Як вибрати люксметр

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Як вибрати люксметр

Цифровий люксметр це вимірювальний прилад, оснащений оптико-електронним перетворювачем і дозволяє визначати показник освітленості в обраних місцях, в тому числі на окремих поверхнях.

За допомогою люксметра ви можете перевірити відповідність освітлення санітарним нормам в приміщеннях різного призначення: в навчальних закладах, офісах, бібліотеках, на робочих місцях, контролювати рівень інсоляції, а також використовувати для дослідження параметрів ламп, світильників, дисплеїв і т.п. при їх випробуваннях і атестації.

Вибір цифрового люксметра

Перш ніж люксметр купити, слід звернути увагу на основні характеристики, так як від цього залежить можливість застосування конкретної моделі для вирішення того чи іншого завдання. До них відносять:

  • вимірюваний діапазон – в яких межах можуть виконуватися виміри (зазвичай виражається в люксах або фут-свічках);
  • роздільну здатність – мінімальне збільшення значення вимірюваної величини, що фіксується приладом;
  • похибка (що характеризує точність приладу) – інструментальна помилка, що допускається приладом при вимірах.

Кожен сучасний люксметр складається з датчика (фотодіода або фотоелемента), що змінює свої електричні характеристики в залежності від інтенсивності падаючого на нього світлового потоку, і вимірювального блоку, що перетворює електричний сигнал в цифровий вигляд з відображенням результатів вимірювань на пристрій індикації. За конструктивним виконанням датчик може бути закріплений на електронному блоці (моноблочна конструкція) або підключатися до нього за допомогою гнучкого з’єднувача.

Найпростіші моделі для оперативного контролю забезпечують тільки вимір «сили світла», тобто інтенсивності світлового потоку. Щоб наблизити характеристики датчика до людського сприйняття в більш дорогих приладах використовують спеціальні світлофільтри, для корекції спектральної чутливості, і розсіюючі насадки, що забезпечують вимір просторової освітленості. Вимірювач освітленості професійного класу зазвичай має функцію усереднення результатів, завдяки чому відпадає необхідність обчислювати середнє значення серії вимірів «вручну», при цьому може розраховувати середнє значення за часом або для декількох точок.

люксметр

Моделі верхнього цінового діапазону оснащуються вбудованою пам’яттю, яка забезпечує збереження результатів вимірювань для їх передачі на комп’ютер з метою подальшого аналізу, наприклад, для визначення рівномірності освітлення тощо. Цифровий люксметр з функцією співвіднесення даних з місцем вимірювання істотно спрощує процес подальшої обробки отриманих результатів, так як виключає неправильну інтерпретацію зафіксованих свідчень.

Для розширення верхньої межі вимірювань люксметр може комплектуватися спеціальними світлорозсіюючими насадками, що ослабляють світлове випромінювання на певну величину. Також в комплект приладу можуть входити світлофільтри, що коригують спектральную чутливість фотодатчика, і спеціальні насадки (сферичні або циліндричні) для визначення просторових характеристик освітленості.

Вибирати конкретну модель люксметра слід виходячи із завдань, які належить вирішувати з його допомогою. Якщо прилад купується для атестації робочих місць, то особливу увагу слід звертати на його точність і роздільну здатність. Для оперативної перевірки відповідності освітленості вимогам санітарних норм ці параметри важливі в меншій мірі.

Діапазон вимірювань повинен відповідати області застосування приладу. При вимірі ступеня освітленості в приміщеннях, в тому числі виробничих, медичних та ін., необхідний люксметр з верхньою межею до 2000 Лк. Якщо ж люксметр передбачається використовувати для визначення рівня інсоляції і з’ясувати рівень сонцезахисту, то його верхня межа вимірювань повинен бути не нижче 10000 Лк. При вимірах світлового випромінювання від дисплеїв і екранів більш важливим є нижня межа діапазону вимірювань і висока роздільна здатність.

За конструктивним виконанням, люксметр моноблочного типу краще підходить для виконання оперативних вимірів, так як відрізняється високою компактністю і малою вагою. Однак за допомогою такого інструменту неможливо виконувати вимірювання з різних напрямків і одночасно знімати показання з екрану приладу. Тому для проведення замірів в ході атестації робочих місць традиційно використовують моделі з роздільним виконанням датчика і електронного блоку, які забезпечують більш високу точність.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *