Як вибрати ортопедичний матрац при остеохондрозі

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Як вибрати ортопедичний матрац при остеохондрозі

Правильне положення хребта, повне розслаблення скелетної мускулатури і відсутність зайвого тиску на м’які тканини – обов’язкові умови повноцінного нічного сну. Особливо при остеохондрозі важливо вибрати матрац, здатний забезпечити повноцінний відпочинок кістково-м’язової системи.

Бажано перед походом в ортопедичний салон проконсультуватися з лікарем, так як вид матраца багато в чому залежить від локалізації, стадії і ступеня тяжкості остеохондрозу. Вибираючи ортопедичні матраци, потрібно звернути увагу на його розмір, ступінь жорсткості і внутрішній устрій. Важливо також знати розмір ліжка (одно або двоспальне) і масу тіла людини.

Які матраци можна вважати ортопедичними?

Залежно від внутрішнього устрою розрізняють матраци пружинні, безпружинні і комбіновані. Перші діляться ще на дві групи:

Пружинний блок – система зі з’єднаних між собою пружин: при натисканні на одну з них в процес включаються і сусідні. Такий матрац за принципом дії мало відрізняється від панцирної сітки: він не повторює контури тіла і не створює хорошої підтримки для хребта. Єдина перевага матраца на основі блоку Боннель – низька ціна. Однак для тих, хто страждає на остеохондроз, така економія виявиться не в радість: часті загострення, хронічний біль в спині і почуття розбитості вранці після сну на такому матраці гарантовані.

Незалежні блоки складаються з окремих пружин, кожна з яких поміщена в окрему полотняний кишеньку і безпосередньо не пов’язана з сусідніми. У цьому випадку ступінь прогину кожної пружини залежить від прикладеного тиску, тому поверхня матраца добре повторює контури тіла, але в той же час не дає ефекту гамака. Кількість пружин на одиницю площі може бути різним: чим їх більше, тим точніше матрац може повторити контури тіла, але в той же час зі збільшенням числа пружин зростає і жорсткість. Матрац на незалежних пружинних блоках – ідеальний вибір при остеохондрозі, єдиний недолік – висока вартість.

Безпружинні матраци з натурального або штучного латексу, кокосового волокна або синтетичних матеріалів з пам’яттю форми лише незначно відрізняються за вартістю від залежних пружинних блоків Боннель, але в той же час відрізняються більш високими ортопедичними властивостями. На них варто звернути увагу в тому випадку, якщо ортопедичний матрац на незалежних пружинах не по кишені.

Комбіновані матраци складаються з блоку пружин і декількох шарів натурального або синтетичного наповнювача. Безпружинний шар в цьому випадку виступає в якості регулятора жорсткості, такі матраци можуть бути:

  • двосторонніми. При цьому з одного боку блок пружин покритий більш жорстким матеріалом, з іншого – більш м’яким. Саме такі матраци частіше рекомендують пацієнтам з остеохондрозом, так як в період загострення ліжко повинна бути більш жорстким, а в фазу ремісії – середньої жорсткості;
  • мультизонними: кожній ділянці тіла відповідає зона певної жорсткості, що допомагає зробити підтримку максимальної. Це дуже корисна властивість, адже шийний і грудний відділ хребта у пацієнта з остеохондрозом потребує більш жорсткої підтримки, а в області попереку і тазу матрац повинен бути більш м’яким, щоб забезпечувати розслаблення м’язів нижньої третини спини.

Види матраців

Пружинний блок

Пружинний блок

Незалежні блоки

Незалежні блоки

Безпружинні матраци

Безпружинні матраци

Комбіновані

Комбіновані матраци

Розмір ортопедичного матраца

Ширина спального місця на одну дорослу людину повинна бути не менше 80 см, на двох – 160 см; довжина – на 20 см більше росту людини. У той же час матрац повинен відповідати розміру ліжка, навіть якщо у ньому немає бортиків, інакше ортопедичні властивості його будуть спотворюватися. Підбираючи матрац на двоспальне ліжко, крім розміру, потрібно враховувати потреби і різницю в масі тіла тих, хто буде на ньому спати. Якщо відмінності дуже великі краще вибрати два матраца замість одного.

Корисні поради:

  1. Кращий спосіб не помилитися – випробувати на практиці, тому краще вибирати матрац в великому салоні, де є можливість полежати на виставковому екземплярі до покупки і в разі помилки обміняти модель.
  2. Вирушати за матрацом краще в другій половині дня, але при цьому важливо не бути перевтомленим. Вранці після нічного відпочинку, так як же як і в стані крайньої втоми, комфортними можуть здатися практично всі моделі.
  3. Вирушати в ортопедичний салон краще з помічником, це може бути чоловік або хтось із друзів. З боку легше побачити в якому стані знаходиться хребет під час відпочинку на матраці. В ідеалі при положенні тіла на боці він повинен бути повністю випрямленим, а у лежачій на спині людини не повинно бути зазору між поверхнею матраца і попереком.
  4. Якщо через кілька хвилин відпочинку на матраці в одному положення з’являється бажання перевернутися, він занадто жорсткий, якщо зміна положення тіла дається важко – занадто м’який.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *