Вирощування гусей в домашніх умовах: гусенята, породи, годування, фото, відео

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 3,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Вирощування гусей в домашніх умовах

У сільській місцевості тваринництво і птахівництво завжди були основними джерелами доходу населення. Вирощування курей-несучок, качок і гусей, так би мовити, для особистого користування давно вже стало звичним.

Адже на цьому занятті можна побудувати найбільший справжній високоприбутковий бізнес. Особливо це стосується вирощування гусей. Чому саме гусей? Та тому, що порівняно низька конкуренція і висока рентабельність роблять цей вид бізнесу дуже привабливим. Постійно зростає попит серед населення на гусяче м’ясо, печінка, пух і перо.

Вольєр (Будиночок) для гусей

Для початку потрібно визначитися з місцем і забезпеченням відповідних умов для майбутніх гусей. Гуси люблять трав’яні галявини і водойми. Якщо ландшафт біля вашого будинку передбачає все це, тоді дерзайте.

Вирощування гусей в домашніх умовах

Витрати, які неодмінно будуть спочатку – це витрати на пристрій пташника, придбання необхідного інвентарю для поїння та годівлі птиці, ну і, власне, самих гусенят. Початкуючим фермерам краще не розганятися відразу на багато гусей, а як слід освоїтися з меншою кількістю птиці. Весна –найкращий час для початку бізнесу, так як достаток зеленої трави набагато зменшить витрати на корми.

Породи гусей:

Спочатку визначитеся з породою гусей, які будете вирощувати. Гуси породи лінда і холмогорська вважаються найбільш швидкозростаючими, невибагливими і тому більш вигідними.

Арзамаські гуси. Фото

Арзамаські гуси

Володимирські глинисті гуси. Фото

Володимирські глинисті гуси

Італійські гуси. Фото

Італійські гуси

Китайські гуси. Фото

Китайські гуси

Великі сірі гуси. Фото

Великі сірі гуси

Кубанські гуси. Фото

Кубанські гуси

Ціни на гусенят

Якщо купувати добових пташенят, то це звичайно обійдеться дешевше (приблизно 70 грн за голову), але зате немає впевненості, що всі пташенята зможуть вижити, так як хоча б до двотижневого віку гусенята потребують певної температурі повітря (приблизно 30°С).

Ціна місячних і двомісячних гусенят становить відповідно 100 і 230 грн.

Чим годувати гусенят?

Найперша їжа гусенят – це подрібнені варені яйця, перемішані з рубленою зеленню, товченою кукурудзою або пшоном. Через два тижні птицю можна переводити на годівлю комбікормом і зеленню, що істотно знизить її собівартість. У цей же час треба починати випускати гусенят на вільний вигул, в тому числі і на водойму.

Коли можна різати гусей?

Рекомендується різати гусей при досягненні ними 10-ти тижневого віку. Так як в цей час вони перестають додавати у вазі і починають линяти.

Де продати гусячі яйця і м’ясо?

Виростити гусей – це ще півсправи. Для отримання прибутку потрібно знайти ринок збуту продукції. Безпосередньо зацікавленими у придбанні гусячого м’яса можуть бути підприємства громадського харчування, їдальні та ресторани, а також посередники, яких можна знайти практично на будь-якому ринку у відділах торгівлі птицею.

Правильне розпорядження прибутком – запорука успіху в майбутньому.

Щоб в подальшому суттєво зменшити витрати на вирощування гусей, частина поголів’я птиці потрібно залишити з розрахунку 1 самець на 3 -5 самок. Крім цього доцільно інвестувати в придбання інкубатора і установку для общипування птиці.

Інкубатор для гусячих яєць

Інкубатор не потрібно купувати відразу промисловий, розрахований на велику кількість яєць. Необхідного результату цілком можливо добитися і з домашнім інкубатором, купити який можна в межах 2 тисяч грн новий і не більше 1,3 тисяч з рук.

Відео-Урок: Вирощування гусей в домашніх умовах

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *