Як вибрати перфоратор

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Як вибрати перфоратор

Перфоратор робить отвір в бетоні і камені, він може використовуватися в якості відбійника для відщеплення плитки, штроблення каналів під електромонтажні і руйнівні роботи. Він розрахований на інтенсивне завантаження і здатний працювати з особливо міцними матеріалами. Зараз асортимент перфораторів дуже великий http://tehno-stil.com.ua/perforatory/, тому ми допоможемо Вам, в питанні, як вибрати перфоратор.

Потужність і енергія удару

Від потужності перфоратора залежить сила ударної дії і швидкість роботи. Наприклад, у перфоратора потужністю 850 Вт енергія удару становить 3,2 Дж, вони можуть працювати з цеглою і м’яким бетоном. Такий інструмент відноситься до легкого класу (його вага складає всього 3 – 4 кг), вони можуть робити невеликий отвір діаметром до 20 мм, наприклад, при установці підвісних стель, монтажі гіпсокартонних перегородок.

Перфоратор потужністю 1500 Вт з енергією удару в 18 – 20 Дж важить більше 10 кг і відноситься до професійних інструментів – він здатний розбити адамантні матеріали – камінь і бетон. Цей інструмент розраховується на вибивання великого отвору, наприклад, під настінні розетки, а також використовується при руйнівних роботах, для штроблення каналів або відщеплення плитки. Чим більше діаметр свердління, тим сильніше повинна бути сила удару перфоратора. Потужні інструменти руйнують матеріал великою силою ударної дії при малій частоті ударів. У малопотужних перфораторах, навпаки, потужність удару мала, але частота ударів висока.

Види кріплень

Тип кріплення SDS – Plus є найбільш поширеним типом для перфораторів легкого класу. До нього підходять бури з діаметром 10 мм і чотирма пазами. Хвостовик вставляється в патрон і фіксується шліцем. Для вилучення оснастки необхідно повернути кільце. Використовується при свердлінні буром діаметром до 40 мм.

Інструменти з патроном SDS – Max відносяться до важкого класу. Бури з діаметром хвостовика 18 мм і п’ятьма пазами. Це професійні моделі, вони використовуються при свердління буром діаметром до 90 мм.

SDS – Quick – система швидкої зміни патрона. У патрон вставляються біти з шестигранним хвостовиком. Це універсальний варіант для домашніх і професійних робіт.

Як вибрати перфоратор

Розташування двигуна

Перфоратори з горизонтальним розташуванням двигуна мають класичне розташування, подібно конструкції дриля. Така форма є звичайною і зручною для більшості користувачів. Моделі з вертикальним розташуванням двигуна мають L-подібну конструкцію більш компактну і збалансовану. Завдяки цьому таким перфоратором зручніше працювати в незвичайних положеннях.

Режими роботи

Свердління з ударом – основний режим роботи перфоратора. Він поєднує обертальний і зворотно-поступальний рух свердла, що дає можливість робити отвори в твердих породах, таких як бетон і камінь. Таким чином, бури та корони використовуються для створення отвору різного діаметру, наприклад, під дюбелі, підрозетники і комунікації.

Всі моделі перфораторів мають функцію свердління без удару. Який необхідний для свердління під елементи кріплення в дереві або цеглі, а також під час роботи алмазними коронками на бетоні.

Режим удару схожий на роботу відбійного молотка, але в якості оснащення використовується долото. В цьому режимі інтенсивна експлуатація інструменту не рекомендується. Оскільки удар – це не основний режим перфорації, зловживання може привести до перегріву і передчасного зносу інструменту. Особливо це стосується моделей легкого класу – для них рекомендується включити ударний режим на 5% всіх робочих годин. Важкі моделі більш пристосовані до такої роботи, але, тим не менш, цей режим краще використовувати як допоміжний, наприклад, при поділі плитки. Демонтаж збірного бетону краще доручити відбійним молоткам.

Найбільш поширені дворежимні перфоратори, їх можливості цілком достатні для реалізації отворів в різних матеріалах. Трьохрежимний інструмент доцільно купувати, якщо проводяться демонтажні роботи або штробление.

Максимальний діаметр свердління

Виробник вказує кілька значень максимального діаметра отвору для кожної моделі перфоратора – для каменю, цегли або бетону. Наприклад, під час роботи з бетоном можна отримати отвір суцільним буром діаметром в 20 мм, і йому вдасться збільшити його діаметр коронкою до 60 – 80 мм. Якщо ви приступаєте до роботи з деревом і металом, необхідно орієнтуватися на значення діаметра свердла для цих матеріалів. Наприклад, для дерева розмір отвору може досягати 30 мм, а для металу – всього 10-13 мм.

Електричний або акумуляторний

З бетоном і цеглою однаково хороші як акумуляторний, так і електроінструмент від мережі. Різниця лише в тому, що моделі, підключені до мережі, використовуються при більш тривалих роботах. Час роботи акумуляторних інструментів обмежена зарядом батареї. Вони використовуються для ремонтних робіт віддалених від місця розетки або на висоті.

Як вибрати перфоратор

Додаткові функції

Електронне регулювання обертання оснащення дозволяє впливати на швидкість буріння в залежності від твердості підстави.

Реверс – це можливість обертання свердла в зворотному напрямку, він дозволяє витягувати його при заклинюванні в отворі. На легких моделях така функція дозволяє використовувати інструмент як дриль.

Захист від перевантажень – запобіжна муфта працює при заклинюванні оснащення в матеріалі, порушуючи зв’язок між двигуном і дрилем і дозволяючи користувачеві відключати двигун без ризику втрати контролю над приладом. При спрацьовуванні муфти чується характерний тріск.

Антивібраційний захист знижує вплив вібрації на руки. Для пасивного захисту використовуються демпферні або підпружні ручки. Багато які професійні моделі мають активну антивібраційну систему, в основі якої лежить противаги – грузик, підпружинений з двох сторін. Він приймає на себе віддачу і покращує керованість. Такий варіант більш ефективний і дозволяє менше втомлюватися.

Індикатор зносу щіток попереджає про необхідність їх заміни. Коли кілька годин залишаються до остаточного зносу, загоряється лампочка обслуговування.

У більшості моделей є додаткова рукоять, вона служить для впевненого утримання інструменту двома руками. Потрібна в тому випадку, коли є ризик заклинювання оснащення.

Блокування кнопки включення дає можливість працювати в тривалому режимі буріння глибокого і наскрізного отвору без утримання пальця на пусковій кнопці. Ця функція дозволяє вибрати більш надійний хват і забезпечує кращу передачу зусилля на інструмент.

Обмежувач глибини свердління необхідний для реалізації серійного глухого отвори під дюбелі. Дозволяє досягти високої точності робіт і економити час.

Пиловловлювач – це здатність збирати будівельний пил, що виникає в процесі робіт з перфоратором. Кріпиться на корпусі або вбудований в нього.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *