Вирощування буряків з насіння

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Якщо порівнювати буряк з іншими коренеплодами, такими як топінамбур або картоплю, то він більш вимогливий до тепла і вологи. При посадці буряків насінням потрібно знати, що воно починає проростати при температурі землі вище +7 °С, у той час як оптимальною для росту рослини є температура +18-21 °С.

Що стосується попередників буряків, то кращими є капуста, огірки, цибуля і томати. Для вирощування такої культури як буряк придатними будуть супіщані ґрунти, які в достатній мірі багаті органікою. У той же час, якщо ви підготуєте компостну землю, то вона також буде дуже навіть непоганим варіантом.

Посадка буряків навесні

Буряк можна висаджувати насінням, як навесні, так і восени. Навесні посадка проводиться на рівних ділянках, а восени це повинні бути грядки. В іншому випадку насіння разом з талими водами можуть піти глибоко в землю. Підготовкою грядок під буряки краще всього зайнятися ще з осені. Для цього ділянка перекопується і зверху посипається деревною золою з розрахунком один стакан на 1 кв. м.

Перед посівом навесні можна додати будь-яке рідке органічне добриво. Глибина загортання насіння 2-3 см з відстанню між ними 5-6 см. Відстань між борозенками має складати 20-25 см. Звичайно ж, буряк можна вирощувати і розсадою, а не тільки насінням. Після того, як на рослині з’являться 2-3 справжніх листки їх потрібно прорідити, а також провести прополку. Потрібно намагатися не допускати утворення грунтової кірки.

При пересадці можна не боятися, що рослини не візьмуться. Вони відмінно її переносять. Після цього грунт потрібно добре полити водою. Що стосується подальшого поливу, то надто вологий грунт небажаний. Стосовно строків посадки буряків навесні — то, як уже згадувалося, насіння висаджують при прогріванні ґрунту до температури +7 °С. Зазвичай це середина травня.

Догляд за буряком

Догляд за буряком

Полив буряків залежить від стадії росту рослини, а також від погодних умов. У перший місяць зростання рослини досить буде поливати один раз на тиждень, при жаркій погоді норма поливу збільшується. Перед збиранням врожаю за два тижні полив слід припинити. Весь час потрібно стежити за тим, щоб земля була рихлою. В основному це відноситься до часу після поливу або дощу. У перший час розпушування треба проводити практично щотижня, при цьому глибина повинна бути близько 5 см. Під час вирощування коренеплодів листя рвати не рекомендується. Якщо ви вживаєте в їжу листя, то краще їх використовувати від пересаджених рослин.

Підживлення буряків

Коли коренеплід досягне величини з волоський горіх потрібно виконати підгодівлю. Для цього береться рідке органічне добриво і 1 ст. ложку нітрофоски і розбавляється на відро води. Друге підживлення буряків проводиться через півтора тижні після першого рідкими мінеральними добривами. Третє вноситься в період росту коренеплоду. Для цього підійде деревна зола, яку насипають на вологу землю, після чого її розпушують. В цей час використовувати азот не потрібно, щоб коренеплодами не накопичувалися нітрати.

Підживлення буряків

Прибирання і зберігання буряків

Щодо прибирання буряка варто сказати так: завершити його потрібно до того моменту, як настануть сильні морози. Також буряк можна прибирати, коли він досягне того розміру, який потрібен саме вам. Буряк збирається або вилами, або вручну, просто обережно висмикується. Далі його очищають від землі і обрізають бадилля. Обрізку треба проводити на півсантиметра вище верхівкової бруньки. Зберігають буряк в зимовий час в ящиках, пересипаючи верствами піску або стружками або тирсою. Вологість повинна складати близько 85 %, температура +2-5 °С. Звичайно ж кожен може зберігати буряк по-своєму: присипавши тирсою, в ящиках, поліетиленових мішках, розсипом. От і все, що хотілося розповісти про посадку буряків насінням.

Прибирання і зберігання буряків

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *