Вирощування озимого часнику на дачній ділянці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Щоб посадити часник під зиму, необхідно заздалегідь вибрати правильні строки і місце для посадки, а також підготувати посадковий матеріал. Що ще важливо врахувати?

 

Підготовка садивного матеріалу

Посадковий матеріал повинен бути абсолютно здоровим. Для профілактики в день посадки зубки обробляють протруйниками з додаванням мікродобрив (можна купити в магазині) проти збудників хвороб. Більш простий варіант: зубки часнику занурюють у слабо-рожевий розчин марганцівки на півгодини.

Підготовка ґрунту та посадка часнику

Запорукою доброго врожаю є розвинена коренева система. У часнику мичкувата коренева система, розташована в основному у верхньому шарі грунту. Для забезпечення рослин достатньою кількістю поживних речовин часнику потрібно високородючих грунтах.

Часнику на колишнє місце посадки можна повертати не раніше, ніж через 4-6 років.

Часник краще садити після ранніх культур, що дозволяє якісно підготувати ґрунт до садіння. Якщо ділянка сильно засмічений, то після збирання попередника, вносять Ураган-форте. Через 2-3 тижні грунт перекопують на штик лопати. Вносять повне мінеральне добриво: нітрофоску або Амофос. Можна внести з осені фосфорно-калійну суміш, а азотне добриво (аміачну селітру) навесні під розпушування або полив. Під часник не можна вносити органічні добрива, так як вони знижують якість і лежкість зубков.

Посадку здійснюють при настанні стійкої холодної погоди без заморозків. При цьому в основному розвивається коренева система і затримується ріст надземної вегетативної маси, яка дивуючись морозами, навесні захворює.

Розмір зубков садивного матеріалу коливається в межах 3-4 см. Глибина посадки – 6-8 див. Схема посадки двустрочная з відстанню між зубками в ряду 10-12 см, між рядками 10-15 см, а в міжряддях 35-40 див.

Догляд за часником

Літній догляд полягає у своєчасному поливі, який проводять 2-3 рази за вегетацію. Перший полив дуже важливий. Не можна поливати холодною водою. Рослини відразу хворіють. Поливну воду необхідно прогріти на сонці або змішати з гарячою. Підживлення краще проводити деревною золою, із мінеральних добрив – фосфорно-калійними добривами, приблизно 2-3 сірникових коробка на 1 кв.м. у фазу 2-4 повністю розвинених листків.

Часник

Захист від хвороб

Для культури найбільш небезпечні бактеріоз і пенициллезная гниль донця, які вражають часник під час зберігання і з посадковим матеріалом потрапляють в грунт. У хворих рослин жовтіють спочатку верхівки листя, а потім гине весь аркуш.

Іржа проявляється у вигляді окремих цяток кольору іржавого заліза, які потім покривають повністю вся рослина. При першому прояві хвороби необхідно обробити посадку часнику 2-3 рази з перервою в 1-2 тижні фунгіцидами: 0,4%-ним розчином Оксихома, 0,2%-ним Ридоміла, 0,3%-ним Ордана, 0,3%-ним Браво або іншими, дозволеними до застосування. Цими ж препаратами обробляють рослини при ураженні пероноспорозом і іржею. Препарати при обробці можна чергувати. На упаковці завжди вказується назва препарату, концентрація, перелік захворювань і норма внесення.

Щоб уберегти врожай від гнилі під час зберігання, прибирання потрібно проводити при повній стиглості головок часнику. При обрізанні стебел потрібно залишати довгу шийку до 10 див. Обов’язково, викопаний і обрізаний урожай потрібно підсушити на повітрі або в сушарці. Правильно висушене цибулини шелестять при пересыпании. Зберігають часник при температурі 1-3°С і вологості повітря не вище 75%. Виконуючи описану технологію, ви завжди отримаєте якісний урожай часнику з гарною лежкістю.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *