Вирощування курей-несушок в домашніх умовах: інструкції та відео

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Бізнес, пов’язаний з процесом виведення та вирощування курей є досить прибутковим і рентабельним. Куряче м’ясо і яйця належать до дієтичної продукції, яка має попит на ринку. Такий вид бізнесу близький сільським жителям, і тим, у кого є заміська нерухомість. Перевагою такого бізнесу також є його безвідходність, метою збуту використовуються яйця, пух, м’ясо, курячий послід, який використовується як органічне добриво. Отже, цей бізнес є вкрай затребуваним і вигідним для здійснення в домашніх умовах.

Породи курей несушок

На сьогоднішній момент часу виведено велику кількість порід яйценосних курей. Вибір певної породи необхідно проводити в залежності від продуктивності та можливості адаптації до різних умов. Такі кури відрізняються від інших видів тим, що вони не зацікавлені в продовженні роду і несуть яйця без мети подальшого висиджування. Розведенням курей несучок займаються з метою отримання якісних та гарних яєць, оскільки такі кури несуть в рік більше трьохсот яєць.

Здійснюючи вибір певної породи курей, необхідно враховувати, що вчені постійно виводять нові їх різновиди. На сьогоднішній момент важливо зробити акцент на кількох найбільш популяризованих породах.

Ломан Браун

Ломан Браун є одними з найбільш продуктивних порід. До віку п’ятидесяти двох тижнів несучка здатна нести яйця близько трьохсот штук в рік. Їх шкаралупа має бурувате забарвлення, а вага перевищує 60 грам.

Леггорн

Леггорн також мають високу популярність і продуктивність. З віку вісімнадцяти тижнів несучка має здатність нести яйця близько двохсот п’ятдесяти штук в рік. Шкаралупа таких яєць має білий колір, і масу 55 грамів. Найвища ступінь несучості настає в перший рік, після продуктивність таких курей дещо знижується.

Кучинські ювілейні кури

Кучинські ювілейні кури мають здатність нестися з п’яти місяців. У перший рік продуктивність даної породи може досягати ста вісімдесяти яєць, при створенні всіх необхідних умов більш двохсот п’ятдесяти протягом року. Їх яйця маю світле бурувато-коричневе забарвлення, а вага їх досягає 60 грам.

Хайсекс Браун

Хайсекс Браун також є одними з найбільш продуктивних і популярних порід. До віку восьмидесяти тижнів несучка даної породи здатна нести близько трьохсот шістдесяти яєць в рік. Шкаралупа маю буре забарвлення, а вага перевищує 70 грам. Цей різновид порід воліють виводити птахівники.

Умови для розведення

Важливою умовою, необхідною для створення сухих і чистих умов утримання курей, є вентиляція приміщення пташника. Вентиляцію необхідно встановити таким чином, щоб в неї не пробралися різні гризуни. Вологість в приміщенні не повинна бути вище шістдесяти п’яти відсотків, оскільки курчата мають високу ступінь сприйнятливості до вологості.

Приміщення, призначене для утримання курей, не повинно мати велику висоту не більше двох метрів. Температура для правильного розведення потомства не повинна бути вище 27 градусів. Отвір для входу важливо встановити з боку сходу. На задній стороні пташника змонтувати з дерев’яних дощечок сідала. Сідала необхідно розташувати вище рівня підлоги на 25 см.

В кутах приміщення необхідно розташувати гнізда для кладки яєць, у вигляді яких можна використовувати дерев’яні ящики з тирсою і соломою. На підлозі приміщення можна розстелити підстилку, яка буде вбирати зайву вологу, і служити теплоізоляційним матеріалом. Важливо утримувати гнізда в ідеальній чистоті, оскільки кури несуться з задоволенням в затемненому та чистому приміщенні.

Чим годувати курей несучок

Головним чинником, що впливає на раціон курей, є їх вік. Протягом активного зростання і високої продуктивності курці потрібно висококалорійний корм. Цей період припадає на 28-49 тиждень їх життя.

В період дитинства і до 27 тижня несушці необхідно давати певну норму зерна і борошна. Поступово починаючи з двадцятого тижня зерно необхідно замінювати кормом власного приготування.

В період активної продуктивності харчування курки має бути різноманітним і сприяти її високої продуктивності. Корми можна використовувати сухі або розведені на воді або бульйоні. У такий період часу несушка повинна отримувати до 120 грамів корму на добу. Годувати їх необхідно два рази, вранці м’якою їжею і ввечері більш грубими культурами. Важливо також підтримувати необхідний баланс вітамінів і мінералів в кормі.

Після падіння продуктивності курей раціон харчування не варто сильно змінювати при годівлі комбікормом. При годуванні власноруч приготованим кормом необхідно в раціон додати гарбуз і ячмінь.

Як доглядати за курами-несушками

При догляді за несушками для їх утримання використовують клітини з можливістю вигулу птиці на відкритому повітрі, де вона знаходиться під впливом сонячних променів. В даному приміщенні розміщують по чотири кури несушки. У разі великої кількості розлучених курей використовують клітинні батарей, які полегшують догляд і годівлю курей.

Приміщення пташника застеляється тирсою або іншими будь-якими матеріалами. У міру засмічення даного підстилу послідом, його необхідно міняти на новий, метою дотримання чистоти. Годівниця поїлка повинна бути на висоті грудей птиці для досягнення зручності харчування.

При здійсненні процесу догляду за курми несушками необхідно, щоб влітку вони проводили час на повітрі і сонячному місці. З метою застереження можливості захворювань птахів важливо давати курям збалансований корм з вітаміном с, в літній час давати більше зелені, а в зимовий сіно або трав’яне борошно.

Таким чином, правильний догляд, чисте утримання і якісне харчування птиці сприяє підвищенню її продуктивності та гарному росту.

Відео

Пропонуємо вам ознайомитися з відео-уроком з вирощування курей несушок з нуля і створення дренажної системи

Заробіток на курячих яйцях і м’ясі

Куряче м’ясо та яйця є прибутковим видом бізнесу. Більш високого доходу і продуктивності несушок можна досягти за рахунок раціонально харчування. Здійснювати реалізацію яєць і м’яса можна на міському ринку.

Витратами бізнесу будуть лише витрати на годівлю курей. Витрат на утримання і догляд практично не потрібні. В місяць на одну птицю йде комбікорму в районі десяти гривень. Несушка в місяць приносить до двадцяти п’яти яєць, відповідно прибуток бізнесу складе близько сорока гривень з однієї несушки. Якщо використовувати свої корми, додаючи харчові відходи і молоду зелень, можна заощадити на витратах. Бізнес, пов’язаний з продажем курячих яєць, окупиться вже в перший рік здійснення.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *