Вирощування картоплі в мішках

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Вирощування картоплі в мішках

Традиційні 6 соток викликають у власників творчу фантазію, так як цього вимагає обмежена площа присадибної ділянки. Тому поява нового способу — вирощування картоплі в мішках зустрінуте з ентузіазмом. Крім недостатності площі для традиційної посадки, приводом для розведення подібного городу може стати погана якість ґрунту: заболоченість, каменистость або зараженість шкідниками.

Переваги і недоліки вирощування картоплі в мішках

Як будь-яке починання, розведення городу в мішках має позитивні і негативні сторони. Якщо говорити про плюси, то їх більше:

  • відпадає необхідність в боротьбі з бур’янами і виснажливому підгортанні плантації;
  • при наявності дренажу не застоюється вода на імпровізованій грядці, тому немає небезпеки загнивання плодів;
  • зводиться до мінімуму ураження коренеплодів фітофторою, а також медведкою та іншими шкідниками;
  • відпадає необхідність скопування ґрунту перед садінням бульб у період збору врожаю;
  • город в мішках можна облаштувати в будь-якому місці ділянки;
  • земля, що залишилася після збирання врожаю картоплі, ще досить насичена поживними речовинами і стане в нагоді для вирощування на ній броколі, цвітної капусти, різних зелених культур, редиски і цибулі.

Мінуси полягають у фінансових витратах на покупку мішків та в необхідності частого поливу.

Як підготуватися до посадки картоплі

Починаючи освоювати технологію вирощування картоплі в мішках, необхідно забезпечити умови для досягнення хорошого результату в подальшому.

Місце

Розміщення незвичайної грядки має значення, так як за умови частого поливу до посадок потрібно забезпечити вільний доступ, територія повинна бути сонячною, мішки потрібно розмістити стійко. Картопля – теплолюбна рослина, тому теплий грунт і велика кількість світла сприятимуть швидкому появі сходів.

Полив

Так як грунт під картоплею не буде мати додаткового живлення від землі, то необхідний частий полив вручну. Перед закладкою землі необхідно зробити дренаж.

Грунт

Перш ніж земля буде укладена, необхідно внести в неї добрива. Удобрення такі ж, як при класичному способі вирощування: перегній, компост, торф (по 1-2 літровій банці на мішок, комплексні добрива(1 ст. л.), зола(1 склянка).Всі компоненти добре перемішати із землею.

Мішки

Для вирощування картоплі підійдуть ємності з поліетилену або звичайні з-під муки чи цукру. Якщо вони дуже щільні, то необхідно зробити на днище кілька отворів для провітрювання грунту і циркуляції вологи.

Як проводити посадку картоплі

Технологія вирощування картоплі в мішках доступна при дотриманні деяких правил. Імпровізований город висаджується з встановленням теплої погоди. Попередньо повинна бути заготовлена родюча земля, підібрано місце і засипаний дренаж, тоді посадка пройде ефективніше і швидше. Послідовність:

  • земля засипається в мішок висотою до 35 см.;
  • поверх грунту укладаються заздалегідь пророщені бульби;
  • зверху накладається земля шаром до 15 см.;
  • мішкам надається стійке положення і забезпечується доступ для поливу.

Посадка закінчена, але процес вирощування тільки почався. Наступний етап – присипання з’являються паростків землею до рівня листя. Це потрібно для того, щоб насіння давали нові корені, на яких у подальшому з’являються бульби. Присипка проводиться до тих пір, поки 2/3 обсягу мішка не буде заповнено.

У гонитві за багатим урожаєм не рекомендується присипати паростки до нескінченності, так як коріння на глибині мішка можуть розвинутися через брак води, може початися їх гниття.

Догляд за грядками і збір врожаю

Особливості вегетаційного періоду картоплі полягають у тому, що він має нетривалий період – від часу посадки до збору врожаю проходить приблизно 3 місяці, тому важливо, щоб за такий короткий час були забезпечені умови для повноцінного дозрівання бульб, тільки тоді технологія посадки картоплі в мішках не розчарує дачників.

Догляд за грядками не вимагає особливих витрат. Головне – це полив, він повинен проводитися частіше бути болючими, особливо важливо пам’ятати про це під час цвітіння, коли починають формуватися бульби. Важливо, щоб кожна ділянка землі отримав необхідну вологу. При цьому у воді для поливу можна розводити помірна кількість калійного добрива, це добре позначиться на врожайності.

Збір врожаю можна починати у другій половині серпня. При відсутності розпушування грунту під картоплею земля буде спресована і осяде, тому виймати бульби рекомендується, поетапно знімаючи землю шар за шаром, щоб не пошкодити картоплю. Землю з-під картоплі можна успішно застосовувати для поліпшення грунту під овочами та зеленню. Для цього їй потрібно дати відпочити за зиму, розсипавши рівномірно по площі грядок.

Якщо отриманий урожай картоплі, вирощеної в мішках, виправдав ваші надії, то цю ж землю можна використовувати ще раз, для посадки картоплі на наступний рік, знову додавши в неї перегній або компост.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *