Як правильно і швидко заточити ланцюг для побутової бензопили

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Як правильно і швидко заточити ланцюг для побутової бензопили

Бензопила – корисний інструмент, який дозволяє переробити набагато більший обсяг роботи, ніж це можна було б зробити звичайною пилкою. Однак рано чи пізно виникає необхідність заточувати ланцюг, як і при роботі з полотном звичайних пилок.

Про необхідність заточки пилки можна дізнатися за кількома ознаками:

  • Тирса стає дуже дрібною, практично пилом.
  • Розпил дерева однієї і тієї ж товщини займає більше часу, ніж раніше.
  • Під час роботи пилку водить з боку в бік.

Затягувати з заточуванням ланцюга не варто. Працювати тупим ланцюгом небезпечно і неефективно. Крім того, під час заточування будь-якого інструменту з лез знімається шар металу. Чим сильніше затупятся зуби, тим більший шар доведеться зняти. А це, само собою, значно знизить ресурс самого ланцюга. Тому при перших ознаках затуплення вживайте заходів. У майстерні є необхідне обладнання та інструмент. Але якщо покупка спеціального верстата для заточування ланцюгів не по кишені, то з цим завданням можна впоратися і самому.

Щоб заточити ланцюг побутової бензопили, знадобляться:

  • круглий і звичайний напилки,
  • лещата,
  • шаблон,
  • знання конструкції ріжучого ланки ланцюга.

Конструкція ланки ланцюга

Ріжуче ланка ланцюга складається з трьох основних елементів: підстави ланки, обмежувача глибини і лопатки зуба. Лопатка, в свою чергу, має верхнє лезо (розташоване горизонтально під ухилом) і торцеве лезо (розташоване вертикально). Торцеве лезо заокруглене. Саме для нього і знадобиться круглий напилок відповідного діаметру (3-6 мм).

Як заточити ланцюг

Перед початком робіт уважно подивіться в інструкції для вашої пилки, який кут заточування різального ланки потрібно дотримуватися і яка висота обмежувача пропила. Для дотримання правильних параметрів у комплекті з пилкою може йти спеціальне пристосування – шаблон. Якщо він в комплект не входить, то його можна купити окремо відповідно з моделлю пилки.
Перед початком роботи необхідно встановити гальмо ланцюга, а саму шину затиснути в лещатах. Можна, звичайно, наточити, як кажуть, і на коліні, але це незручно. Після закріплення позначте той зуб, з якого ви почнете.

Під час роботи напилком циліндричного перетину стежте за тим, щоб він виступав над ріжучої крайкою по висоті не більше ніж на 20%. Рухи напилка повинні бути спрямовані не в обидві сторони (вперед-назад), а в одну (від себе). Особливих зусиль докладати не варто, а кількість рухів повинно бути однаковим на всіх зубцях. Це потрібно для того, щоб довжина всіх ріжучих зубів була однаковою. До речі, довжину цю підганяють по довжині найкоротшого зуба.

Якщо ви точите ланцюг не перший раз, то слід пам’ятати, що при кожній наступній заточенню потрібно зменшувати ще й висоту обмежувача глибини. Роблять це плоским напилком. Щоб зрозуміти, наскільки зменшити висоту обмежувача, потрібно пам’ятати, що різниця висот обмежувача і ріжучого зубця повинна становити 0,5-0,8 мм. У рідкісних випадках вона може дорівнювати 1-1,2 мм. Після заточування ланцюг потрібно продути від тирси і змастити маслом.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *