Як зберігати буряк взимку в пивниці і квартирі

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Із статті дізнаєтесь як зберігати буряк взимку в погребе і в домашніх умовах. Це дозволить вам протягом зими їсти свіжі фрукти, які стануть джерелом вітамінів і додадуть здоров’я в цей непростий період року.

Буряк збирання врожаю та зберігання на зиму


Зберігання буряків в пивниці буде тривалим, якщо до цього її правильно зібрали. Також, на лежкість впливає вибір сорту. Ранні сорти потрібно вживати або переробляти швидко, адже вони псуються на протязі декількох тижнів. А от пізні сорти ідеально підходять для тривалого зберігання.

Сорти придатні для тривалого зберігання: Циліндр, Браво, Бордо 237, Червона куля.

Збирають буряки залежно від конкретного сорту, погодних умов, кліматичного поясу. В середніх широт найкраща пора збирати пізні буряки — жовтень. Ви повинні навчитись самі визначати стиглість плодів. Зверніть увагу на листя. Якщо вони пожовтіли і почали сохнути – овоч достиг.

Якщо запізнитись із збором врожаю, то можуть наступити перші заморозки, через які овочі підгнивають. Їхня лежкість зменшується, втрачаються смакові властивості і консистенція.

Копати буряки слід у суху погоду. Викопуйте лопатою. Запихайте її на певній відстані від рядка, щоб не пошкодити плоди. Після цього врожай слід обов’язково просушити, бо вологі овочі швидше гниють.

Тоді слід вирізати листя, але трішки залишіть (1-3 сантиметри), щоб не пошкодити плоди. Під час цієї процедури ріжте гострим ножем і вважайте, щоб не пошкодити шкірку буряка.

Після збору врожаю потрібно підсушити буряки під накриттям протягом декількох днів.

Декілька порад як зберігати буряк в домашніх умовах

 • Перед зберіганням слід продезінфікувати стіни і підлогу льоху. Особливо зверніть увагу на цю процедуру, якщо до цього тут тримались овочі і вони гнили,
 • на зберігання беріть тільки цілі і непошкоджені плоди,
 • посортуйте буряки згідно розміру. В одній частині тримайте великі, в іншій – середні, маленькі окремо. Це робиться тому, що плоди різних розмірів мають різну лежкість.
 • Якщо плоди проросли, слід обрізати зелень, адже вона виснажує буряки, вони стають менш соковитими,
 • не зберігайте разом різні сорти. Адже кожен сорт має різну лежкість. І якщо один зігниє, він заразить і сусідні,
 • в процесі зберігання регулярно оглядайте овочі, щоб виявити ті, які почали гнити. Їх потрібно вибирати, щоб не пошкодились інші,
 • ідеальні умови для зберігання буряка: температура 0-2 градуси тепла, вологість повітря – близько 90 відсотків.

Як зберегти врожай буряків

 • Можна тримати буряки в купах. Так часто тримають овочі в льосі і підвалах.
 • Стелажі. Трішки кращий спосіб, адже тут буряки розкладають меншим шаром, він більш захищений від підмерзання, адже безпосередньо не контактують із підлогою,
 • В ящиках. Туди кладуть буряки, і засипають піском, торфом, стружкою. Такий наповнювач дозволяє захисти буряки від зайвої вологи, знижує шанси загнивання плодів.
 • В ровах, викопаних в землі. Викопайте рів глибиною близько двох метрів. Дно вистеляють соломою, щоб не було підмерзання. Товщина соломи – близько 10 см. Туди кладуть буряки і накривають соломою. Тоді зверху засипають землею.
 • У солі. Буряк пересипають крупною кухонною сіллю. Ясна річ, що такий метод мало підходить для зберігання великої кількості буряків.
 • Як зберігати буряк в квартирі

  Не всі жителі багатоквартирних будинків мають доступ до підвалів або пивниць. Тому розглянемо, на що може розраховувати житель міської квартири.

  Засклений балкон

  Якщо у вас засклений балкон, в якому температура взимку не опускається менше нуля, то можна, тримати буряки там. Буряки кладуть в поліетиленовий пакет, і не зав’язують або роблять отвори для циркуляції повітря.

  Слідкуйте, щоб на пакеті не з’явилась роса. Якщо ж так сталось, то викладіть буряки і просушіть.

  Або можна тримати буряки в дерев’яних ящиках, якщо пересипати буряки піском. У разі настання морозів, потрібно накрити ящики якимось старим одягом.

  Замість балконів можна використовувати кладочку, якщо там нижча температура, ніж у квартирі і поруч немає нагрівальних пристроїв.

  Холодильник

  Холодильник підходить для нетривалого зберігання буряків. Ідеально для купленої невеликої кількості овочів. Тримайте у відділеннях холодильника, спеціально розрахованих для зберігання овочів.

  Тримайте або поліетиленових пакетах із отворами або пластикових контейнерах. Деякі домогосподарки тримають буряки в холодильнику, попередньо загорнувши їх у фольгу. Так овочі зберігаються більше 45 днів.

  Якщо потрібно зберегти буряк в холодильнику протягом 90 днів і більше, якщо нарізати його соломкою або кубиками і заморозити в камері сухої заморозки.

  Висновок. Ви дізнались як зберігати буряк взимку в пивниці і квартирі. Залишається тільки виконати наші поради, і будете всю зиму із вітамінами.

  Насамкінець відео про зберігання буряків в домашніх умовах:

  Соціальні мережі

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *