Вирощування і догляд за редисом

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Перш ніж починати розмову про вирощування редиски у відкритому грунті потрібно сказати, що це овоч, який відрізняється своєю скоростиглістю. Для вирощування редиски потрібен родючий пухкий грунт. Якщо грунт буде бідний живильними елементами, то коренеплоди просто не будуть розвиватися. Давайте розберемося, який же грунт необхідний для даної культури і як правильно висівати насіння, щоб отримати хороший урожай.

Підготовка ґрунту та посадка редиски

Оскільки редис є холодостійкою культурою, то висівати його у відкритий грунт можна з середини квітня по середину травня, а також з середини серпня і аж до початку вересня. Кращою ділянкою під посадку редиски буде та, яка освітлюється сонцем вранці і ввечері. Одним з найголовніших моментів у вирощуванні даної культури є вибір великого і свіжого насіння. При посіві для отримання хорошого врожаю насіння в грунт закладаються не глибоко – 1,5-2 см, посіви повинні бути рівномірними. Якщо посіви будуть надто густим, то знову-таки коренеплодів не буде.

Підготовкою грунту необхідно зайнятися ще з осені, для чого вноситься компост або перегній. Для посадки редиски у відкритий грунт потрібно подбати про внесення мінеральних добрив. Безпосередньо перед посадкою ділянку можна удобрити торфом, перегноєм або компостом і злегка її перекопати. На 1 кв. м необхідно 2-3 кг добрив.

Після посадки грядку з редисом слід накрити чорною плівкою і, протягом двох тижнів її потрібно буде відкривати вранці і закривати ввечері. Це необхідно для забезпечення світлового дня до 10-12 годин, що в свою чергу дозволить розвиватися саме коренеплодам, а не квітам. Для більш швидкого проростання редиски грунт після посіву насіння можна замульчувати перегноєм або торфом. Найкращими попередніми культурами для вирощування редиски є цибуля, томати, картопля, квасоля і огірки. В процесі вирощування редиски не варто висаджувати його після редьки, ріпи і капусти. Це пов’язано з ураженням однаковими шкідниками і хворобами.

Як доглядати за редисом

Як доглядати за редисом

Що стосується догляду за редисом, то він зводиться до поливу, проріджування грядок, а також підкормкам і вспушуванню грунту. Проріджування проводять через 6 днів після появи сходів. Поливати рослину потрібно лише при недостатній вологи і після поливу необхідно вспушування. Дуже старатися зі зволоженням грунту не слід, оскільки буде рости тільки бадилля.

В якості підгодівлі можна використовувати азотні добрива. Про те, яку роль відіграють мінеральні добрива на своїй ділянці можна дізнатися з наведеної статті. Якщо при догляді за редисом він росте досить повільно, до того ж ще і забарвлення листя має блідо-зелений колір, то рослина потребує підгодівлі. Розчин може бути наступний: на 10 л води додають 2 ст. ложки “Агріколи Форвард”. Після перемішування розчину редис поливається з розрахунку 2-3 літри на 1 кв. м.

Як правильно прибирати і зберігати врожай?

Як правильно прибирати і зберігати врожай?

Для того щоб урожай редиски зберігся як можна довше не варто відразу ж після збору обрізати бадилля і коріння. Редис в даному випадку дуже швидко зів’яне. Щоб він мав тривалий час свіжий вигляд з вечора грядку потрібно полити, а вранці редис прибирається і після обтрушування землі коріння не обрізаються зовсім, а видаляють тільки бадилля на відстані 2-3 см від самого коренеплоду. Таким чином, він зможе зберігати до 5 днів в холодильнику.

Боротьба з шкідниками і хворобами редиски

Боротьба з шкідниками і хворобами редиски

Шкідників у редиски предостатньо – це жуки-довгоносики, личинки капустяної мухи, капустяна міль і т. д. Список насправді дуже великий. Як же боротися з усіма цими шкідниками? У кожного городника знайдеться деревна зола, із допомогою якої рослини запилюються. До речі на рахунок золи. Використовувати її під посадку редиски не варто, оскільки це сприятиме зростанню стрілок. А взагалі деревна зола є відмінним добривом для багатьох рослин.

Варто також знати, що при ранніх посівах редису можна попередити появу шкідників. Якщо ж вони все-таки з’явилися, то причиною може бути спекотна погода. Що стосується хвороб, то тут можна перерахувати білу і сіру гниль, борошнисту росу, чорну ніжку і т. д. Боротьба з даними хворобами полягає в спалюванні хворих рослин після збирання врожаю, також слід уникати вирощування редиски на вологих ґрунтах. Ось власне і все, що хотілося сказати в рамках даної статті про вирощування редиски у відкритому грунті.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *