Витрата цементу на стяжку

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Основним пунктом дотримання технологічного процесу при будівництві споруд є виконання нормативів при виготовленні будівельних матеріалів та сумішей. Недотримання зазначених умов може призвести до сумних наслідків, що тягнуть за собою руйнування і деформацію конструкції. Це ж стосується і виробництва стяжки – базового підлогового покриття.

Призначення стяжки

пристрій стяжки

пристрій стяжки

Основними функціями зазначеного елемента є такі можливості:

 • Вирівнювання шару попереднього підлогового покриття;
 • Поліпшення технологічних властивостей перекриття (теплоізоляція, шумоізоляція);
 • Приховування інженерних комунікацій та облаштування теплих підлог;
 • Забезпечення необхідного теплоусвоения.

Типи стяжок

Залежно від конструкції і складу стяжки можуть виготовлятися з розчинів на бетонній і цементно-асфальтової основі, з використанням гіпсових і самовирівнюються полімерцементних шарів, в збірному вигляді з стружкових, цементних, гіпсових, фанерних плит, і дощатих настилів.

Однак найбільш популярним матеріалом для виготовлення стяжки і до цього дня залишається цементно-пісочна суміш. Це повязано з тим, що стяжки, виготовлені з такого розчину, мають високу міцність, надійністю і довговічністю. При цьому вартість матеріалу і трудовитрат на його застосування відносно малі.

Склад розчинів для виготовлення стяжки

робимо бетон

робимо бетон

Для того щоб визначити необхідну кількість будівельних компонентів для виготовлення розчину, потрібно в першу чергу зясувати яким типом суміші буде виконуватися обробка підлоги.

У житлових будинках і квартирах, найбільш часто цементно-піщану стяжку виконують з розчинів марок М150 і М200, тому доцільно розглянути витрата цементу для виготовлення стяжок на основі саме цих технологічних марок.

Більш часто витрата цементу на стяжку визначають в кілограмах для виготовлення 1 куб. м. розчину, або ж припадає на 1 куб. метра піску. Залежно від типу розчину, питомі маси цементу і піску, можуть бути представлені у формі таблиці

.

Маркацементу Залежність витрати цементу в кг на: Витрата цементу, для марок розчину
1 метр куб. розчину 1 метр куб. піску М150 М200
М500 410 360 +
М400 490 450 +
М500 330 280 +
М400 400 350 +

Слід зазначити, що пісок повинен використовуватися в сухому вигляді з відносною вологістю від 3 до 7%. Цемент для виготовлення стяжки найкраще купувати, фасованим по 50 або 25 кілограм в мішках.

Так як зробити цементну стяжку своїми руками?

При виконанні будівельних заходів з облаштування підлогового покриття, стяжка може бути виготовлена і самостійно. Для цього рекомендується виконання наступних технологічних етапів.

 • Очищення підлоги від будівельного і побутового сміття.
 • Відмітка верхніх точок стяжки (з використанням рівня і відфутболювальні шнура). Тут повинна враховуватися товщина фінішного оздоблювального покриття;
 • Установка маяків проводиться на підставі стінових відміток. Як маяків можуть використовуватися спеціальні маякові рейки, або ж металеві профілю для монтажу гіпсокартонних конструкцій. Технологія установки маяків полягає в наступному. По оцінках на стінах виставляють перший і останній елемент, при цьому встановлюються профілю на цементно-пісочний розчин, покладений з кроком 0.5 метра.
 • Для прискорення процесу застигання в будівельний розчин можуть бути додані суміші на гіпсовій основі. Після того як базові маяки виставлені і ідеально встановлені, приступають до монтажу проміжних елементів. Ці маяки виставляють паралельно базовим профілями з кроком укладання 1.5 метра.
 • Для правильності монтажу даних елементів застосовують капронову нитку, натягнуту від одного базового профілю до іншого і по ній виставляють всі проміжні маяки.
 • Розведення будівельної суміші виконується на підставі пропорцій, наведених у таблиці. Робиться ж подібна процедура наступним чином. На підлогу укладається металевий лист, потім висипається цемент і пісок в заданих пропорціях (рекомендується замішувати розчин з використанням одного мішка цементу) і весь склад ретельно перемішується лопатою. Потім з отриманої суміші формується своєрідний «вулкан» і в отримане поглиблення заливається вода і склад перемішується лопатою до отримання ретельно вимішати розчину.

  використовуємо рівень

  використовуємо рівень

 • Укладання розчину виконується тільки на попередньо змочену поверхню. При цьому рекомендується укладати стяжку в порожнину, обмежену двома сусідніми маяками. Після укладання порції розчину, стяжка розрівнюється правилом по маяках. Таким чином, надходять до повного заповнення всієї секції. Потім заповнюють сусідню порожнину і таким чином покривають розчином все приміщення.
 • Витримка залитої стяжки проводиться шляхом її укриття поліетиленовою плівкою на 12 годин.
 • Затирка отриманої поверхні проводиться за допомогою деревяних терок і додаванням рідкого розчину, виготовленого з просіяного піску і цементу замішаного в пропорції 1: 1. Для поліпшення процесу затирання поверхня підлоги повинна постійно смачиваться водою.
 • Демонтаж маяків виконується після виконання затирання всій площині. Надалі місця укладання профілів заповнюються будівельним розчином, замішаним в пропорції 1: 3: 0.55 (пісок: цемент: вода).
 • Фінальним етапом є затирка смуг від маяків. Експлуатацію стяжки виконаної таким чином рекомендується виконувати не раніше 28 днів після заливки.

Для того, щоб процес виготовлення стяжки не викликав особливих складнощів, бажано виконувати деякі рекомендації при її виготовленні. По-перше, товщина цементно-піщаної стяжки повинна бути в межах від 30 до 50мм. По-друге, якщо стяжка приховує інженерні комунікації, то її товщина повинна бути більше діаметра труб на 1.5 -2 см.

По-третє, якщо розчин укладається на шар теплоізоляційного матеріалу, то все місця примикання стяжки до стінових конструкцій повинні бути ізольовані смугою з гідроізолятора. По-четверте, укладку стяжки найкраще виконувати від глибини приміщення, поступово зміщуючись до виходу.

Стяжки на основі поризованих розчинів

Дані стяжки використовують для подальшого покриття підлоги рулонними оздоблювальними матеріалами. Зазвичай такі стяжки укладаються на деревно-волокнисті плити або штучний паркет.

Залежно від структури статі і його призначення порізованниє стяжки використовують з наступними пропорціями.

компоненти розчину Марка розчину
50 75 100
1 Портланд цемент марки 500, кг 420 450 480
2 Пісок дрібної зернистості, кг 735 900 960
3 Вода, л 330 350 375

Крім даних компонентів в подібних розчинах присутній алюмінієва пудра (0.3-0.4 кг) і сірчанокислий натрій в незначних обсягах (3-4 кг).

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *