Як ефективно видалити ізоляцію з проводів

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Коли проводиться монтаж проводів, то доводиться займатися і зняттям ізоляції, цей процес досить цікавий, адже щоб виконати роботу правильно, потрібно дотримуватись деяких порад і технології. Якщо ж припустити, що вам рекомендації не потрібні, то можете незабаром побачити результат своїх недоліків.

Особливості проводів

Провід діляться на два види: одножильні (складається з одного проводу) і багатожильні (з кількох дрібних дротів). Щоб обчистити кожен вид, необхідно враховувати деякі випадки.

Зачистка ножем

У жодному разі не можна підрізати під прямим кутом, адже це може призвести до насічці на провіднику, тому незабаром саме в цьому місці і утворюється розлом. Чим тонше провід, тим вище ймовірність пошкодити його таким способом. Кут між лезом і проводом повинен бути мінімальним, зрізається уздовж жили. Завжди стежте за руками, адже гострим лезом можна легко поранити себе.

Зачистка бокорезами

Щоб правильно скористатися інструментом, потрібно уважно оглянути його і визначити, де знаходиться ріжучакромка. Якщо почати операцію з використанням іншого боку, то це буде не тільки складним заняттям, але і небезпечним для самого проводу, адже будуть прикладатися великі зусилля, а тонкі провідники не переносять таких навантажень.
</ br> Інструмент береться так, щоб ріжучі кромки були спрямовані в протилежну сторону руху. Якщо працювати з бокорезами так, що вийде зробити операцію без зайвих зусиль, не турбуючись за збереження проводів.

Зачистка опалювальному

Для цього необхідний паяльник, яким ви хоча б трохи вмієте користуватися. Береться жало і розігрівається, після чого легким рухом проводиться по ізоляції. Одним з плюсів є те, що досить важко пошкодити провід, пластмаса просто оплавітся і легко зніметься.

Найкраще використовувати паяльник тоді, коли проводка вже стара і обведення стала жорсткою. Адже так можна не розрахувати силу і розрізати не тільки пластмасу, але і сам провідник. Саме в цій ситуації і врятує паяльник. Більш детально інформацію про те як зняти ізоляцію з проводів можна подивитися тут.

Що робити з емальованими проводами

Для того, щоб прибрати настільки тонку ізоляцію, потрібно ніж або наждачний папір, за допомогою якої просто зіскоблюється цей шар. Якщо ж провідник тонше 0,2 міліметрів, тоді допоможе тільки термохимический спосіб з використанням паяльника і хлорвінілу. На стіл кладе хлорвініл, на нього провід, за яким необхідно провести нагрітим паяльником.

Що робити, якщо використана фторопластовая ізоляція

В основному такий матеріал використовують, якщо провід необхідно захистити від усіх сторонніх впливів: води, вогню (витримує до 300 градусів), стійкий до органічних речовин. У побуті майже не можна зустріти через непотрібність таких умов захисту і вартості. Очистити можна тільки одним способом – соскабливанием ножиком.

Автоматичний стриппер

Якщо ж ваша робота щільно пов’язана з зачисткою проводів, то вам знадобиться стриппер, які зможе очистити будь-який провід від обмотки за лічені секунди.

Ножі для зачистки ізоляції

Зараз з’являється все більше найрізноманітніших пристроїв, в тому числі і таке інше. Найчастіше можна зустріти ніс з гачком, які робить свою роботу не завжди якісно.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *