Як поливати малину

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Щоб кущі малини порадували вас багатим урожаєм, за ними необхідно грамотно доглядати, а не пускати їх розвиток на самоплив. Урожайність цього ягідного чагарнику в чому залежить і від поливу.

Необхідність поливу малини визначається частотою та інтенсивністю опадів і температурою повітря. Як правило, висока потреба цього чагарнику у воді припадає на період масового цвітіння, утворення зав’язей і дозрівання плодів. Щойно посаджені кущі потрібно поливати протягом 1-1,5 місяців після посадки. Плодоносні кущі особливо потребують води в період наливу і дозрівання ягід. Він припадає на кінець травня – початок червня.

При сильній спеці кущі малини погано переносять сухість повітря. Для підтримки необхідної температури, стебла і листя цієї рослини випаровують досить багато води, тому необхідно періодично зволожувати грунт під кущами. Краще, якщо грунт буде зволожена на глибину розташування основної кореневої системи чагарнику, тобто на 30 сантиметрів. Після кожного рясного протоки слід в обов’язковому порядку рихлити землю після її просихання.

У серпні-вересні малині цілком вистачає природних опадів. Поливати кущі пізніше 10 серпня досвідчені садівники не рекомендують, оскільки у малини буде погано дозрівати деревина пагонів. В результаті кущ може захворіти пурпуру плямистістю. Однак, якщо кінець літа та осінь видалися посушливими, тоді в кінці жовтня можна сміливо проводити подзімий полив.

Важливе значення має не тільки коли, а й як поливати малину. Оптимальний варіант – використовувати крапельне зрошення. Такий полив не спровокує змив грунту під кущем. Для поливу не слід брати холодну воду, особливо в пекучу спеку. Використовуйте воду кімнатної температури.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *