Вирощування моркви. Шкідники і хвороби

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...
Вирощування моркви

Прабатьківщиною моркви вважається Афганістан. У нас згадки про цей овоч зустрічаються вже в «Домострої» (XVI століття).

Морква входить в п’ятірку овочів, вирощуваних в підсобних господарствах, за популярністю. Не вимагає складного догляду, проста в зберіганні. Містить багато корисних вітамінів і мікроелементів. Кількість антиоксидантів збільшується у моркви після теплової обробки. У сирому вигляді засвоюється тільки в поєднанні з жирами.

Сорти моркви.

  • 1. Ранні 65-80 днів: Нантська, Фінхор, Лосіноострівська-13;
  • 2. Середні 90-100 днів: Королева осені, Шантане;
  • 3. Пізні 100-110 днів: Долянка, Флаккоро.

Ранні сорти садять під зиму, щоб отримати урожай в липні. Пізні і середні використовуються для тривалого зберігання.

Вирощування моркви.

Насіння моркви мають тверду оболонку через високий вміст ефірних масел. Перед посівом посадковий матеріал замочують в гарячій воді 60 ° -70 °, тримають до охолодження і поміщають в холодильник на тиждень. Або закопують у вологу землю на 7-10 днів. Коли насіння добре набухнуть, приступають до посадки.

Грядку розташовують на сонячному місці. Грунт з осені розкисляють. На 1 м вносять 1 стакан доломітового борошна. Відповідними попередниками мають будуть картопля, зелень, горох, квасоля. Перекопують землю на 20-30 см в глибину, щоб було куди рости коренеплодові. Навесні додають 3-5 кг перегною, 10 г сечовини, по 25 г суперфосфату і сульфату калію на 1 м.

Під зиму насіння сіють по замерзлій землі, в заздалегідь зроблені борозенки, на глибину 1-2 см. Грядки вкривають ялиновим гіллям. Навесні починають садити якомога раніше, по вологій землі, з 20 квітня. Рядки розташовують в 25-30 см один від одного. Між насінням залишають 1,5-2 см. Грядку мульчують сумішшю торфу з піском і накривають нетканим матеріалом до сходів.

Вирощування моркви

Потім плівку знімають і розпушують землю, щоб розбити кірку і дати доступ кисню до коренів. Після дощів і поливів також роблять розпушування і підгортання. Стежити, щоб верхівки коренеплодів були завжди під землею. Інакше морква зеленіє і стає несмачною. А щоб врожай був гарантовано добрим, насіння слід купувати тільки у перевірених місцях, таких як агромагазин Харвест центр. Там же можна придбати для моркви добрива та засоби захисту.

Проріджують моркву, коли з’являються перші два листки. Акуратно висмикують паростки, залишаючи між рослинами 3-4 см. Проріджування роблять ввечері, щоб морквяну муху не притягнув запах висмикнутою моркви. І поливають рослини теплою водою. Землю на грядці ущільнюють. Бадилля посипають пекучим перцем.

Щоб морква виросла соковитою і солодкої, рясно поливають у міру підсихання грунту. У вересні скоротити кількість води до 8-10 л раз в 10 днів.

Моркву підгодовують 2 рази за сезон. У червні дають азотне добриво за інструкцією. Можна використовувати настій кропиви. У липні сульфатом калію.

Шкідники і хвороби.

Основні шкідники моркви це морквяна муха і дротяники. Щоб уберегти посадки від мухи, садять поруч цибулю. Запилюють періодично грунтовими інсектицидами. При посадці в борозенки вносять препарати проти дротяників, змішуючи їх з золою або з піском.

Борошниста роса вражає листя моркви. Для боротьби з грибком обробити посадки фунгіцидом. При бактеріальному раку коренеплоди починають гнити вже в землі. Профілактичні заходи зводяться до передпосівної обробки землі препаратами, що містять бактеріофаги. Щоб уникнути захворювань, слід дотримуватися агротехніки вирощування, не допускати загущенности посадок, перезволоження грунту.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *