Вирощуємо красиву і смачну моркву

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 3,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Посадка моркви насінням у відкритий грунт може виявитися не таким вже простим заняттям, як може здатися на перший погляд, оскільки це досить-таки “хитрий” овоч. Морква може піднести сюрприз у будь-якому регіоні, і ніхто точно не зможе сказати, в чому проблема і як її рішення – ні науковці, ні овочівники. Було помічено, що морква виростає більш соковитою і солодкої в холодний і сирий рік. Власне у цій статті постараємося якомога детальніше розглянути агротехніку вирощування моркви.

Грунт для вирощування моркви

Прийнято вважати, що ідеальним грунтом для даної культури є добре дренування ї і родючий суглинок. Цього домагаються перемішуванням землі з піском, перепревшими листям, торфом і компостом. Детальніше дізнатися про приготуванні компосту можна в наведеній статті. У випадку з важким глинистим грунтом необхідно внести тирсу в кількості 3 кг на 1 м. кв. Тирсу замочуються в розчині сечовини з розрахунку 1 сірникову коробку на відро води. Варто також пам’ятати, що гній повинен добре перепреть. Якщо грунт буде перенасичена азотом, то в смаку моркви буде присутній гіркоту. Також це призводить до утворення декількох хвостиків і твердою шкіркою.

Чим потрібно забезпечити моркву?

Для вирощування моркви у відкритому грунті та отримання хорошого врожаю потрібно внесення таких мікроелементів у грунт як марганець і барій. Краще все, що необхідно внести відразу, а саме: невелика частина золи, доломітове борошно, натрієва селітра (1 сірникову коробку), сульфат калію (1 коробок) і подвійний гранульований суперфосфат (2 box). Дані наведені з розрахунку на 1 м. кв. Мабуть, про те, що деревна зола є відмінною підгодівлею, повинні знати всі городники та садівники.

Підготовка насіння до посіву моркви

Після того, як грунт підготовлений, можна приступати до посадки насіння моркви. Для цього насіння замочують на 4 дня і підсушують. Висівають їх на відстані 3-4 см один від одного і закривають плівкою. Відстань від плівки до землі повинно бути мінімум 2 див. Це запобіжить проростання бур’янів, перш ніж зійде моркву. До того ж на грунті не буде утворюватися кірка. Одним із секретів вирощування цього овочу є полив. Моркву потрібно поливати в міру і вчасно. Якщо полив буде нерегулярним, то серцевина стає потовщеною, а оболонка буде тріскатися. Оскільки насіння моркви дуже довго проростає, то висівати їх потрібно якомога раніше. Якщо посів затягнувся і земля вже занадто суха, то насіння можуть просто не зійти. До того ж бур’яни і зовсім перешкоджають зростанню даної культури. Для боротьби з бур’янами ще в процесі посіву для позначення рядків до насіння моркви додають насіння салату.

Підготовка насіння до посіву моркви

Посадка моркви насіння у відкритий грунт

Посів потрібно проводити розріджений. Насіння від насіння повинно лежати на відстані 1-1,5 см. Якщо посів виявився пізно, то необхідний полив. Вирощуючи моркву у відкритому грунті можна використовувати пророщені насіння, але при цьому земля повинна бути добре зволоженою. Після такої посадки потрібно виконати полив, особливо це стосується сухої погоди. Перш ніж садити моркву потрібно подбати про чистоту ділянки, особливості позбутися від бур’янів, подбати про поживності грунту. Насіння можна висівати в поздовжні або поперечні борозни на гряди. При посіві на підвищених місцях, а також на піщано-перегнійних грунтах використовують вузькі дворядкові або метрові широкі стрічки. Дворядкові посіви краще підходять для рівних поверхонь, на відміну від багаторядкових. Після того, як з’являться сходи, проводиться прополка бур’янів. Трохи пізніше варто прополоти і густі сходи. Перше проріджування виконують на 2-3 см через 10-15 днів після сходів, друге через 20-30 днів після першого.

Добриво і збір урожаю моркви

Добриво і збір урожаю моркви

Для отримання високого врожаю моркви обов’язковим є полив розчином пташиного посліду з суперфосфатом, гнойової рідиною, водою. І більшою мірою це стосується періоду формування коренеплодів і зростання гички. Також необхідно систематичне розпушування. Така технологія вирощування моркви. Якщо посів був своєчасним, то збір врожаю, а точніше проривка починається з липня. При правильному підході з 1 м. кв. можна зібрати до 500 шт пучкової моркви і до 150 шт. обрізний. Прибираючи морква восени, її викопують лопатою. Варто знати, що пошкоджена морква не дуже добре зберігається. Тому лопатою слід захоплювати більше землі і коріння відвалювати разом з нею. До речі збиранні врожаю моркви присвячена окрема стаття. Що ж стосується посадки моркви насінням у відкритий грунт, то на цьому можна закінчити.

Добриво і збір урожаю моркви

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *