Вирощуємо помідори черрі

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Багатьом помідори черрі подобаються тільки з-за свого зовнішнього вигляду – такі мініатюрні, що нагадують вишню. Власне і назву вони отримали з-за схожості з цією ягодою. Для вирощування помідорів черрі грунт повинен бути чорноземним з додаванням піску.

Крім цього він повинен бути слабокислим або нейтральним. Ці помідори відрізняються не тільки за кольором, але також за сортами і за формою. Порівняно із звичайними томатами черрі мають більш виражений смак. У їх змісті є багато вітамінів. Крім цього такі помідори привабливі ще й тим, що їх може виростити на підвіконні будь-який мешканець квартири. У догляді вони не представляють нічого складного. Основна частина сортів – високорослі і скоростиглі. Але є, звичайно ж, і низькорослі сорти.

Посадка помідорів черрі

Посадка може здійснюватися, як і для звичайних томатів, як на розсаду, так і у відкритий грунт. В залежності від регіону оптимальним варіантом може бути вирощування тільки розсадним способом. Для посадки помідорів черрі береться відповідна тара, в яку насипається грунт. Оскільки зараз купити можна практично все, то і з готовим грунтом проблем не виникне. Але при бажанні грунт під розсаду можна підготувати самостійно.

Далі слід зробити борозенки і пролити їх теплою водою. Після висівання насіння їх потрібно присипати землею і полити теплою водою. Важливий момент: щоб отримати якісний урожай необхідно звертати увагу на якість насіння, що в принципі відноситься і до іншим овочевим культурам. Оскільки томати світлолюбна культура, то і встановлювати їх потрібно на підвіконні, ближче до сонця. Якщо використовуються якісні насіння помідорів черрі, то рослини повинні проклюнуться на шостий день. Не забуваємо про полив розсади помідорів. Хоч вони і люблять вологу, але дуже старатися з поливом також не варто. Для забезпечення кореневої системи рослин киснем іноді доведеться рихлити грунт.

Посадка помідорів черрі

Розсадження розсади

Коли розсада помідорів буде мати 3-5 листочків, її доведеться розсадити по різним горщикам. Грунт в даному випадку слід використовувати такий же. Пересаджуючи розсаду коріння та стебло треба посадити глибше, щоб краще розвивалася коренева система. Якщо у вас на балконі температура піднімається вище +15 °С, то розсаду помідор черрі можна винести, після пониження занести назад на підвіконня. У догляді немає нічого складного – грунт поливається і періодично рихлиться. Розглянуту культуру пасинкувати не обов’язково. Проте при появі великих відгалужень зайві гілки зрізуються. Головне в цій справі не переплутати основне листя рослини з тими, які ростуть між ними і стовбуром.

Висаджування розсади у відкритий грунт

Розсада у відкритий грунт висаджується тільки тоді, коли заморозки вже не передбачаються. Перш ніж висаджувати розсаду її потрібно загартувати. Для цього її щодня виносять на відкрите повітря за тиждень до висадки. Рослини перестають поливати за день до пересадки. Ділянка готується заздалегідь: грунт рихлиться, видаляють бур’яни. Лунки повинні бути глибиною близько 10 см.

Розсада з горщика береться разом з землею і ставиться в лунку, поливається водою і засипається землею. Не зайвим буде зволожити грунт ще й зверху. Між кущами помідор відстань має бути близько 1 м. Також потрібно буде подбати про підпірки. В даному випадку можна використовувати все, що може для цього згодитися на вашому приватному подвір’ї. По мірі зростання помідор їх доведеться відповідно підв’язувати. Через 2,5-3 місяці з’являться плоди. Якщо говорити конкретно про відкритий грунт, плодоношення буде продовжуватися, поки температура не стане менше +8 °С.

Висаджування розсади у відкритий грунт

Висаджуємо розсаду у теплицю

Якщо у вас теплиця не опалювальна, то розсада висаджується не раніше квітня. Між рослинами відстань повинна складати 0,5 м. В принципі технологія вирощування черрі в теплиці така ж, як і у відкритому грунті. Не забувайте про щоденне провітрювання теплиці. Це дозволить запобігти виникненню різних мікроорганізмів.

Якщо ж теплиця опалювальна, то вирощувати цю культуру можна протягом усього року. На початку статті згадувалося, що розглянуті помідори можна виростити навіть у квартирі. Це дійсно так. Єдине, що потрібно, так це підібрати відповідні для цього сорти, тобто низькорослі. До таких можна віднести Бонсай, Мікрон-МК, Балконне диво та ін.

Стосовно розсади – вирощується вона таким же чином, як і для відкритого грунту. Після її розсаджують у великі горщики об’ємом 5 літрів. Варто додати, що температура для того щоб зав’язалися плоди повинна бути не менше +16 °С. Також не варто забувати про тривалість світлового дня, який в зимовий час дуже короткий і світла для нормального розвитку рослинам, звісно, не вистачає. Тому необхідно досвічування спеціальними лампами для розсади або, принаймні, лампами денного світла. Вирощуючи помідори черрі дотримуючись всього вищеописаного, ви отримаєте не тільки якісну розсаду, але і хороший урожай.

Висаджуємо розсаду у теплицю

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *