Вирощування грибів в теплицях

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 3, Рейтинг: 4,33 із 5)
Loading ... Loading ...

Вирощування грибів в теплицях фото

Вирощування гливи та шампіньйонів на дачній ділянці стає все більш популярним. Як же самостійно приготувати субстрат для грибів і доглядати за ними? Дізнайтесь із статті.

Що необхідно підготувати для посадки грибів?

Практично всі гриби є невибагливими. Звичайно, є окремі види, які пред’являють особливі вимоги до вологи, температурі або освітленню, але для гливи та шампіньйонів підійдуть стаціонарні теплиці, в яких вирощують ранні овочі і зелень.

Печерицям потрібні наступні умови:

  • Приглушене світло;
  • Низька температура в теплиці;
  • Високий рівень вологості повітря (до 90%).

Як приготувати субстрат для грибів?

Грамотний посадковий матеріал (міцелій) і особлива основа зможуть дати вам великий урожай печериць. Але для цього потрібно все належним чином підготувати.

Субстрат для грибів складається з компосту і соломи гною (зазвичай коров’ячого, але можна використовувати і будь-який інший). При цьому солома не повинна бути прілою.

Перед посадкою міцелій необхідно розтерти або розрізати на дрібні шматочки, а після перемішати з компостом в наступному співвідношенні: 50 г міцелію на 700 г компосту. Протягом 10-14 днів компост періодично поливають і додають до нього солому (2 кг 700 г компосту), гній (1 кг), суперфосфат (6 г), сечовину (6 м) і гіпс (60 г).

В кінці другого тижня, коли компост починає самостійно “працювати” і підвищує температуру всередині субстрату до 30°С, можна викладати в нього міцелій. Зазвичай досить рівномірного розподілу цінного матеріалу з заляганням до 5-7 см вглиб. Далі поверхню зрошують теплою водою і накривають щільною папером. Температуру в приміщенні на даному етапі виробництва краще залишити на рівні 25°С. Для вирощування міцелію та освіти сріблястих павутинок достатньо 3 днів.

Вирощування грибів в теплицях

Печериці

На третій день компост вкривають зверху спеціально обробленим чорноземом з додаванням торфу і органічних добрив, створюючи подобу покривала в п’ять сантиметрів завтовшки. Для цього періоду характерно припинення поливу і планомірне зниження температури до 15-16°С.

Для помірних широт з досить суворою зимою вирощування грибів триває, як правило, з квітня по вересень. Саме в цей період можна досягти допустимого рівня температури.

Підтримка високої температури на належному рівні можливо завдяки опалювальних котлів, які працюють на газу або електрики. Але якщо ви використовуєте напівпідвальне приміщення, де температура практично цілий рік досить низька, то використання опалювального приладу може і не знадобитися. Якщо необхідно добитися зниження показань стовпчика термометра, то використовуйте повітря ззовні або вентилятори.

Збір врожаю печериць

Перший урожай можна прибирати через 2 тижні після засипки чорноземом. У ці дні провітрюють приміщення більше, іноді поливають субстрат водою.

Збір врожаю печериць проходить у декілька етапів: від 2 до 4 залежно від “сили” самого субстрату. Тому часто городники-любителі, щоб гарантовано отримати власні гриби, купують готову основу у виробників компосту.

Через п’ять днів після перших сходів гриби необхідно повністю прибрати з грядок – починається друга хвиля плодоношення. При цьому температуру знову штучно опускають до 15-16°С.

Як виростити гливи в теплиці?

Гливи вважаються ще більш простими у вирощуванні грибами. Вони менш вимогливі до стану мікроклімату, хоча і вимагають поливу. Ці гриби вирощують в мішках-брусках. Першим шаром насипають торф, перемішаний з міцелієм, другим – тирса, а зверху все це присипають землею. Оптимальна температура для вирощування глив 8°С, а вологість – 90%.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *