Вирощування кабачків у відкритому грунті

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Кабачки – дуже теплолюбна культура. У відкритий грунт її насіння необхідно садити досить пізно, зазвичай в кінці травня – початку червня, закриваючи плівкою від холоду. А для отримання ранніх овочів необхідно пророщувати розсаду. Це вимагає набагато більше витрат, сил і часу.

Підготовка насіння кабачків до посадки

Бажано перед посівом насіння проводити їх знезараження. Потім насіння обробляють спеціальним розчином мікроелементів або звичайною золи. Це необхідно, щоб сходи вийшли дружні і міцні. За 2-3 дні до посіву вже готове насіння замочують. Адже якщо проростити насіння, сходи швидше з’являться. Але проростки у кабачків дуже крихкі, їх легко при посадці можна пошкодити.

Кабачки дуже болісно переносять пересадку, тому треба вирощувати розсаду тільки в окремих горщиках. Ємності треба підібрати так, щоб при пересадці можна було з легкістю дістати розсаду разом з наявною землею. Або садити їх у глибокі торфоперегнійні горщики.

Посадка кабачків у відкритий грунт

Грунт для розсади повинен бути теплий і пухкий. Насіння занурюють у нього не більше ніж на 4 см і трохи ущільнюють. Ємності утримують під плівкою до появи перших сходів.

Висаджувати розсаду у відкритий грунт можна тільки коли пройдуть всі заморозки. Для висадки потрібна наявність у сходів не менше двох листочків і кореневої системи, яка займає весь об’єм ємності.

Грунт для вирощування кабачків

Кабачки люблять родючий ґрунт, що містить величезну кількість гумусу. Хорошими умовами для росту є розміщення кабачків на компостній купі з минулого року. Головне, купа повинна розташовуватися на сонячному місці. Можна спорудити парову грядку, але якщо такої можливості немає, то готують спеціальні купи для посадки. На кожну купу потрібно приблизно відро дерну і стільки ж грунту і гною, ну, звичайно ж, для цих цілей підійде мульча. Робиться спочатку велика лунка з дерну, яка покривається гноєм, і зверху засипається грунтом. Купи закриваються плівкою, інакше вони швидко висохнуть завдяки вітру. Кабачок садять у пророблений зверху отвір.

Полив

Поливати кабачки необхідно під корінь, намагаючись не зачіпати листя. До появи квітів полив потрібен раз на тиждень. Далі 2-3 рази. Воду треба брати тепліше грунту на 3 – 4 градуси, не більше.

Прибирання кабачків

Прибирають кабачки, які ростуть у відкритому грунті, на будь-якій стадії розвитку – від найбільш м’яких, до самих твердих плодів. Це залежить від їх подальшого вживання: для зберігання плід повинен досягти технічної стиглості, а, наприклад, салат готувати краще з ніжних і молодих.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *