Вирощування вишні

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Вирощування вишні

Вирощування вишні не проста справа. Останнім часом дуже мало стало попадатися на Україні вишневих садочків. А все тому, що не далі як у дев’яностих роках минулого століття вдарили такі морози, що багато кісточкових культур було пошкоджено.

Здавалося б, стільки років пройшло з тих пір, а вишня все ще погано цвіте. А адже ця ягода відрізняється не тільки відмінним смаком, але і дуже корисна для здоров’я. Тут кілька рекомендацій з вирощування вишні на вашому городі.

Саджанці для вирощування вишні

Як же виростити вишню в городніх умовах, щоб отримати з неї максимальний урожай в нинішніх умовах?
Насправді секрет дуже простий – необхідно всього лише правильно посадити вишневе насіння.

Отже, зростити вишневе дерево в городі можна за допомогою порослі або ж прищеплюючи підщепи, які виростили з насіння.

Обидва види саджанців хороші, але і недоліки мають кожен свої. Наприклад, вирощуючи вишню за допомогою порослі, практично немає можливості отримати такі сорти як Малинівка, Любская та Молодіжна.

А вони ж, в сучасному світі, є найбільш переважними. Зате, прищеплюючи на підщепи нирки і насіння, можна їх отримати. Завдяки цьому способу можна отримувати непогані вишневі врожаї.

Тільки от морози, вирощені таким чином дерева, переносять дуже важко. Ну а вже якщо люті морози вдарять, які, до речі, трапляються один раз на дванадцять, а то й вісім, років – вкрай тяжко.

Після таких зим необхідно замінювати саджанці, дістати які досить непросте завдання. Крім того, підщепи необхідно досить часто прищеплювати заново, оскільки дуже часто щеплені саджанці не приживаються і гинуть не тільки в зимовий, а й у весняний період.

Ось і виходить, порослями не вирости певних сортів, а щепленнями можна врожаю в одну зиму позбутися.

У світлі цих причин рекомендується здобувати такі підщепи, які мають стійкість до зимових морозів.

Вирощування вишні укоріненням живців

Крім цих способів існує ще один – вкорінення зелених живців. Його головною перевагою є можливість безвідходного виробництва. Однак цей спосіб не користується особливою популярністю серед садівників-аматорів. Їм все частіше користуються у спеціальних розплідниках. Хоча певна перспектива користуватися такими саджанцями має місце і в аматорському садівництві.

Загалом, щоб виростити вишню в городніх умовах, вам потрібно чимала частка терпіння і витримки. Зате праці ваші будуть винагороджені багатим урожаєм. Тільки не слід забувати і про те, що вишневому дереву потрібно дуже багато сонця. Так що ростити його треба на сонячній стороні саду.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *