Вирощування мальви

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Вирощування мальви

Якщо ви пройдете влітку по сільській вулиці або садово-дачному товариству, то вже здалеку ви побачите високі стебла, вкриті великими різнокольоровими бутонами. Це цвіте шток-троянда – героїня нашої сьогоднішньої розповіді. Про деякі особливості цієї рослини, про вирощування мальви і розповімо в цьому огляді.

Тепер трохи прояснимо термінологію. «Мальва» — загальна назва сімейства, в якому не всі види такого видатного зростання. Наприклад, проскурник – стелиться по поверхні землі бур’ян, хоча деякі городники обробляють його в культурній формі. Алтей лікарський теж родич нашої красуні.

А то рослина, що все в основному і іменують «мальвою», має біологічне ім’я «шток-троянда», або по-латині «Alcea rosea».

Шток-троянда ніби створена для створення декоративного паркану, тому їх найчастіше вирощують уздовж меж ділянок.

Трохи про біологію рослини

Трохи про біологію мальви

Мальва або шо-кроза рожева (або Alcea rosea) трав’яниста рослина, яке відносять до виду штокроза сімейства мальвових. Це однорічна або дворічна (в залежності від способу вирощування) з довгим прямим міцним стеблом, що досягає у висоту двох з половиною метрів.

Цвіте з липня по вересень. Великі квітки, до 12 сантиметрів у діаметрі, охоче відвідують бджоли, що збирають з них пилок і нектар. Колірна палітра мальв різноманітна, в ній є всі відтінки від білого до фіолетового.

Добре розмножується мальва власними, що впали на землю насінням. Якщо не проріджувати такі самосівні входи, штокроза загущується і дичавіє.

Мальви посухостійкі, терпимо ставляться до похолодань, відмінно чинять опір хворобам.

Посів насіння

Посів насіння мвальви

Вирощування з насіння мальви можна робити різними способами.

  • Розсадний. Цей спосіб рекомендований для деяких сортів, а також використовується для вирощування в однорічній культурі. Рання посадка розсади може забезпечити цвітіння шток-троянди на першому році вегетації.
  • Посів насіння у відкритий грунт навесні. У цьому випадку рослини зацвітуть на наступний рік. Це найпоширеніший спосіб вирощування.
  • Посів у відкритий грунт восени. Зійшли ранньої навесні зацвітуть трохи раніше.

Вирощування розсади

Вирощування розсади мальви

Розсадний спосіб використовується для отримання квітучих рослин в рік посіву. Погодившись з місцевими кліматичними умовами і сортами шток-троянди, посів на розсаду проводять в лютому або березні. Природно, що при такому ранньому посіві з’являється необхідність у досвечивании сходів.

При можливості потрібно сіяти мальву за окремим стаканчики, так як ніжні мичкуваті її коріння погано переносять пікіровку. Якщо рослини переростають ємність, в яку вони були посіяні, необхідно використовувати метод перевалки з земляною грудкою (так, наприклад, надходять з розсадою перців).

Якщо посів проводиться в одну велику ємність, то відстань між насінням необхідно витримувати в три-чотири сантиметри.

Грунт для посіву використовується звичайний торф’яної, який продається в садово-городніх магазинах. Більш важкі грунту на розсадному етапі вирощування небажані.

Догляд за розсадою мальви нескладний. Досить забезпечити хороше досвечивание, особливо на північних вікнах, і своєчасний полив. Не потрібно забувати і про вологості повітря, що у зимових опалюваних квартирах повітря дуже сухий і тому рекомендується проводити регулярне обприскування розсади дощуванням.

Висаджувати шток-троянду у відкритий грунт потрібно в кінці травня – початку червня нарівні з теплолюбними культурами. Самий слабкий мороз згубно діє на ніжні сіянці, хоча якщо використовувати чи інші тимчасові тунельні укриття, висадку можна здійснити і в більш ранні терміни.

Весняний посів у відкритий грунт

Весняний посів мальви у відкритий грунт

Як було зазначено вище, мальва боїться морозів, тому сіяти її потрібно тоді, коли мине загроза поворотних заморозків. Глибина загортання насіння 2-3 см, відстань між ними від п’яти до десяти сантиметрів, в крайньому випадку, при загущених сходах, мальви можна прорідити. А можна сіяти лунками, в які кладуть по кілька насіння, залишаючи згодом по одному сильному рослині.

Посаджені в кінці травня штокрозы не встигають зацвісти в цей же сезон, а якщо і утворюють бутони, то їх краще видалити для того, щоб не віднімати сили у рослини.

Осінній посів у відкритий грунт

Восени мальви можна сіяти двома способами:

  • закладенням насіння при весняному посіві;
  • дикої посадкою.

Перший спосіб дозволяє отримати навесні повноцінні квіти на штокрозе набагато раніше розсадних, в ті ж терміни, як і посіяні навесні. Тут потрібно уважно стежити за сходами і вчасно вкривати їх при ймовірності морозних ночей.

Другий спосіб – дикий – полягає в тому, що оцветшие стебла рослини з насіннєвими коробочками розкладають на грунт в потрібному місці і вони йдуть під сніг. Навесні вони благополучно сходять, імітуючи розмноження за типом дикої природи. Такі рослини потім виходять більш стійкими до стресів і хвороб.

Догляд за шток-трояндою

Догляд за шток-трояндою

Сіянці мальви дуже вологолюбні, тому потрібно їх регулярно і рясно поливати. Полив краще проводити рідко, але давати досить багато води. Проте, краще не долити, ніж перелити, коріння шток-троянди можуть загнити від перезволоження. У всякому разі треба діяти згідно з погодними умовами й станом рослин.

Зменшити кількість поливів, можна застосувавши мульчування. В якості мульчі найкраще працює компост або перепріла тирсу.

Підросли шток-троянди потрібно два рази підживити. Перший раз через два тижні після сходів або висадки розсади, другий — у фазі бутонізації рослин. Без підживлення мальва теж відмінно проживе, тільки розмір квіток буде трохи менше.

Хвороби і шкідники

Хвороби і шкідники мальви

Шкідників на мальві практично не буває, а при добрій агротехніці і хворіє вона нечасто. Основна хвороба – іржа листя. При її появі необхідно видалити уражені листя, а самі рослини обробити медьсодержащим препаратом, наприклад, бордоської рідиною

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *