Вирощування помідорів на підвіконні

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Вирощуванням помідорів на підвіконні зазвичай займаються мешканці квартир, у яких немає можливості поставити теплицю біля свого будинку. Але це зовсім не говорить про те, що в своєму будинку не вирощують на підвіконнях огірки, помідори, перець і т. д. До того ж помідори практично не мають відмінностей при вирощуванні у відкритому грунті. Але в той же час є і свої особливості, на яких ми і зупинимося в цій статті.

У першу чергу потрібно сказати, що помідор є светолюбивой культурою, на яку сонячні промені надають сприятливий вплив. Найкраще для вирощування на підвіконні помідорів протягом року підійдуть вікна, які виходять на південь. Якщо ж денного світла буде недостатньо, то доведеться подбати про додатковому освітленні. Для цього зазвичай використовують лампи денного світла. Перш ніж висівати насіння потрібно визначитися з сортом. Сорти помідорів для підвіконня краще вибирати карликові. Великою популярністю користуються помідори черрі. Якщо у вас є можливість вирощувати дану культуру на балконі, то можна задуматися і про сорти з великими плодами.

Вирощування помідорів на підвіконні

Висіваємо насіння

Під посів насіння підійде в принципі будь-яка ємність, аж до обрізаних пластикових пляшок. Об’єму 200 мл буде достатньо. Важливий момент – пластик повинен бути прозорим. Це дозволить вести контроль над поливом. Крім цього на дні ємності не робіть отвори, оскільки невеликий обсяг і грунт не насититься вологою. Ємність наповнюється грунтом і обдается окропом, після чого даємо їй охолонути. Для висівання насіння в грунті робляться паличкою поглиблення, в які кладуть насіння. Насіння потрібно вибирати якісні, тобто без пошкоджень. В тому разі якщо вони сухі, то в одну ємність можна покласти кілька штук (2-3). Після проростання залишаємо найсильніші. Якщо насіння попередньо проращивались, то в одну ємність буде достатньо висадити одне насіння.

Розсада помідорів на підвіконні

Розсада помідорів на підвіконні

Після описаної процедури ємності накриваються плівкою і встановлюються в таке місце, де температура близько 25 °С. Плівка потрібна, щоб запобігти випаровування вологи. Після появи сходів ємності переносяться на підвіконня, де температура нижче. Крім цього щоб розсада помідорів не витягнулася, встановлюється штучне освітлення. Її не потрібно поливати поки не буде помітно підсихання верхнього шару грунту. Це запобігає розвиток грибкових захворювань. Вирощуючи помідори на підвіконні, полив розсади починають, як тільки просохне грунт, причому регулярно. Процедура проводиться за допомогою гумової груші і теплої води. Груша тут була згадана неспроста. З її допомогою можна поливати рослину, але при цьому верхній шар не зволожуватиметься і, грунт не буде розмиватися. Грушу поміщають між стінкою ємності і грунтом, тим самим контролюючи обсяг поливу. Якщо ж сталося все-таки намокання верхнього шару, то можна скористатися деревною золою. Вона виконає свого роду дезінфекцію. Через місяць розсада стане міцною і її можна буде пересадити в ємності більшого обсягу.

Догляд за розсадою

Догляд за розсадою

Що стосується подальшого догляду за розсадою, то він передбачає пасинкування і формування куща. Пасинкування необхідно для зміцнення основного куща, при цьому пагони, які відходять з пазух листя потрібно обламувати, а не обрізати. Це запобігає зараження розсади. Рослини формуються в два стебла, при цьому залишається один пасинок, розташований під першим суцвіттям. У процесі росту розсаду потрібно підв’язувати. Також потрібно буде видаляти пошкоджені, так і пожовкле листя. Температура, оптимальна для вирощування томатів становить +28 °С вдень і +15 °С вночі. Оскільки на помідори протяги не мають жодного впливу, то температуру можна безбоязно регулювати провітрюванням приміщення. Також не варто забувати про провітрюванні розсади помідорів на підвіконні після поливу через 2-3 години, оскільки вчасно цвітіння надлишку вологості не повинно бути.

Поливати помідори на підвіконні потрібно два рази в тиждень. Грунт при цьому змочують в достатній кількості. Вода для поливу повинна мати температуру +20-25 °С. Потрібно намагатися не розмивати грунт. Як і будь-яке інше рослини розсада помідорів потребує періодичного підживлення, про що детальніше можна дізнатися зі статті про підгодівлі для розсади. Крім цього, для кращого розвитку рослини можна обприскувати листя живильним розчином.

Процес запилення помідорів

Процес запилення помідорів

Штучне запилення помідорів не потрібно. Але все ж щоб зав’язі були краще, не завадить легенько струшувати стебло рослини кілька разів на тиждень. Для того, щоб сформувалися плоди нормально розвивалися, квітучі кисті і верхівку потрібно видалити. Якщо температура навколишнього повітря не буде надто високою, грунт недостатньо зволожена, приміщення погано провітрюватися, освітленість також буде недостатньою, то це призведе до обпадання квіток і плодів. Щоб цього не допустити, потрібно стежити за температурою, своєчасно поливати рослини, провітрювати кімнату. Якщо ж рослини отримуватимуть надто велику кількість підживлень і вологи, то кущ буде потужний, квіткові кисті будуть слабкими. В даному випадку грунт не поливають протягом тижня, запилення квіток виконується вручну, а підживлення здійснюють рідше.

Боротьба з хворобами помідорів

Томати можуть піддаватися грибкових захворювань, які виникають із-за вогкості. Хвороби розвиваються із-за недостатнього освітлення і слабкого провітрювання. Для боротьби з хворобами томатів можна використовувати наступну суміш: 20 г гашеного вапна розводять у 100 мл води, 10 г мідного купоросу в 0,9 л води. Вапняну суміш вливають не поспішаючи розчин купоросу, постійно помішуючи. Після приготування її можна зберігати протягом доби. Крім вирощування томатів на підвіконні, можливо, вас зацікавить правильне вирощування томатів у відкритому грунті. На цьому можна закінчити матеріал присвячений вирощування помідорів на підвіконні.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *