше і вигідніше купити вже готових курчат, ніж купувати інкубатор, закладати яйця, чекати, коли вони почнуть вылупливаться і т. д. Вартість одного курчати різна в кожному регіоні, а також віріруется в залежності від пори року (влітку дешевше, взимку відповідно дорожче).

Якщо ви плануєте зайнятися у великих обсягах вирощуванням бройлерів, вам потрібно буде додаткові кошти на такі речі як:

 • інкубатори;
 • клітини (так як вирощувати велику кількість курей на відкритій території буде досить проблематично;
 • опалювальні приміщення (для того, що б можна було вирощувати бройлерів як в літній, так і зимовий час року).

Догляд за курчатами бройлерів

Курчата бройлери не дуже вибагливий у догляді. Але все-таки, для максимальної ефективності рекомендується дотримуватися певних вимог, таких як:

 • Не менше 17 годин включеного світла.
 • Щільність посадки бройлерів – близько 10 – 15 особин на один квадратний метр підлоги.
 • Також потрібно дотримуватися певної температури. В залежності від віку вона різна. В середньому температура приміщення, в якому знаходиться курчат бройлерів – 20-25 градусів Цельсія.

Годування бройлерних курчат

Годувати курчат бройлерів необхідно досить часто, особливо на початкових етапах їх життя. У віці від одного до п’яти днів, 1 курча має отримувати близько 15 грам сухого корму. Кількість разом з віком має збільшуватися. У віці від п’ятдесяти до шістдесяти днів бройлеру потрібно давати близько 100-120 грам сухого корму.

Періодичність годівлі близько чотирьох п’яти разів на день. Коли курчата підростуть (близько 30 днів) годувати їх можна два рази в день (вранці і ввечері).

Склад корму для бройлерів

 • Кукурудза – 50%
 • Крейда – 1-2%
 • Кісткове борошно – 5%
 • Кормові дріжджі – 5%
 • Макуха – 15%
 • Ячмінь – 10%
 • Пшениця – 13%

Підстилка для бройлерів

Багатьох так само цікавить питання, яка підстилка для курчат бройлерів найбільш оптимальна. Хтось рекомендує стружки волокнистого торфу, інші ж взагалі не використовують ніяких підстилки. Насправді ж , підстилка дуже потрібна річ для вирощування молодняку бройлерів. За словами фахівців, найбільш оптимальний варіант – звичайна дрібна тирса.

Вентиляція для бройлерів

Також, важливо використовувати витяжки, у разі якщо ви розводите бройлерів в приміщення. Без витяжки нічого не вийде, так як вони (курчата/дорослі кури) потребують в постійному потоці свіжого повітря. Витяжка повинна бути з терморегулятором, щоб у потрібний момент вона включалася і вимикаючись в потрібний момент, щоб бройлери не замерзли.

Клітка для бройлерів своїми руками

В наш час досить проблематично знайти майстра, який зможе зробити якісні клітини для бройлерів. Та й ціни на послуги даних майстрів досить високі. Зробити клітини не так важко. Головне – це чітко оперяться на креслення.

Матеріали для клітин: Сітка, бруси, саморізи і т. д.

Відео-Урок: Клітка для бройлерів своїми руками

Креслення клітки для бройлерів

Відео вирощування бройлерів з народження до 2 місяців

Частина 1

Частина 2

Частина 3

Частина 4

Частина 5

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *