Як правильно вибрати насіння?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Як правильно вибрати насіння?

У фермерів, садівників і дачників досить кропітким заходом є купівля насіння, який вимагає багато часу, щоб знайти потрібну продукцію, адже запорука успіху та отримання рясного і якісного врожаю в більшій мірі залежить від насіння, яке використовується при посіві. Тому існує кілька нюансів, про які піде мова в цій статті.

Отже, як вибрати насіння? Перш за все – це сорт насіння. Зараз кожен вид сільськогосподарської культури має безліч сортів, які адаптовані до кліматичних умов різних регіонів. Тому перш за все слід з’ясувати які гібриди (або культури) підходять для вашої місцевості. Агротехніки часто рекомендують використовувати для посіву саме гібриди, оскільки у них стійкість до захворювань і врожайність вище, ніж у культур – батьків.

Також ретельно поставтеся до того, де ви купуєте насіння. Якість насіння найчастіше прямо пропорційно тому, наскільки добре себе зарекомендувала компанія – виробник, і як довго вона знаходиться на сільськогосподарському ринку. Наприклад як такий інтернет-магазин Ogorodik http://ogorodik.com.ua/. Ризик купити неякісне або зовсім прострочене насіння виключається, якщо у компанії хороша репутація.

Крім того, не менш важливою є підготовка купленого насіння до сівби. На жаль, не всім відомо, що навіть готове насіння найвищої якості обов’язково перед посівом потребує знезаражувальну обробку. В результаті, коли рослини будуть сходити і цвісти, така обробка дозволить уникнути більшості проблем.

Найбільша схожість спостерігається у великого, повновагового насіння, проте можуть використовуватися і “середні“, і дрібні фракції. Фракція являє собою розподіл насіння за вагою та розміром завдяки “висіванню” за допомогою спеціального сита, або за допомогою звичайного розчину кухонної солі – якщо насіння погано просівається. При останньому способі легке насіння спливає, а важке – осідає. Як правило, купуючи готове насіння, воно у вас однієї “фракції”, тобто за вагою та розміром насіння приблизно однакове, тому спостерігаються хороші рівномірні сходи.

Як правильно вибрати насіння?

Ще одним важливим нюансом є маркування F – 1, яке ставиться на гібридні сорти “першого покоління“. Таке насіння, як уже зазначалося раніше, має більшу скоростиглість, схожість і врожайність. У той час, як гібриди другого покоління, таких “бонусів” не мають (наприклад, широко відома всім голландська картопля). Остання має маркування F – 2.

На упаковці, як правило, вказується максимальний обсяг необхідної інформації. З неї можна дізнатися ступінь схожості (сортові та посівні якості), гібридність насіння і сорт, контактні дані та назву компанії виробника, номер партії, а також термін реалізації насіння. Щоб насолоджуватися результатом від обраного насіння, цих відомостей цілком достатньо.

Сподіваюся, ця стаття виявилася для вас корисною, і тепер ви знаєте, як вибрати насіння правильно.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *