Як вибрати піролізний котел на дровах

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Як вибрати піролізний котел на дровах

Нерідкі ситуації, коли у користувача немає навіть сумнівів у тому, що для обігріву будинку необхідно вибрати і купити твердопаливний котел. Все частіше і частіше люди віддають перевагу такому виду палива, як дрова.

Вони екологічно безпечні, не створюють багато відходів після горіння, доступні за ціною, мають відмінні характеристики тепловіддачі, що дозволяє за допомогою дров створювати в приміщенні максимально комфортний температурний режим.

Але якому з варіантів сучасних твердопаливних котлів віддати перевагу? Який з них найбільш ефективний в разі, якщо в якості основного виду палива будуть використовуватися дрова?

Які є варіанти котлів на дровах?

По суті, будь-який твердопаливний котел може працювати на такому паливі, як дрова. Різниця буде лише в ефективності використання подібного палива, а також тривалості роботи котла на одному завантаженні.

Як вибрати піролізний котел на дровахНайменш ефективним в цьому плані буде звичайний котел, який вимагає регулярного завантаження палива і контролю над процесом горіння, найбільш ефективний варіант – піролізний котел на дровах.

Принцип роботи такого котла заснований на термічному розкладанні деревного речовини, в результаті якого утворюється піролізний газ. Саме він в подальшому використовується в системі опалення для підігріву теплоносія до потрібного температурного режиму.

У піролізному котлі паливо (деревина) горить відразу в двох камерах горіння:

  • в першій камері під впливом високотемпературних режимів відбувається розкладання деревини на деревне вугілля та піролізний газ, а також горіння деревного вугілля;
  • в другій камері відбувається горіння утворилася в результаті термічного розкладання деревини піролізного газу.

Виходить, що піролізний котел – це різновид опалювального обладнання, робота якого заснована саме на принципах піролізного горіння. Як паливо можуть використовуватися безпосередньо дрова або виготовлені з дерев’яних залишків брикети. Головна відмінність такого котла від інших видів твердопаливних опалювальних приладів – це двокамерна конструкція корпусу, яка дозволяє забезпечити роздільне горіння.

Як вибрати піролізний котел на дровах?

Сучасний ринок пропонує досить великий вибір моделей піролізних котлів опалення http://teplovik.net/catalog/203/tverdotoplivnye-piroliznye-kotly. Щоб вибрати і купити надійний і високоефективний варіант, варто в процесі підбору звернути особливу увагу на такі моменти, як:

  • футерування котла;
  • якість і матеріали, з якого виготовлено сопло (це найважливіший елемент в котлі, саме за допомогою нього піролізний газ надходить у другу камеру, де відбувається його згорання);
  • матеріал і товщина корпусу котла;
  • розміри і вага опалювального приладу;
  • потужність котла і площа будинку, який планується їм опалювати.

Кілька слів про паливо для піролізного котла на дровах …

Ясна річ, що паливом для піролізного котла служать дрова або, як варіант, дерев’яні брикети. До складу брикетів для піролізного котла в невеликій кількості можуть додаватися стружка, тирса, тріска і навіть пелети, правда, їх обсяг у загальній масі брикетів не повинен перевищувати 15-20%, що пояснюється дрібною фракцією цих елементів. Справа в тому, що мінімально допустимі розміри фракцій палива для піролізних котлів – 70-100 мм.

Як паливо в піролізноім котлі не можуть використовуватися вугілля та вугільні брикети, енергоносії природного походження (нафта, газ), речовини, до складу яких входять пластмаси або гума.

Але і з дровами при виборі потрібно бути уважними, так як для високої ефективності в процесі горіння в піролізних котлах рекомендується використовувати тільки сухі дрова (рівень вологості – не вище 20%).

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *