Вирощування полуниці на садовій ділянці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 1,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Вирощування полуниці на садовій ділянці

Для вирощування полуниці ви можете вибрати будь-який грунт на вашій ділянці. Зв’язок між типом ґрунту та урожайністю, безумовно, існує. Так найкращий результат незмінно досягається на чорноземних опідзолених грунтах і на темно – сірих лісових грунтах середніх і легких за складом. Світло – сірі, дерново – підзолисті, торф’яні ґрунти принесуть менші врожаї. Важливо, щоб грунтові води залягали на глибині, не менш 60 см.

Для посадки полуниці найкраще підходять південно – західні схили, крутизною 2 – 3 градуси. На них раніше починається процес вегетації, швидше дозріває урожай ягід. Низинні і замкнуті ділянки для посадки полуниці використовувати не рекомендується. Якщо на глибині 15 – 18 см грунт промерзає до температури -8 градусів, – вашої садової полуниці загрожує смертельна небезпека. Кислотність ґрунту повинна бути на рівні 5,5 – 6,5, а вміст гумусу від 2% і більше.
Вирощування полуниці на садовій ділянці

Підготовка ділянки під суницю садову

Вічний ворог картоплі – колорадський жук, не обходить своєю увагою і розсаду полуниці. Тому ще перед посадкою полуниці, грунт слід перевірити на предмет наявності личинок хруща і дротяників. Ймовірність їх наявності в грунті зростає по мірі наближення території ділянки до лісосмуги. Критичне утримання личинок на одиницю площі – 0,5 / м.кв. У цьому випадку в грунт вносять аміачну воду з розрахунку 2 т/га або висаджують алкалоїдний люпин. Поїдаючи його боби, личинки гинуть. Якщо ділянка дуже засмічена багаторічними злаковими бур’янами, восени грунт обробляють розчином Раундапа, з розрахунку 3 л / га. На початку жовтня грунт пашуть на глибину 25 – 30 см. У зимовий період прекрасним заходом для підтримки і збільшення вологості грунту буде снігозатримання. Навесні ґрунт боронують і перед самою посадкою – культивують на глибину 14 – 16 см.
Добрива для полуниці вносяться в залежності від результатів проведеного вами аналізу хімічного складу ґрунту.

Якість розсади полуниці

Для того, щоб врожай полуниці радував великою кількістю і якістю ягід, досвідчені садівники рекомендують використовувати отсортовану і оздоровлену попередньо розсаду з діаметром кореневої шийки не менше 6 мм, а сама коренева система повинна бути мичкуватою і мати розмір в відростках коренів не менше 7 – 9 см. Кращі для посадки сорти – елітні або 1-ї репродукції. Ви не помилитеся, якщо для посадки виберіть саджанці фріго – рослин, тобто таких, які викопані восени і збережені протягом всього зимового періоду при низькій температурі.
Висаджують розсаду садової полуниці ранньою весною або ранньою осінню. Важливо не запізнитися з термінами посадки, і провести її так рано, наскільки дозволяють можливості проведення польових робіт. Якщо запізнитися з термінами весняної посадки, більша частина рослин може загинути.
Осіння посадка проводиться в діапазоні з 10 серпня по 20 – 25 вересня, після чергового дощу, або, якщо є можливість поливу. З осінньою посадкою спізнюватися настільки ж згубно для майбутньої полуниці, як і з весняною.
Вирощування полуниці на садовій ділянці

Посадка розсади полуниці

Перед посадкою саджанці витримують у прохолодному місці не більше 5 днів. Найкращий грунт для посадки – вологий, але не мокрий. Під час посадки стежте, щоб ящик з розсадою перебував у тіні. Якщо все зроблено вірно, – коренева шийка повинна знаходитися на рівні землі, а коренева система розташована вертикально. Занадто довге коріння вкорочують до 8 – 10 см. Після поливають. Щоб не утворилася кірка, відразу після поливу, землю мульчують перегноєм або сухою землею.

Догляд за полуницею після посадки

Полив полуниці повинен проходити регулярно, без тривалих перерв. Відсутність необхідної вологості навіть протягом 2 тижнів, може сильно знизити врожайність. Тому ідеально встановити дощувальну установку або систему крапельного зрошення. Але при поливі, як і у всьому потрібно знати міру. Надмірна вологість негативно впливає на такі істотні чинники, як зимостійкість, стійкість до хвороботворних мікроорганізмів.

Міжряддя не повинні заростати бур’янами, а ділянка під полуницю має бути очищена від шкідників і хвороботворних проявів. Зараз дуже популярною стає біологічний захист зелених насаджень у вигляді комах – ентомофагів.

Збір полуниці:

Збір врожаю полуниці ранніх, середніх і середньопізніх сортів проводять в червні.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *