Вирощування цибулі-ріпки на перо з насіння

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Багато городників воліють вирощувати цибулю з дрібної цибулі-сіянки. Адже цей метод перевірений роками і неминуче дає хороші результати. Сівку потрібно менше догляду, ніж насінню і розсаді, рослина розвиваються благополучніше навіть на бідному, не удобреному грунті. Завдяки витривалості низької температури посадку цибулі у відкритий грунт можна починати досить рано. Потужна коренева система маленької цибулинки вбереже її від спеки і від бур’янів.

Коли садити цибулю на ріпку?

Відкалібрована цибуля-сіянкя, вимагає додаткової обробки перед висаджуванням у грунт, для більш швидкого і рівномірного проростання. Обережно зріжте у маленьких цибулинок суху частину шийки, намагайтеся не зачіпати росток, інакше перші листочки стануть пошкоджені і не зростуть в повній мірі. Далі після обрізки треба покласти сіянку на 10-12 годин у воду кімнатної температури. Потім цибулини промиваються в проточній воді, і вони готові до посадки.

Цибуля на ріпку краще починати вирощувати в кінці квітня або на початку травня, щоб земля була прогріта вище +12 градусів, інакше у цибулин швидко з’являться стрілки. Якщо ж висаджувати пізніше, із-за великої температури рослини будуть рости повільно.

Як удобрювати?

Цибулю в принципі невибаглива, але все-таки рекомендується вирощувати його на супіщаних і суглинних родючих грунтах. Кислі і важкі грунту для посадки не підійдуть. Добрива органічного походження (курячий послід, компост, мульча) рекомендується вносити в грунт з осені, тоді і цибулини, і зелені пір’я будуть розвиватися однаково.

Розмір грядок

Розрівняйте грядку, трохи її утрамбуйте і позначте схему посадки: в одному ряду між цибулинами відстань має бути близько 10 см, а міжряддя близько 16-19 см. В грунт сівок заглиблюють на 2,6-3 см. Це необхідно, щоб коренева система знаходилася у вологому шарі грунту, для забезпечення швидкого зростання цибулин.

Поради по вирощуванню

Щоб виростити цибулю-ріпку великих розмірів треба:

  • виконувати полив протягом всього періоду зростання, припиняючи полив лише за місяць до збирання;
  • рихлити верхній шар ґрунту не менше 4-7 разів за літо;
  • робити підживлення настоєм коров’яку, через два тижні після появи сходів, і розчином мінеральних добрив, на 40-45 день;
  • не зрізати зелене перо цибулі.

Прибирають ріпчасту цибулю в третій декаді серпня, коли повністю виляже перо цибулі. Відріжте зелень цибулі і висушіть цибулини на грядці, поки не стане «гримучою» зовнішнє цибулиння.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *