Все, що потрібно знати недосвідченому городникові про сумісність овочей

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Все, що потрібно знати недосвідченому городникові про сумісність овочей

Рай для садівника, коли на одній грядці росте багато різних овочевих культур. Не має значення, в якому порядку. Вільно почувають себе огірки і кріп, перець і квасоля і т. д. Захотів зробити суп або салат, взяв все вирощене з однієї ділянки. І не треба вирощувати, наприклад, тільки картоплю, боби, які разом займають половину ділянки. Але якби все було так просто. Сумісність овочів ще ніхто не відміняв.

Що таке змішана посадка?

Давно помічено, що не всі рослини уживаються один з одним. Виділяючи різні речовини, вони впливають на зростаючі поруч культури. Кожен дачник знає: щоб урожай процвітав і давав багато плодів, не можна хаотично садити овочі. Потрібно дотримуватися правил змішаної посадки — методу землеробства, що дозволяє вирощувати чисті екологічні продукти в необхідних кількостях. Такий прийом перешкоджає швидкому стомленню грунту і благотворно на неї діє.

Завдяки спостереженнями наших пращурів і городників-сучасників, вдалося виявити сумісність овочів на грядці, які при вирощуванні один з одним, дають відмінні результати.

Розглянемо шість причин, за якими змішані посадки приносять більше користі, ніж хаотичні.

Перша

З’являється можливість використовувати площу ділянки раціональніше.

Друга

Кожна овочева культура хоче до себе певного догляду. Відповідно, дозрівають вони з різним темпом, і площі місця для проживання вимагають різні. З’являється можливість комбінувати овочі по площах і отримувати високий урожай з кожного метра.

Третя

При гарному плануванні посадок, можна отримувати врожай понад півроку: з березня по листопад.

Четверта

У кожної культури свій апетит, тому за рахунок їх комбінації, однобічного виснаження ґрунту вдасться уникнути.

П’ята

Коли рослини посаджені змішано, вони позитивно впливають один на одного, що забезпечує кращий смак, калорійність та кількість вітамінів в плодах.

Дачники знають, що саджаючи одну культуру, другу потрібно використовувати як допоміжну. Тобто, з насінням кабачків можна садити поруч м’яту. Остання, буде захищати основну культуру від шкідників і бур’янів, а також зволожить землю. Свого роду мульча, обладунок для грунту. Найчастіше для такої ролі підходять квіти, трави або інші овочеві культури.

Супроводжуючі рослини можуть стати додатковими. Поки основна рослина росте повільно, швидко зростаючі компактні культури встигають дозріти. Треба лише посадити їх у проміжках між головними рослинами. У момент повного дозрівання їх треба прибрати, і дати основним культурам спокійно продовжувати рости. Головне — не помилитися з вибором поєднуваних овочів.

Шоста

Хвороб та шкідників стане менше, адже буде дотримуватися основний закон природи.

Культури, поділяються за кількома групами, у які входять різні види рослин, що відрізняються по чутливості до атмосферних і ґрунтових умов.

У цих групах рослини, комахи і різні тварини взаємопов’язані, утворюють ціле співтовариство, захищає від інфекцій, шкідників і несприятливого середовища.

При правильному створенні групи, такий «організм» буде самостійно жити, існуючи за рахунок законів природного відбору. Він стане повноцінно регулювати всі процеси, що в ньому відбуваються. Наприклад, кількість шкідливих комах не буде збільшуватися вище певного рівня, завдяки оселилися павуків, жаб, які ними харчуються. Посадка рослин, які виділяють речовини, небезпечні для шкідників, також стримає кількість втрат.

Від садівника потрібно лише вчасно підтримувати природний баланс і рівновагу у маленькій «екосистемі». Чим більше поєднуваних овочевих культур в «організмі», тим природний відбір буде краще проходити, і культури стануть швидше розвиватися.

Сполучуваність між різними видами овочевих культур

А тепер розглянемо взаємовідносини культур між собою і їх сполучуваність.

Боби

Найкраще взаємодіють з огірками. Тому досвідчені дачники завжди обсаджують навколо огірків безліч бобових культур.

Вони відмінні сусіди для проживання разом з редькою, шпинатом, картоплею: харчування цих овочів насичується азотом. А базилік відганяє шкідлива комаха — зернівку..

Не рекомендують проводити рощення бобів разом з цибулею і часником. Полин гіркий теж негативно впливає на ріст культури.

Горох

Ріпка і моркву будуть відмінним сусідом для гороху. Якщо посадити його між цими культурами, харчування останніх буде стабільно насичуватися азотом. Горох часто виховують разом з редькою, петрушкою і редискою.

Не дуже вживаються з культурою цибулю, помідори і часник.

Немає єдиної думки з приводу відносин між горохом, картоплею і капустою: думки на цей рахунок розділяються. Полин гіркий не сумісна з горохом і діє на неї негативно.

Капуста

Відмінний взаємообмін йде у капусти з квасолею і селерою. Останній захищає культуру від земляних блішок.

Досвідчені дачники радять садити кріп між рядами капусти. Він відганяє тлю і гусениць, і робить більш насиченою смакові якості капусти. Садівники застосовують огіркову траву проти равликів. Від метеликів, часто відкладають яйця на листках капусти, і блішок, допоможуть салати (всі види).

Ароматні трави: шавлія, м’ята, полин, ромашка, маскують запах капусти, що допомагає від шкідників.

З капустою добре уживаються: буряк, картопля, томат. Негативно впливають на рослину такі сусіди, як виноград і капуста. Різні думки щодо полуниці.

Картопля

Рощення з картоплею шпинату або бобів, матимуть на нього оздоровлюючий ефект, культура стане радувати дачника тривалим зростанням врожаю. Посадка поруч з картоплею квасолі збагатить ґрунт киснем і не дасть нанести колорадським жукам шкоди картоплі. Пижмо і коріандр також відлякують комах.

Кілька листя хрону, посаджені по кутах грядки, відмінно вплинуть на ріст плодів картоплі. З ним добре живуть: капуста, кукурудза і редис. Сусідство соняшнику і селери навпаки загальмує зростання картоплі і позбавить великого врожаю. Не прийшли до єдиної думки з приводу впливу картоплі на буряки, горох і томат.

Кукурудза

Рослина, вимоглива до харчування, рекомендують садити разом з квасолею. Вона сприятливо впливає на стан грунту. Для збільшення зростання, рощення кукурудзи радять робити з салатом, картоплею і бобами. Культура відмінно взаємодіє з картоплею і соняшником, якщо посадити її поруч із переліченими рослинами. Погано росте з буряком і селерою.

Цибуля

Цибуля відмінно взаємодіє з морквою. У рослин повний симбіоз один з одним: вони відганяють від себе цибульну і морквяну муху. Цибуля часто використовують як додаткове рослина. Завдяки своїй компактній формі, легко вирощується між рядами інших основних рослин. Морква добре поєднується з редисом, салатом, огірками і буряком. Єдиної думки щодо взаємодії цибулі з буряком у землеробів і садівників немає.

Між рядами культури корисно посадити ромашку, вона впливає на збільшення росту цибулі. Рощення цибулі з бобовими і шавлією не рекомендовано.

Морква

Невибаглива культура. Добре дружить з цибулею і шпинатом, а також редисом і часником. Горох краще інших культур підходить моркви. Повне взаєморозуміння.

Морквяна муха доставляє масу клопоту цій рослині, тому для позбавлення від неї, слід садити поруч шавлія, тютюн і розмарин. Кріп і аніс ніяк не взаємодіють з культурою — садити не рекомендують.

Огірки

Виробляти рощення культури бажано зі шпинатом, буряком, капустою. Перераховані культури є найкращими сусідами для огірків. Садівники знають, що саджати боби поруч з огірками, буде корисно для останніх. Огірки — відмінний друг для кукурудзи. Ромашка і кріп добре впливають на ґрунт, яка постачає огірки киснем.

Не рекомендують проводити рощення культури на одній грядці з томатами. Але в теплиці вони добре заживуть разом.

Петрушка

З томатом, редисом, горохом і салатом, петрушка використовується як додаткова культура. Садівники радять проводити її рощення поряд з краями грядок перерахованих культур. Петрушка є найлютішим ворогом попелиць і слимаків. Добре відганяє їх від троянд.

Редис

Редис чудовий сусід для мангольда, шпинату, петрушки, часнику. Різні види салатів, особливо листові і качанні, захищають рослину від земляних блох. Щоб підвищити смакові якості і збільшити розмір плодів культури, рекомендується використовувати редис як додаткову культуру. Особливо з квасолею. Насіння останньої відрізняються гарним проростанням. Їх треба встигати висівати для маркування рядів разом з повільно проростають рослинами: морквою, пастернаком, шпинатом.

Редис не переносить жарку погоду. Рекомендовано його рощення разом з кервелем, листи якого захистять від сонячних променів, а значить перегріву. Гострий смак редису додасть настурція. А ніжний — листовий салат.

Салат

Горох, квасоля, томати і огірки прекрасно ростуть з салатом, якщо той виступає в ролі додаткової культури. Він буде добрим сусідом, відлякуючим земляну блоху, для хрестоцвітних рослин: редьки, редиски. Разом з салатом бажано посадити цибулю, який буде відганяти тлю.

Салат не любить сонця, але повністю затінювати культуру не потрібно. Тому рощення разом моркви і салату несприятливо позначиться на зростанні останнього.

Досвідчені хлібороби вирощують кущики салату під більш високорослими овочами та квітами. Як варіант, хризантемами.

Буряк

Буряк благотворно впливає на шпинат і томати. Взаємовигідне співробітництво у культури з картоплею та квасолею. Рослина більш менш уживається з часником, огірками і селерою. Не бажано проводити рощення буряків разом з кукурудзою і картоплею. Квасоля і гірчиця також не уживуться з культурою.

Коріння буряка виробляють речовини, за дією схожі на антибіотик, тому рощення цієї культури з іншими сумісними овочами відмінно на них діє. Наприклад, морква з буряком росте краще і здоровіше.

Селера

Селера дружелюбний до білокачанній капусті. Вона рухає його до зростання, а він оберігає рослину від метеликів-біланів. З культурою відмінно поєднуються томати, огірки, салати, буряк. Добре росте разом з селерою цибуля й квасоля. Не бажано рощення разом селери і кукурудзи, петрушки, картоплі.

Томати

Томати завжди вважалися одноосібниками серед інших культур. Люблять рости самі по собі, ні з ким не приживаючись. Але провівши досліди, виявилося, що рослина терпимо переносить сусідство селери, редьки, редиски, салату, капусти і моркви. Задовільний симбіоз відбувається при ращении разом з томатом петрушки, квасолі, шпинату. Перелічені рослини садять біля грядок з томатами.

Кріп і фенхель строго не рекомендується вирощувати біля рослини. А спори щодо відносин томата з картоплею і огірками різняться. Експерти вважають, що все залежить від посадкового способу.

Для посилення смаку та гарного вигляду, томату підійдуть трави-сусіди: м’ята, шавлія, базилік, чабер. Щоб підвищити термін придатності плодів, садівники рекомендують вирощувати томати поруч з кропивою.

Шпинат

Швидко приспосабливаемое рослина з компактною формою. Має короткий термін дозрівання. Ці властивості роблять з шпинату ідеальне рослина, що підходить для суміщеного рощення з іншими культурами. Коріння шпинату виділяють речовини, оздоровлюючі грунт (роблять її сухий), і стимулюють ріст культур, розташованих поруч.

Шпинат добре поєднуємо з квасолею, буряками та картоплею. Також, він відмінно сумісний з цибулею, петрушкою і селерою. Сумісний з усіма овочевими культурами.

Квасоля

Рослина, яка дружить майже з усіма. Квасоля добре поєднується з капустою, селерою, огірком, салатом, картоплею і томатом. Крім того, у рослини з перерахованими культурами хороший симбіоз: вони отримують харчування за рахунок вироблення корінням квасолі азоту. Квасоля особливо дружить з усіма салатами і цибулею, але погано уживається з часником і горохом.

Рекомендується поряд з квасолею садити ще чабер. Він захистить від шкідливої попелиці.

Висновок

Недосвідчений садівник навіть не здогадується про чинники, які можуть впливати на розвиток його врожаю. У змішаної посадки багато нюансів, її правила слід знати і пам’ятати як досвідченому, так і починаючому хліборобові. Для зручності тримайте під рукою таблиці сумісності культур. Не бійтеся користуватися ними, і через деякий час ви вивчите, які з овочів сумісні один з одним.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *