У чому полягає ефективна боротьба з медведкою

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Капустянка… Багато хто на своїх ділянках стикається з цією комахою, яка за зовнішнім виглядом нагадує маленького рака або крота. Цього шкідника в народі ще називаються капустянкою. Користі від нього ніякої – одна тільки шкода. Капустянка пошкоджує коріння практично всіх культур, які ростуть на городі, поїдає насіння. Ефективна боротьба з медведкою – тільки так можна позбутися від цього шкідника, вдаючись до різних способів і методів.

Що являє собою капустянка?

Комаха має довжину тіла 3,5-5 см, відноситься до загону прямокрилих. За переднім кінцівкам капустянка нагадує крота. Вони відмінно справляються з риттям норок. На голові є два фасеточних око. У капустянки потужний ротовий апарат, який окреслюється двома парами щупалець і вусами. Крила на спині мають вигляд двох лусочок, які по довжині зазвичай довше, ніж саме черевце. За кольором, верхня частина черевця, груди і голова темно-бурі. У нижній частині черевце стає світліше. Щоб відшукати собі їжу, капустянка риє досить довгі ходи. За вже виритих бігає швидко і нові риє також дуже швидко. Цей шкідник не гребує також і дощовими черв’яками. В основному капустянки віддають перевагу багаті перегноєм землі, супіщані з достатньою зволоженістю грунту, що сприяє швидкому розмноженню. Комаха відмінно пристосований не тільки до життя в землі, але й непогано літає.

Капустянка, також як і колорадський жук відрізняється своєю високою плодючістю. Масове розмноження припадає на травень-червень. Самки відбудовують в землі гнізда. Глибина гнізда невелика. Для кращого прогрівання сонячними променями склепіння має вигляд купола і підноситься над землею. Одна кладка налічує близько 500 яєць. Личинки з’являються через два тижні. Вони схожі на великих мурах. На початку липня відбувається перша линька комах. В цей час вони вже починають живитися самостійно і, рухаючись по ділянці прориваючи нові ходи в пошуках їжі, тим самим завдаючи городу шкоди. Зимівля капустянки відбувається в землі, при цьому вона заривається на глибину до 2 м.

Які існують приманки для капустянки?

Якщо ви вчасно не почнете застосовувати заходи боротьби з медведкою, то вона не тільки зашкодить коріння багатьох рослин в городі, але й завдасть серйозної шкоди картоплі. З вищесказаного можна зрозуміти, що капустянка розмножується дуже швидко і бездіяльність або зволікання у боротьбі з цим шкідником не дасть можливості отримувати врожай овочевих культур з вашої ділянки. Щоб боротися з медведкою можна використовувати приманки з отрутою. У чому ж полягає боротьба з медведкою на дачі або на будь-якому іншому ділянці? В основному в теплу пору року комаха в землі знаходиться неглибоко (3 см). Тому приманки потрібно встановлювати теж на таку ж глибину просто закопуючи їх у землю.

Приманки можна зробити самостійно або придбати вже готові. Наприклад, можна використовувати розпарене пшеничне зерно і цинк. Інгредієнти змішуються, після чого суміші дають охолонути. Після її кладуть на зазначену глибину. Ще один варіант приманки – змішується паризька зелень і 1 кг висівок. Потрібно розуміти, що суміш небезпечна для домашніх тварин, використовувати її потрібно акуратно. І в цілому принада досить отруйна.

Народні засоби боротьби з медведкою

Крім зазначених вище способів з медведкою можна боротися і менш отруйними засобами. Для цього на своїй ділянці можна посадити рослини, які можуть допомогти відлякати комахи. Одним з таких рослин є хризантема. Її потрібно прикопати на глибину 3 см безпосередньо перед висадкою будь-якої овочевої розсади. Ще одним хорошим народним засобом боротьби з медведкою є шкаралупа від звичайних курячих яєць. Її подрібнюють і змішують з олією. Готову суміш закопують в землю. Залишається тільки чекати, коли шкідник її з’їсть і загине. Багато городників борються з медведкою наступним чином: вони просто висаджують рослини в пластикових стаканчиках. Таким чином, капустянка до коріння не зможе підібратися. Звичайно, що кожну овочеву культуру висадити в пластиковій ємності не можна.

Тепер поговоримо про пастки, які можна використовувати для ефективної боротьби з медведкою. Отже, беремо літрову скляну банку і закопуємо її в землю на рівні землі. Оскільки шкідник є вечірнім комах, потрапляючи в банку вночі, вибратися з неї вже не зможе. Вранці можна пройтися по ділянці, зібрати шкідників і знищити, наприклад, спаливши їх. Для приманки можна задіяти свіже пиво. Також в ходи комахи можна налити розчин з прального порошку або мила. Вона їх не переносить. Тим самим можна позбутися шкідника на своїй ділянці. Розчин готується наступним чином: розчиняється 4 л прального порошку на 10 л води. Після проведення процедури боротьби з медведкою частина загине в землі, частину після того, як вибереться назовні.

Боротьбу з капустянкою краще починати ще з осені. Для цього викопується яма, у яку кладуть бадилля від різних овочів перемішану з гноєм. Такі місця комахи віддають перевагу для зимівлі і кладки яєць. Перед морозами весь вміст з ями розкидається по городу. При настанні сильних холодів і шкідники і яйця просто гинуть. На одному методі не варто зупинятися. Необхідно перепробувати кілька. Якийсь один з перерахованих допоможе вже точно.

Хімічні засоби для боротьби з медведкою

Різних засобів, методів і способів боротьби з медведкою на сьогоднішній день існує маса. Справедливим було б сказати також про хімічних засобах. Для захисту кореневої системи таких культур як солодкий перець, баклажан, капуста використовується Актар 25 WG, в якому коріння змочуються. Основними вирощуваними овочевими культурами на багатьох городах є помідори і картопля. Як заходи боротьби з медведкою стосовно даних культур застосовується засіб Медведтокс-У. Для 10 кв. м. городу буде достатньо 300 гр препарату. Деякі городники використовують також престиж, у розчині якого змочують коріння. На 10 л води розчиняється 100 мл хімічного засобу.

Серйозним засобом у боротьбі з медведкою є Феноксин-плюс. Характерною особливістю цього препарату є привабливий аромат. Гранули препарату можна насипати в гнойову яму, при цьому, не забувши прикрити їх листям. Інакше домашні тварини можуть також спробувати. Гранули препарату розкладають і біля ходів капустянки з відстанню один від одного в 30 див. Боятися того, що даний засіб завдасть шкоди рослинам в окрузі не варто. Якщо вилупилися личинки шкідника, то необхідно повторне використання препарату через кілька тижнів. Мабуть, це все те, що хотілося сказати про ефективну боротьбу з капустянкою.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *