Вирощування квітів в саду

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Вирощування квітів в саду

Вирощування квітів неважко особливо для людей, у яких є досвід по вирощуванню овочів. Грамотно підібравши квіти, можна мати гарний ділянку весь сезон.

Вирощування квітів може приносити не тільки емоційне задоволення, але й матеріальну користь. З вирощених власноруч квітів відомий сервіс columbiamidtownflorist.com створює дуже гарні букети, які доречні до будь-якого свята. Тому створюючи красу ви зможете порадувати не тільки себе, але й оточуючих.

При вирощуванні квітів велике значення потрібно надавати правильному вибору ділянки. Найкраще квіти відчувають себе на ділянках, які захищені від вітру, добре освітлені сонцем, на землі добре удобреному органікою.

Під квіти землю перекопують лопатою або вилами. Глибина вскопки повинна бути близько 30 см. Органічні добрива, компост або гній слід вносити в кількості 3-3,5 кг на 1м2.

Перед посівом насіння або садінням розсади потрібно внести різноманітні мінеральні добрива в кількості 90г на 1м2. Після того як земля перекопана і внесені добрива, грунт розпушують граблями і формують рабатки і клумби.

Багаторічні квіти розмножуються поділом кореневищ, зеленими живцями, цибулинами, відсадками, кореневими живцями, повітряними цибулинками. Вирощування дворічних та однорічних квітів зазвичай відбувається з насіння.

Вирощування квітів в саду

Іриси, жоржини, флокси, канни, тюльпани розмножуються поділом. Багаторічники, які цвітуть навесні, потрібно ділити і пересаджувати в попередньому році в серпні або вересні, а ті, що квітнуть наприкінці літа, потрібно ділити і пересаджувати навесні.

Кожна окрема частина обов’язково повинна мати від 3 до 4 бруньок (у канн 1-2 бруньки). Бульби жоржин слід відокремлювати з частиною кореневої шийки.

Зеленими живцями рослини можна розмножувати навесні і на початку літа. Для цього живці потрібно нарізати з трав’янистих пагонів під самі листя третього або другого вузла. Потім посадити на глибину 2см в пісок або легкий грунт, притиснути до черешка землю і полити.

Живці потрібно тримати у вологому середовищі, накривши скляною банкою, колбою або ящиком, регулярно поливати і обприскувати.

Кореневими живцями зазвичай розмножуються багаторічники, у яких коріння сягає глибоко в землю, і їх не розділиш. (До них відносяться астильба, мак східний). Коріння таких рослин викопуються навесні, ріжуться на частини на 5см. Висаджують їх в пікірувальні ящики і ставлять його в холодний парничок.

Дорослі цибулини саджають навесні і восени. Цибулини гіацинтів, нарцисів, тюльпанів, лілій садять так, щоб у них був час вкоренитися. В центральній полосі це десь в кінці вересня.

Гвоздика і деякі інші рослини розмножуються відводками. Для цього потрібно пагони маточних рослин пригнути до землі, присипати землею, а коли станеться укорінення, відокремити відводки від маточної рослини.

Насіння висівають у горщики, ящики, миски, які заповнюються землею. Земля повинна складатися з листової і дернової суміші і піску. Посів можна робити і рядками і врозкид. Великі насіння потрібно присипати шаром землі, а дрібні насіння взагалі не закладаються.

Горщики, в які посіяні насіння однорічників поміщають в кімнату з температурою 19-20 градусів, а коли з’являться сходи, ящики потрібно перенести в приміщення, де прохолодніше 12-15 градусів.

Коли у сходів з’являться два справжніх листочка, робиться пікіровка. Сіянці розсаджують по інших горщиках і ящиках, добре поливають і на 2-3 дні створюють притінення. Потім вирощування квітів потрібно продовжити на грядці.

Перед тим, як посадити розсаду на грядку, її потрібно дуже добре полити і висадити з грудкою землі. У грунт квіти садять на таку ж глибину, на якій вони перебували до посадки в грунт.

В ясну погоду потрібно висаджувати квіти до вечора, а в похмуру – садіть, коли хочете. На грядці площею 1м2 можна розмістити близько 20 однорічників і двурічників.

Деякі однорічники, такі як петунії, левкой, тютюн, кларкия, годеция можна виростити, посіявши насіння відразу в грунт. Це набагато простіше, до того ж квіти виходять більш загартовані, ніж вирощені з розсади.

Найбільш сприятливий час для посіву – весна з другої половини квітня по першу половину травня, так як в землі великий вміст вологи, а шкідників поки ще мало. Рано посаджені квіти зацвітають раніше.

Квіти, які виростили з насіння і пересадили в грунт, потребують повсякденного і ретельного догляду.

В число основних робіт по догляду за квітами входять:

  • Полив – відразу після висаджування та посіву і надалі, якщо немає дощів (поливати потрібно ввечері).
  • Розпушування та видалення бур’янів – розпушування роблять кожен раз, коли утворюється кірка на землі.
  • Боротьба з хворобами і шкідниками
  • Підгодівля органікою та іншими добривами
  • Підв’язка витких рослин на шпалері
  • Видалення сухого листя, квітів, стебел.

Якщо виконувати всі рекомендації фахівців, вирощування квітів принесе вам масу позитивних емоцій і перетворить ваш садово-городню ділянку в райський куточок.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *