Все, що потрібно знати про садіння малини

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Все, що потрібно знати про садіння малини

Малина дуже смачна і корисна ягода. Вона відома своїми лікувальними якостями. З малини роблять варення, компоти, також вживають у їжу в свіжому вигляді. А з листочків заварюють чай, який також, як і ягоди, відомий своєю користю при застуді.

Вирощування малини — це досить трудомісткий процес і підходити до нього потрібно дуже обдумано. Малина є практично на всіх присадибних ділянках, але далеко не кожен садівник може похвалитися великим урожаєм. Іноді цей чагарник росте як бур’ян, не приносячи людям ніякої користі, але потрапивши в хороші руки, малина приносить людині величезну користь.

У цій статті описується посадка малини і як отримати максимальний урожай з кожного саджанця.

Що любить малина?

  1. Воду;
  2. Пухкі і родючі ґрунти;
  3. Добре захищені від вітру місця, де скупчується багато снігу.

Методи і схеми посадки малини

Є кілька способів садіння малини.

  • Кущовий (найпоширеніший);
  • Стрічковий;

Розглянемо кожен із цих способів детальніше.

Кущовий спосіб

Кущовий спосіб

Словосполучення «кущовий спосіб» говорить сама за себе. Це той випадок, коли посадка малини проводиться кущами.

Дворічні пагони, які вже давали врожай минулого року потрібно обрізати як можна ближче до грунту. Залишилися пагони повинні бути сильними, здатними прижитися при будь-яких погодних умовах. Викривлені і тонкі пагони потрібно своєчасно видалити, для того щоб вони не тягнули зайві соки з кореневої системи.

Приблизно на висоті 1.2 метра рослини обрізають, це потрібно для того, щоб пішли бічні пагони. Між рослинами повинна бути відстань 50 см.

Стрічковий спосіб

Стрічковий спосіб

Малину розміщують так званими «стрічками», ширина такої стрічки повинна бути 40 см. На 1 погонний метр припадає приблизно 20 саджанців. В кінці посадки також необхідно обрізати кущі приблизно на висоті 1.2 метра.

Розмноження малини

Існує декілька способів, і кожен з них має право бути, а ми вибираємо ті, що нам подобаються.

Посадка малини живцями

Посадка малини живцями

Це досить рідкісний спосіб розмноження малини. Час живцювання початок червня. Беруться сильні пагони і розрізають на живці в 3-4 бруньки, з яких ростуть листя. перед посадкою бажано витримати живці в розчині стимуляторів коренеутворення. Викопується канава, глибина якої 10 см. Грунт має бути добре взрыхлена. Живці утапливаем в землю приблизно на третину від усього черешка. Також потрібен постійний полив, щоб восени з них вийшли повноцінні пагони. Восени їх можна викопати посадити на постійне місце.

Розмноження кореневою порослю

Розмноження кореневою порослю

Вже навесні біля куща малини можна помітити молоді пагони. Якщо не обмежувати їх свободу, то вони лізуть у всі сторони. Ті з них, що виросли не в центрі куща, а як би з краю, можна використовувати як посадковий матеріал. Акуратно лопатою або сапою, вийняти втеча з землі і пересадити відразу на місце. Якщо місце не підготовлено, то можна зробити «шкілки». Висадити рослини на невеликій ділянці землі, на відстані 20-30 см один від одного, а восени пересадити на постійне місце вже зміцнілі кущики.

Розмноження поділом куща

Назва цього способу говорить сама за себе. Навесні або ранньою осінню, після закінчення плодоношення, кущ потрібно викопати. потім розділити його так, щоб у кожній частині було коріння. Готові кущики висадити як зазвичай. Обірвані корінці викидати не потрібно, вони знадобляться.

Розмноження малини корінням

Розмноження малини корінням

Обірвані корінці закопати в невеликі траншеї завглибшки 30 см. і полити. На коренях є бруньки росту, вони проклюнуться і з них виростуть саджанці. Залишається їх викопати і пересадити на місце.

Посадка малини восени

Восени для посадки використовують однорічні добре вкорінені відростки. Перед тим як посадити малину, рекомендується оглянути всі її коріння на предмет пошкоджень, так і занадто довгі будуть важче приживатися, тому їх потрібно відразу обрізати.

Рекомендації по посадці восени малини

Потрібно правильно підібрати місце де будуть рости саджанці. Грунт для цього рекомендується суглинистий з хорошим дренажем. Місце посадки повинно бути не тінистих, інакше плоди будуть дрібними, а убогий урожай.

Посадку саджанців малини потрібно проводити в той момент, коли нирки з’являться на кореневій шийці, це можна зрозуміти по припиненню зростання самого саджанця і обпадання листя. За часом-це приблизно друга половина жовтня.

Малина любить таких сусідів як смородина або агрус.

Ну і нарешті, треба правильно підготувати грунт: перекопати і видалити всі корені, зробити траншею шириною 90 см і глибиною приблизно 30-35 см. Засипати її перегноєм, розкласти саджанці з інтервалом 50 см. Розрівняти коріння, акуратно засипати землею щоб корінці не загнулися. Притоптати грунт навколо саджанця, для того щоб коренева шийка була на рівні поверхні грунту.

Ствол теж потрібно підготувати до зимівлі, до того ж коренева система так краще буде розвиватися. Для цього стовбур обрізаємо так, щоб він підводився не більше, ніж на 15-20 см над рівнем ґрунту.

Здійснюємо полив саджанця, приблизно по 5 літрів під кожен кущ.

Пізніше, через 2 тижні, потрібно утеплити саджанець на зиму тирсою, соломою або плівкою.

Як же перевірити чи приживається саджанець?

Акуратно посмикати, якщо він міцно сидить значить все правильно, якщо ж він неміцно сидить, його потрібно пересадити, інакше він загине взимку.

Може здатися, що це клопітно, однак, вже в наступному році ви отримаєте урожай смачної і корисної ягоди.

Посадка малини навесні

Приступати до весняної посадки малини краще всього в кінці квітня або на початку травня. Головне зловити той момент, коли вже не дуже холодно, але й не встановилася спекотна погода. Однак, місце для весняної посадки потрібно підготувати ще з осені. Принцип посадки той же самий, що і в осінній. Однак потрібно трохи збільшити дозу мінеральних добрив. Обов’язково потрібно додати трохи деревного попелу. Це активізує зростання чагарнику. Грунт повинна бути пухкої, не бажано, щоб на ділянці було доступ ґрунтових вод. Малина любить помірний полив. Саджанці повинні бути не старше 1 року і корінь не коротше 12-15 див. Ну і само собою, врожаю в перший рік чекати не слід.

Догляд за малиною

Якою б сорт малини ви не посадили на своїй присадибній ділянці, без належного догляду, результат вас швидше за все не порадує.

У чому ж полягає догляд?

  1. Підгодівля, обрізка малини, пересадка.
  2. Знищення шкідників. А також прополка і розпушування ґрунту. Якщо все зробити вчасно, то результат не змусить себе чекати.

Навесні, як тільки розтане сніг, оглядаємо перезимували кущі. Часто буває так, що ранній сніг не дав обрізати стебла вже плодоносивших рослин восени, потрібно обрізати їх практично під корінь. Потім перевіряємо пригнуті на зиму стебла. Пригинають молоді пагони, які дадуть урожай на наступний рік. Зазвичай верхівка може бути приморожена, секатором її потрібно зрізати до самої верхньої живий нирки. Сам кущ залишають, так як він набере чинності і ще буде плодоносити.

Наступний крок – це очищення малиннику. Торішнє листя і траву треба обов’язково прибрати, і чим раніше це зробити, тим краще. Коли все очистили потрібно підв’язати малину. Коли нирки малини розпустяться ще раз перевірити і обрізати те, що могли пропустити в першу обрізку. Секатором до першої розпустилася нирки обрізають кожен кущ. Це також стимулює бічні пагони.

Навесні не рекомендовано перекопувати ґрунт у малиннику, так як коріння можна пошкодити. Досвідчені садівники проводять мульчування. Мульча зазвичай складається з компосту, перепрілого сіна. Перед цим розпушують грунт і поливають малину. Винятком є дуже вологі ґрунти. В цьому випадку достатньо простого розпушування та внесення добрива.

Підгодівля полягає у внесенні сечовини 8 гр. на 1 квадратний метр після чого вся грунт засипається мульчею.

Боротьба з шкідниками навесні полягає тільки в обприскування бордоською рідиною ще до того, як розпустяться бруньки.

От і все, що потрібно зробити навесні для того, щоб влітку всіх порадував великий урожай малини.

Догляд за малиною влітку

Влітку основним відходом вважається своєчасний полив, прополка бур’янів і збір урожаю.

Догляд за малиною восени

Коли збір врожаю завершено, малину потрібно ще раз обприскати, щоб малина могла спокійно зимувати без шкідників. У жовтні варто видалити, шляхом обрізки під корінь, всі слабкі пагони і старі вже плодоносившие гілки. Мульча знімається, міжряддя вскапывается і вносяться калійні добрива. Ті пагони які залишили на зимівлю, варто відв’язати від шпалер і пригнути до землі.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *