Вирощування буряків великих і маленьких

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Вирощування буряків великих і маленьких. Фото

Вирощування і догляд за буряком.

Для отримання соковитого і смачного буряку, краще вирощувати його на пухких ґрунтах, які багаті органічними речовинами, бажано з нейтральною кислотністю. Але не рекомендується вносити під буряк свіжий гній – він сприяє погіршенню смаку коренеплодів за рахунок накопичення нітратів, також нітрати знижують лежкість буряків, і дуже шкідливі для організму людини, а також розростанню плодів. Краще всього висаджувати буряк після культур, під які було внесено гній або перегній (огірки, кабачки, ранні сорти картоплі і капусти) або культур з раннім терміном зняття врожаю (цибуля, томати, зелений горошок).

Для отримання більш багатого врожаю буряків, необхідно, щоб грунт був збагачений азотом. Для цього навесні в перекопування необхідно внести 10-12 г азоту на 1 м2 . Не потрібно занадто сильно удобрювати грунт азотом – це може сприяти накопиченню нітратів. Також не слід перегодовувати буряк, тому що молоді паростки не люблять сильну концентрацію добрив (понад 0,1%). З іншого боку, низький вміст азоту, особливо на ранніх стадіях розвитку, гальмує засвоєння рослинами фосфору і калію з ґрунту, а значить, знижує врожайність буряків. При недостатній кількості фосфору листя буряка стануть темно-червоними. Передчасне почервоніння бадилля також можна помітити при нестачі магнію і марганцю в грунті, а також на кислому і лужному ґрунті. На таких ґрунтах рослини пригнічені, погано ростуть, коренеплоди схильні до гнилі сердечка і погано зберігаються. Добрива, що містять магній, бор, калій, вапно, фосфор необхідно вносити в ґрунт при осінньому перекопуванні.

Вирощування буряків великих і маленьких. Фото

Якість буряків, що вживається в їжу, безпосередньо залежить від сорту. Найбільшою популярністю в цій області користуються середньостиглі сорти Бордо, вони вважаються найкращими за своїми смаковими і кулінарними якостям. Буряк сортів Грибовський плоский, Єгипетський плоский – ранньостиглі сорти, які дозрівають за 60-70 днів після сходів паростків, мають добрі смакові якості, і гіршу лежкість, але їх використовують для отримання ранньої пучкової продукції.

Найбільша частина сортів буряків у процесі росту утворюють коренеплоди з 3-4 насіннь, тобто вважаються багатоплідними. Їх сіють досить щільно, і потім проводять проріджування, залишаючи рослини на відстані 4-6 см. Насіння інших сортів – одноростокових (Бордо односеменний, Одинпаростковий, Валента, Хавский, ВИРовский односеменний) складаються з 1-2 сім’янок, і сходи ростуть одним паростком, тому ряди не треба проріджувати. Такі сорти буряків сіють меншею концентрацією на площу ділянки.

Густота посіву

Величина коренеплоду безпосередньо залежить від густоти посіву. Великі коренеплоди виростають, якщо було посіяно близько 30-40 насіння на 1м2. Такі плоди менш смачні, тому що в них сильно розростається провідна тканина – ксилема, яка бідна живильними речовинами, а також накопичується більше нітратів та інших шкідливих для організму людини речовин. Середні коренеплоди буряка виростають при більшій концентрації (40-60 шт) насіння, а дрібні – при посіві більше 60 шт. на 1 м2, коли залишається невелика відстань між рослинами і рядами. Дрібні коренеплоди дуже гарні для консервування.

Полив і розпушування

Буряк, особливо в період сходів, погано переносить посуху. Тому перші місяці його необхідно рясно поливати, не рідше 1-2 разів на тиждень. Краще всього, якщо полив буде здійснюватися ввечері, перед заходом сонця. Буряк також необхідно постійно рихлити, особливо після дощу або поливу. Перші розпушування потрібно проводити на глибину близько 4 см, а потім – до 10 см. Прикореневу зону – близько 10 см коло рядка – рихлити не потрібно, щоб не пошкодити корінці рослини.

Смакові якості столового буряку також залежать від віку коренеплоду. Тому потрібно стежити за термінами посіву та збирання врожаю. Якщо Ви хочете отримати ранню продукцію, то на початку березня потрібно висіяти в горщики по 2 насінини, потім у квітні висадити рослини разом з горщиками під плівкові укриття. Урожай збирають в липні. До цього ж часу можна зібрати врожай від підзимового посіву. Для цих цілей використовують стійкі до стеблування сорту – Подзимовий, Холодостійкий, Бордо. Буряк сіють на гряди, які повинні бути заздалегідь підготовлені до настання стійких холодів, щоб насіння не дали паростків. Ряди обов’язково потрібно промульчувати торфом або перегноєм.

Розсадний спосіб вирощування

Ще один спосіб виростити буряк – через розсаду. Цей спосіб використовують, якщо навесні часто повертаються холоди, йдуть рясні дощі, або, навпаки, настала посуха, а також при паводку, якщо він викликав підтоплення ділянки. Для отримання хорошого врожаю необхідно дотримуватися правила: посів буряка потрібно зробити в горщики або ящики в якому буде пухкий живильний грунт; розсаду буряків можна висаджувати на грядку після утворення двох справжніх листочків, обов’язково у зволожений ґрунт, не пошкоджуючи земляного кома, в якому сидить рослина. Посадку буряків обов’язково потрібно проводити ввечері або в похмуру погоду, щоб уникнути опіків рослин. Після цього необхідно протягом декількох днів притіняти рослини.

Для осіннього врожаю столовий буряк потрібно сіяти в кінці квітня. Грядки, якщо ще можливі заморозки, необхідно на два-три тижні вкрити нетканим матеріалом або плівкою. Самий пізній строк сівби насіння – кінець травня – початок червня. Більш пізній посів не дасть дозріти найбільш смачним і кращим для зберігання коренеплодам. Прибирати коренеплоди в приміщення для зберігання необхідно в кінці вересня – початку жовтня.

Правила зберігання буряків можно почитати тут.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *